PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş yerindeki kırıcı ve terbiyesiz insanlar

sessizsakin
05-03-2015, 11:11 AM
Bugün iş yerindeki bir arkadaşla tartışmış gibi olduk. Haklı olduğumu düşünüyorum. Kendi yapması gereken bir işi bizim yapmamızı istedi. Bende sorun değil yaptım ama yine de sordum bu niye böyle oldu diye normalde sizin yapmanız gerekiyor dedim. O kız ve bir kaç arkadaş kendi aralarında konuşmuşlar zaten ben aramadan. Gayet ön yargılı bir şekilde ben arayınca bağırarak konuştu. Ben normalde sakin bir insanım tartışmam kimseyle. O öyle davranınca bende ters tepki verdim. Söylemem gerekenleri söyledim sinirlenip telefonu kapattı. Böyle insanlarla bir arada olmak bile moralimi bozuyor bide ben böyle biriyle bi tartışma falan yaşayınca kafaya takıyorum biraz. Olumsuz bir şey olsun istemiyorum olunca bi süre etkisinde kalıyorum. Bu olay sabah oldu mesela ben şimdi öğle vaktine doğru biraz rahatldm. İnsan değiller bunlar ya. Böyle insanlarda memur olmuş. Hak eden insanlar boş geziyor bunlarda hak etmeden o kadar para kazanıyorlar. Diyecek bişey bulamıyorum. Yorum yaparsanız mutlu olurum arkadaşlar.

9 ŞUBAT
05-03-2015, 06:33 PM
Bugün iş yerindeki bir arkadaşla tartışmış gibi olduk. Haklı olduğumu düşünüyorum. Kendi yapması gereken bir işi bizim yapmamızı istedi. Bende sorun değil yaptım ama yine de sordum bu niye böyle oldu diye normalde sizin yapmanız gerekiyor dedim. O kız ve bir kaç arkadaş kendi aralarında konuşmuşlar zaten ben aramadan. Gayet ön yargılı bir şekilde ben arayınca bağırarak konuştu. Ben normalde sakin bir insanım tartışmam kimseyle. O öyle davranınca bende ters tepki verdim. Söylemem gerekenleri söyledim sinirlenip telefonu kapattı. Böyle insanlarla bir arada olmak bile moralimi bozuyor bide ben böyle biriyle bi tartışma falan yaşayınca kafaya takıyorum biraz. Olumsuz bir şey olsun istemiyorum olunca bi süre etkisinde kalıyorum. Bu olay sabah oldu mesela ben şimdi öğle vaktine doğru biraz rahatldm. İnsan değiller bunlar ya.

Böyle insanlarda memur olmuş. Hak eden insanlar boş geziyor bunlarda hak etmeden o kadar para kazanıyorlar.

Diyecek bişey bulamıyorum. Yorum yaparsanız mutlu olurum arkadaşlar.

Geçmiş olsun ,boş ver takma kafana .

Ne yazık ki kamuya girenlerin bir çoğu hak ederek girmiyorlar ,sırf kendilerini garantiye alma kaygısıyla davranıyorlar .Durum böyle olunca gerek çalışma arkadaşları arasında huzursuzlukların yaşanmasına gerekse halkın işinin duzgun ve zamanında yapılmamasına neden oluyorlar .

Bazen öyle anlar oluyor ki sakin biri bile karşısındakinin olumsuz davranışı karşısında patlayabiliyor bu da çok normal .Ama yine de kendine hakim olmakta fayda var bazen haklıyken haksız duruma düşebiliyor insan .

sessizsakin
05-03-2015, 06:45 PM
Evet tek bildiğim burdaki insanların beş para etmiyor olması.

derz dolgu
05-03-2015, 07:31 PM
sen memursun kafan rahat olsun işten atılma gibi birşey söz konusu olmaz

cuuci
05-03-2015, 08:25 PM
Iyilik yapmiyacaksin bazılarına yaramiyo çünkü bir insanı tam anlamıyla taniyamazsin neye ne tepki vereceğini bilemezsin sen yardımcı olduğunu dusunursun onlar üstte çıkar şunu soyliyim eğer gerçekten iyi niyetliysen ezilir çok takmamk gerek kendine zarar başkası düşünmez seni

sessizsakin
05-03-2015, 08:56 PM
Evet aynen. Kimseye iyilik yapılmıyor ama ben şunu biliyorum ki kazandığım parayı alnımın teriyle, hak ederek kazanıyorum. Eve geldiğimde içim huzurlu geliyorum diğerleri zamanını doldurmaya bakıyor. Bugün biriyle daha tartıştım kimseyi kırmak istemiyorum ama yemin ederm hak ediyorlar.

