PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "cinsellik hakkında "

Bülent
13-11-2014, 12:15 PM
freud'u çok yanlış anlayıp çok yanlış gelmiş olanların popisi. tamam, yaşamın bir amacı varsa o cinsellikten geçer. tamam, yaşamda seçimlerimizin büyük bölümünü üreme veya haz bağlamında yaparız. tamam, var olan ego, gizlilikten haz alır. şöyle de bir şey var yalnız: cinselliğin amaç olduğu görüşü cinsel büyüyü bozup alınan hazzı azaltır. e dolayısıyla yasak olan daha çok haz verir. sen adama "7/24 pompa, piston aşağı indi, her şey serbest!" minvalinde bir açıklama olan "cinsellik yaşamın amacıdır." açıklamasını yaparsan, yasakları ortadan kaldırarak, alınacak hazzı azaltmış olursun. işte bütün mesele bu.

antepli
13-11-2014, 01:03 PM
abaza türk erkekleri kendilerine freudcu der! :)
cinsellik hayattaki tek amaç olunca freudcu olunuyormuş! :)
halbuki freudun bahsettiği cinsellik bilinçaltı cinsellik ve çocukluktaki cinselliktir.
ama ben freudu doğru anlasamda freud ile aynı fikirde değilim.
çünkü modern tıp psikiyatrik hastalıkların organik beyin hastalıkları oluğunu kanıtladı.
freudun geliştirdiği psikanaliz tedavide çok başarısızdır ama ilaçlar çok başarılıdır! :)

Bülent
13-11-2014, 01:20 PM
abaza türk erkekleri kendilerine freudcu der! :)
cinsellik hayattaki tek amaç olunca freudcu olunuyormuş! :)
halbuki freudun bahsettiği cinsellik bilinçaltı cinsellik ve çocukluktaki cinselliktir.
ama ben freudu doğru anlasamda freud ile aynı fikirde değilim.
çünkü modern tıp psikiyatrik hastalıkların organik beyin hastalıkları oluğunu kanıtladı.
freudun geliştirdiği psikanaliz tedavide çok başarısızdır ama ilaçlar çok başarılıdır! :)

inorganik beyin hastalıkları da yokmu? var..

nası yani anteplinin geliştirdiği bir psikanalizde mi var?

şimdi sen abazamı dedin bana benmi yanlış anladım ? :)

Bülent
13-11-2014, 03:15 PM
sabah ereksiyonunu ve sabah sevişmelerini her zaman sevmişimdir :)

güne sevişerek başlamak gibisi yok açıkcası.

:D