PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Davranış bozukluğu ve evlilik..Fikirlerinize ihtiyacım var

sahara
01-02-2008, 08:32 PM
Merhaba arkadaşalr,ben tükenmiş vaziyetteyim .Bu durumda acaba benimde tedaviye ihtiyacım var mı?

kırmızıpabuçlar
01-02-2008, 08:48 PM
psikologa gidiyor mu? gitse düzelir belki bazı şeyler.

sahara
01-02-2008, 09:07 PM
henüz gitmedik

kırmızıpabuçlar
01-02-2008, 09:48 PM
size bir özel mesaj attım.. okursanız sevinirim :)

mavigece
01-02-2008, 10:41 PM
hoşgeldin sahara...
zor bir durum...bu sorunu uzmana danışarak halletmen en uygunu olur sanırım...

sahara
02-02-2008, 12:13 AM
teşekkürlerrrrrrrrrr

kamiloglu
02-02-2008, 12:20 AM
merhaba sahara öncelikle hoşgeldin siteye
elbetteki psikologa gitmesinde fayda var. birlikte gitmeniz onu daha çok cesaretlendirecektir tabiki. ama ilişkinizle ilgili net bir kararı psikolog ile görüşmenizden sonra alsanız daha sağlıklı olur. çünkü ortak bir gelecek yaratacaksanız birlikte attığınız adımların çok sağlam olması gerekiyor. bu sakın onu terket demek istediğim şeklinde algılanmasın. bence evlilik kararını almadan önce ikinizin de çok detaylı düşünmeniz gereken konular bunlar.

sahara
04-02-2008, 12:15 AM
teşekkürler arkadaşalr yorumlarınız için şu an herşey normal görünüyor ama çok değil yarın aynı şeyleri tekrar yaşayacağız buna o kadar çok alıştım ki....bir iyi bir dargın:((

mavigece
04-02-2008, 12:30 AM
merhaba sahara... evlilik kararı vermeden önce her konuda çok iyi düşünmelisin...öncelikle kendine şu soruyu sormalısın..ne kadar seviyorum...herşeyi göze alıp birlikte mücadele etmeye yetecekmi sevgin...
evlendikten sonra geri dönüş çok daha zor olacaktır...psikoloğunla herşeyi açıkca konuşman yararlı olur...

9 ŞUBAT
04-02-2008, 12:28 PM
henüz gitmedik ama dün beraber gitmeyi önerdi bende destek olacağımı onu o haliyle kabullenp tedavi sürecinde yanında oalcağımı söyledim 1 hafta sonra gideceğiz

evet her ikinizinde bir uzman destegine ihtiyacı var , bu sureçte onun yanında oldugunuzu bilmesi tedavinin olumlu yonde gelişmesine faydalı olur , şansınız varmışki tedavi olmak istiyor bu bile başlı başına buyuk ilerleme , işin en zor kısmı aşılmış oluyor tedavi suresi sabır isteyen bir iş , hemen anında duzelme olmayacak zaman alıcak belki , ama eger sevginiz buna degiyorsa ki degiyor anladıgım kadarıyla o zaman mesele yok ,

ileride her şey sizin için çok daha guzel olucak , yeterki uzmanın soylediklerini yapın ve daima biririnize destek olun , birbirinize vereceginiz destek her şeyden onemli .

BeYaZ_KeLeBeK
04-02-2008, 10:21 PM
hoşgeldin sahara öncelikle...

durumunu az çok kafamda canlandırdım..zor bir durum....babam bile bana öyle bağırmadı demişsin yaa..çok iyi anlıyorum...bende arkadaşlara katılıyorum..bir uzmana görünmesi gerek...sende ona destek olmak istediğini söylemişsin ki bu da onu sevdiğini gösteriyor...ama yinede önce kendinden emin ol...seviyormusun gerçekten...?

ilerde de böyle şeyler yaşarsan kaldırabilecekmisin....??bunları iyi düşün...ondan sonra onun yanında ol yada olma...herşeden önce senin ne hissettiğin ne düşündüğün önemli....sırf karşındaki sensiz yaşayamacağını söylüyor diye devam etme yani...sende istiyorsan et....yoksa ilerde çok pişman olursun...

son olarak birlikte psikiyatriye gitmeniz iyi olur diye düşünüyorum..sevgiler...

sahara
05-02-2008, 01:12 AM
Evliliğin aradaki saygı yitirilince bir değeri kalmadığını düşünüyorum