PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bazen?

güneş1
20-04-2015, 11:40 PM
Bazen neden ben diyorum evet herkesin mutlaka bi derdi sıkıntısı var ama eğer bende bu okb illeti olmasaydı çok daha farklı bi yerde ve yüksek bi konumda olabilirdim ya da en azından sıradan basit bi işte bile çalışabilirdim..Evet dışardan bakıldığında hiçbir sorunum yok gibi görünüyor..Ama elim kolum bağlı aslında, bir işte çalışabilecek bi düzeyde değilim şuan peki o gün gelecek mi ??? bi işte çalışabilecek düzeyde sağlığıma kavuşabilecek miyim..? Saçma sapan takıntılarımı düşünmekten saatlerim günlerim senelerim geçip gidiyor bi bakmışım ömrüm bitmiş. İsyan etmek istemiyorum ama ne yapabilirim bilmiyorum ilaçlarımı senelerdir kullanıyorum kontrollerime gidiyorum..Sadece geçici iyileşmeler oluyor..Sevdiğim aşık olduğum bana aşık olan bi adam var mutluluğumu bile yaşayamıyorum bu yüzden..Defalarca da söylüyorum bu hastalığın yerine kanser olsaydım bu kadar acı çekmezdim belkide en kötü ihtimal ölüyorsun ama bu hastalık süründüyor işte :(:(:(

dreamer8
21-04-2015, 09:32 AM
Erkeksen mecbur çalışacaksın. en dibini görmeyi neden denemiyorsun? Neden korkuyorsun? İşyerinde hata yap, sakarlık yap, elinden düşür birşeyleri, makineyi boz, kriz geçir, yere düş, kimden utanıyorsun, kime verilecek hesabın var, kime hoş görüneceksin....Böyle yaşamak daha mı kolay sanıyorsun? Unutma; sıkıntılarını gizlemeye çalıştıkça, kendini kastıkça, sıktıkça daha fazla hata yaparsın...Gir, çalış, işten ayrıl, ya da atıl. Her başlangıç birer tecrübedir.

güneş1
22-04-2015, 10:10 PM
Doktorumla konuştum bu iş mevzusunu fakat çok bi yardımı dokunmadı...İşe girdim ama işin ortasında takıntılarım çok hat safhaya çıktı..Çok zor durumların içine girdim. Psikolojik olarak. Dikkatimi işe kesinlike veremiyorum çünkü aklımda sürekli birşeyler dönüp duruyor (takıntılar) Bunları düşünmek bana ciddi bi efor sarfettiriyor..
Merhabalar öncelikle,
Her hastalığın kendi içinde bir zorluğu var ya da kişiye göre değişebilir bu zorluk. Kendinize ve hastalığınıza olan bakış açınız da önemli uzman desteğiyle birlikte. Çalışmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz. Sorunun ne olduğu önemli bence. Bu konuyu gittiğiniz doktor görüşmelerinizde açtınız mı hiç? Bu konuda doktorun yorumu ne oldu? Birde bu sorunlar sizce ne? Bu sorular önemli çünkü bazen sizin farkında olmadığınız durumları fark etmenizi sağlıyor görüşmeler. Sorular üzerinden yanıtınızı bekliyorum.

güneş1
22-04-2015, 10:12 PM
Erkek değilim ama çalışmak istiyorum evde oturmak beni daha da geriye götürüyor..Denedim işe girdim çokta zor durumların içine girdim takıntılaımın yüzünden öyle olduğu zaman da işe gitmek istemiyorum bu saçma salak düşünceler yüzünden çok acı çekiyorum.
Erkeksen mecbur çalışacaksın. en dibini görmeyi neden denemiyorsun? Neden korkuyorsun? İşyerinde hata yap, sakarlık yap, elinden düşür birşeyleri, makineyi boz, kriz geçir, yere düş, kimden utanıyorsun, kime verilecek hesabın var, kime hoş görüneceksin....Böyle yaşamak daha mı kolay sanıyoEerrsun? Unutma; sıkıntılarını gizlemeye çalıştıkça, kendini kastıkça, sıktıkça daha fazla hata yaparsın...Gir, çalış, işten ayrıl, ya da atıl. Her başlangıç birer tecrübedir.

dreamer8
22-04-2015, 11:10 PM
Saçmalıklarından utandıkça daha fazla saçmalarsın. Hiçbirimiz kusursuz değiliz, kusurlarını gücünün üstünde bir dirençle saklamaya çalışma, bırak dökülsünler...Sevgi dediğin şeyse bitene kadar. Baki olmadığını zaman gösterecek...Sen doğmadan yazıldı kaderin, gücünün yetebilecekleri, yetemeyecekleri, sadece çalış, çabala, sabret ve rolünü oyna. Tercihlerinin çok fazla önemi yok. Sadece yaşamayı ve hayatta kalmayı öğren. Yaşamak için mutlu olmak zorunda olmadığını da anlayacaksın zaman ilerledikçe.

sonsun
30-04-2015, 05:51 PM
durumunu kabullenmelisin.hastalıkla yaşamayı öğrenmelisin.