auranus
05-03-2015, 09:14 PM
tepkini göstermissin o yeter onlara,için rahat olsun hakedene hak ettiği tepkiyi vereceksin ki kalmasın içinde. sakinleş ve çokta canını sıkma

sessizsakin
05-03-2015, 09:25 PM
Evet zaten içimde kalmasın diye söyledim hepsini :) az önce işten çıkmadan önce biriyle daha tartıştım başım çatlıyor. Hiç güzel bir gün değildi. Siz böyle deyince biraz rahatladım teşekkür ediyorum.

cuuci
05-03-2015, 09:29 PM
Sessizsakinsin ondan seni buluyorlar hep :D Iyy neyse sustum

sessizsakin
05-03-2015, 09:35 PM
Sessizsakinsin ondan seni buluyorlar hep :D Iyy neyse sustum
Olabilir :) Ben sessiz ve sakin bir insanım ama bu normal şartlarda böyle. Biri haksızlık ederse ya da yanlış bir şey yaparsa hiç sessiz sakin değilimdir. Hatta biraz fazla bağırarak konuştum galiba boğazım ağrıyor millete laf anlatmaktan :)

cuuci
05-03-2015, 10:16 PM
Yanlış tespit o zman anlaşılan ise yaramıyor en iyisi tatlı dil :)

sessizsakin
05-03-2015, 10:33 PM
Yanlış tespit o zman anlaşılan ise yaramıyor en iyisi tatlı dil :)
:D Sağolun sizinle konuşmak iyi geldi valla :) İyi ki varsınız :) Hepiniz için söylüyorum.

cuuci
05-03-2015, 10:45 PM
Hayirrr tek bana diyeceksiniz yakarım uleyn bu formu :D şika şika

sessizsakin
05-03-2015, 10:47 PM
Hayirrr tek bana diyeceksiniz yakarım uleyn bu formu :D şika şika
Sen baya neşeli bi insansın galiba :)

cuuci
05-03-2015, 11:10 PM
Nerden anladın :D hiç belli etmem aslında :D

sessizsakin
06-03-2015, 08:41 AM
Nerden anladın :D hiç belli etmem aslında :D
Çok belli ettin bu sefer :D

montevo
06-03-2015, 10:39 AM
Bugün iş yerindeki bir arkadaşla tartışmış gibi olduk. Haklı olduğumu düşünüyorum. Kendi yapması gereken bir işi bizim yapmamızı istedi. Bende sorun değil yaptım ama yine de sordum bu niye böyle oldu diye normalde sizin yapmanız gerekiyor dedim. O kız ve bir kaç arkadaş kendi aralarında konuşmuşlar zaten ben aramadan. Gayet ön yargılı bir şekilde ben arayınca bağırarak konuştu. Ben normalde sakin bir insanım tartışmam kimseyle. O öyle davranınca bende ters tepki verdim. Söylemem gerekenleri söyledim sinirlenip telefonu kapattı. Böyle insanlarla bir arada olmak bile moralimi bozuyor bide ben böyle biriyle bi tartışma falan yaşayınca kafaya takıyorum biraz. Olumsuz bir şey olsun istemiyorum olunca bi süre etkisinde kalıyorum. Bu olay sabah oldu mesela ben şimdi öğle vaktine doğru biraz rahatldm. İnsan değiller bunlar ya. Böyle insanlarda memur olmuş. Hak eden insanlar boş geziyor bunlarda hak etmeden o kadar para kazanıyorlar. Diyecek bişey bulamıyorum. Yorum yaparsanız mutlu olurum arkadaşlar.

benim çalıştığım iş yeirnde de bunun gibi durumalr oluyor.herkes bizi günah keçisi gibi görüyor.sonunda patlıyacam ama ne zaman

sessizsakin
06-03-2015, 11:22 AM
benim çalıştığım iş yeirnde de bunun gibi durumalr oluyor.herkes bizi günah keçisi gibi görüyor.sonunda patlıyacam ama ne zaman
Evet biz düzgün bir insan olmaya çalıştıkça onlar üstümüze geliyorlar. Ben dün iyi patladım valla :) bende bi yere kadar dayarım bizde insanız yani.

sessizsakin
06-03-2015, 11:26 AM
Ne yapalım kolay değil çalışmak. Ekmek parası kolay kazanılmıyor. Önceden ekmek elden su gölden yaşardık. Babamız kazanırdı biz yerdik. Bazen babama diyorum baba sen iyi dayanmışsın :) Şimdi anladım nasıl bir şey olduğunu. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Memuruz ama özel sektör gibi bizim kurum.

