PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Umudunuz Olsun Hep..!!

esin_29
09-02-2008, 09:41 AM
Küçük balık yiyecek bir şey sanıp hızla atıldı çapariye. Önce müthiş bir acı duydu dudağında. Gümbür gümbür oldu yüreği, sonra hızla çekildi yukarıya.
Aslında hep merak etmişti, denizlerin üstünü. Neye benzerdi acaba gökyüzü. Bir yanda büyük bir merak, bir yanda ölüm korkusu. "Dudağı yanıklar" denir, şanslıdır onlar. Hani görüp de gökyüzünü, insani, oltadan son anda kurtulanlar. Ne çare balıkçının parmakları hoyratça kavradı onu.
Küçük balık anladı yolun sonunun geldiğini. Koca denizlere sığmazdı, oysa şimdi yüzerken küçücük yeşil leğende cansız uzanıvermiş dostlarına değiyordu minik yüreği. insanlar gelip geçtiler önünden. Bir kedi yalanarak baktı gözünün içine. Yavaşça karardı dünya, başı da dönüyordu.
Son bir kez düşündü derin maviyi, beyaz mercanı, bir de yeşil yosunu.
İşte tam o sırada eğilip aldım onu, yürüdüm deniz kenarına. Bir öpücük kondurdum başına. Sade bir törenle saldım denizin sularına. Bir an öylece bakakaldı, sonra sevinçle dibe daldı gitti, tüm kederimi söküp atarak. Teşekkürü de ihmal etmemişti, birkaç değerli pulunu elime avuçlarıma bırakarak.
Balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme. Sorar gibiydiler, neden yaptın bunu diye..
"BİR GÜN" dedim, "BULURSAM KENDİMİ YEŞİL LEĞENDEKİ KÜÇÜK BALIK KADAR ÇARESİZ, SON ANA KADAR HEP BİR UMUDUM OLSUN DİYE.."

birmelek
09-02-2008, 10:30 AM
Gerçekten çok güzel bir yazıydı esin..ellerine sağlık. Aslında balık için çokta üzüldüm..keşke onları hiç avlamasalar diyorum bazen..yemesek biz de onları. Çok lezzetliler evet ama kimbilir bize gelene kadar ne kadar acılar çekerek can veriyorlar. :(

esin_29
09-02-2008, 11:41 AM
Doğanın kanunu maalesef BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIĞI YUTAR

BeYaZ_KeLeBeK
09-02-2008, 03:25 PM
evet güzel hikaye...eline sağlık canım...

insanlar arasındada hayvanlar arasındada bu kanun var malesef...büyük küçüğü,güçlü zayıfı yutuyor...:o

kamiloglu
09-02-2008, 08:52 PM
hayvanları konuşturmaya devam ederlerse yakında yiyecek bişey bulamayacağız!!!

Seva
04-03-2008, 12:05 PM
Hikayeden çok etkilendim...Ellerine sağlık esin 29.

siyahın_matemi
07-03-2008, 08:59 PM
Açtığın başlık bana Lise yıllarımda iken izlediğim, İclal Aydın ın sunuculuğunu yaptığı "Hayat Güzeldir" programını hatırlattı.Tesadüf eseri denk düşmüştüm, o da sen gibi herşeye rağmen hayata güzel bakmamızı istiyordu.Ben her izleyişimde sinir oluyordum bu laflarına!Hayat her zaman güzel değil işte, umut ediyorsun, bi zaman sonra umutların gerçekleşmeyince umut edecek gücün de kalmıyor anlyor musunuz!...

busra14
11-03-2008, 01:55 PM
benim bu hayattan hiç umudum kalmadı artık insanın sevdeği yanında olmayınca sesini bile duyamayınca hayat yaşanmaz oluyor o balık kadar çaresizim şuan beni ölmekten sadece o kurtarır ama oda artık yok istemiyormuş beni artık benimle evlenmekten vazgeçmiş öyle söylemiş bana hiç bir şey demeden sessezce giitti telefonlarıma cevap vermiyor oysa bensiz yaşayamayacağını söylerdi hep ben onu çok sevdim hemde herşeyden çok şimdi ben onsuzum ve onsuz yaşayamam keşke o balık gibi benide kurtaran olsaydı...

9 ŞUBAT
11-03-2008, 02:16 PM
SON ANA KADAR HEP BİR UMUDUM OLSUN DİYE.."

en çaresiz zamanda bile mutlaka bir umut kapısı açılacaktır onumuzde yeterki inancımızı yitirmeyelim asla .

Rosalie
19-03-2008, 09:54 PM
Çok etkilendim.....................Olmalı umutlar..Hep olmalı..!!!

9 ŞUBAT
20-03-2008, 09:15 AM
insan hayal kırıklıgı yaşadıgında umutları sonuyor ama acaba o hayal kırıklıgı ileride onun lehine olmayakmı bunu nasıl bilebilirki, bir ata sozu var şerde bile hayır bekleyiniz diye ,belkide ileride çok daha iyi olacak.O yuzden asla umutlarımızı yitirmemeliyiz.

mavigece
20-03-2008, 10:29 AM
SON ANA KADAR HEP BİR UMUDUNUZ OLSUN....;)

umuduna bin kurşun sıksada ölüm, unutma umuda kurşun işlemez gülüm...

siyahın_matemi
20-03-2008, 05:59 PM
Umut ekecek nem kaldı ki hayatımda, yada çoğumuzun hayatında.2 gün sonra tekrar işsiz biri olacam.Ve bu ilk değil, ne zaman bi düzen tuttursam, kötü günlerin ardından beni hayata bağlayacak bi nedenim olsa hemen kuruyuveriyor o dal!Çikolatası elinden alınmış bi çocuk gibi, herşeyi yarım yarım yaşıyorum, hayatı tadımlık yaşayanlardan oldum sanki!26yaşında bi insanın hala bi sosyal güvencesi yoksa, hala işsizse, ne bekleyebilir ki ilerisinden

busra14
25-03-2008, 11:31 AM
Umut ekecek nem kaldı ki hayatımda, yada çoğumuzun hayatında.2 gün sonra tekrar işsiz biri olacam.Ve bu ilk değil, ne zaman bi düzen tuttursam, kötü günlerin ardından beni hayata bağlayacak bi nedenim olsa hemen kuruyuveriyor o dal!Çikolatası elinden alınmış bi çocuk gibi, herşeyi yarım yarım yaşıyorum, hayatı tadımlık yaşayanlardan oldum sanki!26yaşında bi insanın hala bi sosyal güvencesi yoksa, hala işsizse, ne bekleyebilir ki ilerisinden

işsizlik türkiyenin kanayan yarası üzülme inşallah herşey yoluna girer bende çalışmayı sevmiyorum belkide işimi sevmiyorum ondan heralde ama yinede şükrediyorum.