PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir akrabam tuhaflasti sizofren mi sizce ?

Erkyuo
17-03-2016, 11:45 PM
Annemin amcasinin oglu almanyada yasiyor.
Daha once evlenmis cocuklari olmus sonra bosanmis esini ve cocuklarini yillarca gormeden annesi ve babasiyla yasadi.
En son haber aldigimiza gore cöp topluyormus ve evin bodrum katinin lambalarını sökmüş sürekli karanlikta vakit geciriyormus. Sizce o sizofreni hastası mı?
Birde Abisi var cocukken menenjit gecirmis daha sonra psikolojik olarak hastalanmis surekli elini burnuna götürüyor atletini felan yirtiyor akli dengesi yerinde degil.

Dvrmchrkt
18-03-2016, 10:04 AM
Eskiden bir komşumuz vardı böyle. Odadan dışarı çıkmazdı, bazen annem yemek yapardı, onların eve bırakırdım. O zaman raslardım. Yaşlı bir annesi vardı, annesi ona bakardı. Maddi manevi...
Adamın çocuğu ve eşi onu terk etmişti.

O zamanlar ben üniversitede okuyan 18-19 yaşlarında bir gençtim, o abi 40 yaşındaydı. Sonra taşındık oradan. Bir gün anneme, o adamdan bahsettim, nerede, düzeldi mi acaba dedim. Çok acı çektiği belliydi.

O öldü, dedi annem. Nasıl öldüğünü hiç sormadım. Kurtuldu acılarından diye düşündüm.

nickynick
18-03-2016, 07:23 PM
diyojen sendromu

Recep
23-03-2016, 02:09 PM
Olabilir. Bebekken menenjit geçirebilecek kadar berbat bir psikolojik açıdan sağlıksız mekânda büyüdüğüne göre, büyük bir tersliği var.