PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel düşünen güzel görür...

PINAR_
29-10-2014, 01:27 AM
Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına;

-“Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor” demiş.

Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş.
Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış.

-“Bak” demiş kocasına. “Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba?”

-“Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim” diye cevap vermiş kocası.

yorum
29-10-2014, 01:44 AM
Beklemedim cevap oldu haha. Ama bazen ne düşünürsen düşün şans senden yana olmaz ve güzel şeyler olmaz.

Yigit
29-10-2014, 08:16 AM
Böyle şeyleri paylaşın pınar hanım;gerçekten güzel,düşündürücü yazılar.

9 ŞUBAT
29-10-2014, 05:57 PM
Paylaşım için çok teşekkürler ,çok güzel bir yazı .

İnsanları eleştirmek çok kolay ,oysa eleştirmeden once kendimizi onların yerine koyup biraz duşunsek çok daha iyi olmaz mı ?

protagonist
29-10-2014, 09:52 PM
Benim de hoşuma gitti, sonunu böyle beklemiyordum, kocasının gidip söylediğini falan sanmıştım, ama gerçekten de önce kendi gözümüzün bakışımızın farkında olmalı, olanı değil olmasını istediğimizi ya da olmasını düşündüğümüzü algılıyoruz ve genelde olanlar hep bizim dışımızda gibi algılıyor hep kendi dışımızdakini suçluyoruz, önemli olan biraz da öze bakmak, önce kendimizi değiştirirsek zaten pek de bir sorun kalmayacak belki de..Paylaşım için teşekkürler, bazen bir kısa hikaye söylenmek istenen çokça şeyi çok güzel aktarabiliyor..

PINAR_
30-10-2014, 01:10 AM
güzel yorumlarınız için çok çok tşk ederim