PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rexapin ve hamilelik süreci ile ilgili deneyim ve bilgisi olan arkadaşlar...

absurde
20-05-2017, 05:17 PM
Merhaba arkadaşlar acaba aranızda rexapin kullanıpta hamilelik yaşayan var mı? Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşların yorum ve tecrübelerine ihtiyacım var. Bu ilaçı kullanarak sağlıklı bir hamilelik mümkün mü acaba? Böyle bir hamilelik yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. Büyük bir belirlenmizlik içerisindeyim...Tecrübelerimizi paylaşırsak en azından ne ile karşı karşıya olduğumuz hakkında bir fikrimiz olur...

heraklitos
20-05-2017, 05:38 PM
Ben yaşamadım fakat olanzapin kullanarak doğum yapan kişiler duydum. Sorun olmuyor. Stres ve sigaradan daha az riskli.

absurde
21-05-2017, 10:02 AM
Doktoromuz anlayabildiğim kadarı ile ya sağlıklı bir doğum yaparsınız ya da en kötü ihtimalle ilk 3 ayda düşük yaparsınız dedi fakat bu bilgiyi henüz malum sürece girmeden önce bir ön bilgi mahiyetinde söylemişti yani konu süreç ile ilgili henüz karar verilmemişti. Ama sizin yazdığınızda konunun söylenilen gibi bir risk taşıdığı ve bunun sigara ve alkolden daha fazla risk barındırmadığı şeklinde. Aslında benim merak ettiğim bu süreci yaşayanların hamileliğin ilk üç ayinda nasıl bir izledikleri. Çünkü yazılanlara bakılırsa en kritik dönem ilk üç ay ve bu sürede ilaç bırakmanın gerekli olup olmadığı açıkcasi...

heraklitos
21-05-2017, 02:03 PM
düşük yapmadan sorunsuz doğum yapan iki kişi tanıyorum. zyprexa kullanarak. bırakmak en iyisi ilk 3 ayda her türlü ilaç ilk 3 ayda bırakılmalı, bırakamıyorsa
alıcak mecburen. lityum çok tehlikeli kesin kullanılmamalı hamilelikte. bunun dışındakiler sorun olmuyor.

efutbol2017
21-05-2017, 04:31 PM
rexapin ne pis ilaçmış... olanzapin.. yüzüm balon gibi şişmişti annem babam öyle diyordu. bıraktım. geçti. iştah açıp balon gibi şişirmekten başka bi işe yaramıyor. yeni nesil antipsikotikmiş pehh.. asıl eski ilaçlar tam ilaçlar. yan etki yoksa etki de yok ama rexapinle en ufak iyi bi tarafım olmadı. sende işe yarıyorsa bilemem. kız da değilim hamilelikten anlmaam ama ilacın adını duyunca kızdım yazayım dedim neyse