33gizem
07-03-2015, 08:14 AM
beni de idareciler dosyamda deli raporu olduğu için sürekli kızağa alıyorlardı. çareyi malülen emekli olmakta buldum. hayatım en yanlış kararıydı.savaşmalıydım, çok üzgünüm.

sessizsakin
07-03-2015, 08:53 PM
Savaşmak zorundayız başka çaremiz yok. Biz sustukça üstümüze gelen çok olacaktır. Ben o gün o kızla ve diğeriyle iyi ki tartışmışım. Şimdi nerede duracaklarını ve ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar. Hatta benimle konuşmaya çalışıyorlar hatalarının farkındalar. Çok iyi oldu. Kendimizi ezdirmeyelim bunu öğrenmiş olduk. Kin tutan bir insan değilim onlar konuşmaya çalışınca konuşmamazlık yapmıyorum anladılar ya o bana yetti :) Birde zaten aynı ortamdayız öyle ya da böyle konuşmak zorundayız. İnsan oldular büyük bir başarı ve dediğim gibi duracağı yerleri bilmeleri yeterli :)

u2222
16-08-2016, 05:56 PM
Kariyer.net'ten iş aramaya başla mecburen başka seçenğin yok gibi

osmangazi
17-08-2016, 09:04 AM
Dedim ki şef bana hasta diye hiç pozitif ayrımcılık yapmadı. Yaptı dedi biri tartıştık 1 yıl konusmadım onla şimdi de ismi ile hitap etmiyorum bey diyorum. Geçende bir soru soruyorum başka biri ters ters cevap veriyor.Başkasına yapmıyor bunu. Onla da konusmamaya düşünüyorum ama iş yerinde çok ihtiyacım oluyor nasıl yapacagım bilmiyorum.

Daha öncede kurum aracında gözlerimi kapattım . Şoför uyuyor sandı telefonda "seni arayamadım yanımda eli ayağı tutan ama kafasında sorun olan biri var. Gün boyu yapıştı ayrılmadı o yüzden arayamadım" falan dedi.

dreamer8
17-08-2016, 09:21 AM
Konus ahibi 5 aydır foruma uğramıyor, uğrayacağını da sanmıyorum. Bir tane de benim başımda var. allah bizi bu insanlarla sınıyor. Kalbimde zerre sevgi olmaz mı ona karşı ya, bir damla sevgi koysaydın Allah'ım. Onun izne ayrılması benim tatilim. Tüm işi ben aylarcai yıllarca yapmaya razıyım. Yeter ki uzak olsun. O izne çıkınca ben de tatil yapmış oluyorum. Sınanıyoruz. Herkes kendine göre haklı zaten bu dünyada.

coşku
17-08-2016, 11:32 AM
kesin zor bi çocukluk geçirmişsin topun inşaata kaçmış deyip dalga geçmek lazım o insanlarla.

Dvrmchrkt
17-08-2016, 11:52 AM
Biliyorum şiddet tavsiye edilmemesi lazım ama daha önce çalıştığım 2 farklı iş yerindeki 2 kişiye, benimle bir sorununuz varsa dışarıda halledelim demiştim. Kuzu gibi oldular sonra:)

mondiego
11-01-2017, 07:27 PM
muhatap olma.kötülerden uzak dur.selam bile verme.hayatından çıkar onları.ben öyle yaptım kafam rahat.yalnızım ama kafam rahat.

dreamer8
12-01-2017, 10:15 AM
Biliyorum şiddet tavsiye edilmemesi lazım ama daha önce çalıştığım 2 farklı iş yerindeki 2 kişiye, benimle bir sorununuz varsa dışarıda halledelim demiştim. Kuzu gibi oldular sonra:)

Biraz arabesk geldi bana bu yöntem. Sürprizlere açıktır. Erkeklerdeki testosteron, öleceğini bilse de belanın üzerine gitmelerine sebebiyet verebilir. Ben de bunu hissederim bazen hücrelerimde ama kendimi teskin etmeye çalışırım..Neden sürprizlere bırakıyorsun ki hayatını. Biri kuzu gibi olur, başka biri yarın canını, sağlığını alır. Devir hak arama devri değil malesef. Her yerde psikolojik savaş. Bıçaklar az çekiliyor artık.