PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : oz babamdan taciz

birbenakilli
24-07-2014, 10:34 PM
kucuk yasta babam tarafindan cokca defa cinsel tacize ugradim. kimseyede anlatmadim olanlari ama cinsel sonrasi gorulen bozukluklarin cogunu yasadim. asiri cinsel egilimler, belirli donem bel alti espriler, erkek gibi denmesinden hoslanma, belirli donem teshirci giyime onem verme, gucsuz davranma. erkek arkadasim olsada yakinlik kuramama, kendini suclu hissetme, su an kendimi suclu hissetmiyorum, Asiri cinsel egilim veya cinsellikten kacis yok. olanlara karsi sabirliyim ve her seye iyi yonden bakip mutlu olabiliyorum. bu kadar yasadiklarima ragmen hicbir tedavi gormedigim halde kendi kendime ustesinden gelmis olabilir miyim? yoksa kesin bir problem var midir farketmedigim illa bir uzmana danismali miyim? tum bunlari anltabilir miyim bilmiyorum.

yorum
24-07-2014, 10:55 PM
merhaba hoşgeldiniz başlangıçta. sorun olup olmaması suan buraya yazarken tam olarak neler hissettiniz.. güven duygunuz nasıl? kaç yaşında baban tarafın dan taciz gördünüz? suan ailenle misin biraz fazla sordum ama detay bilmeden sorunu anlaşılmaz.

pinokyoo
24-07-2014, 10:58 PM
Sanirim bunu boyle asmaniz sizin savunma sisteminizden kaynakli .asla bn hastayim bi sure sonra bu durumum gecicek diye dusunme bence cunku seninde dedigin gibi bu durumu tamamen asmis da olabilirsin bir gecis donemide bunu anlamak.iste kndini takibe bagli ama kendini iyi oldugun seklinde telkin etmen daha cok rahatlatacaktir . Onca yasadigin kotu donemin ardinda iyilesmis olman ve artik yeni bir baslangic yapman seninde hakkin

yorum
25-07-2014, 01:29 PM
Aslında şu var..Aşmış olsaydınız şuan zaten bu konuyu açmazdınız..Bir yerlerde bişeyler kalmış ki şuan bunun üzerinde düşünüyoruz.Bilinçaltı öle bir şey, sen derine gizlediklerin ön tarafa çıkar.Bunu baskıladıkça rüyana gelir.Böle bunu düşünürsün.Belki o an canını yakmaz ama zamanla bir tür takıntı halini alıp seni sıkabilir.Güzel tarafı sen kendini çok iyi tanımlıyorsun neyin ne olduğunu.Olayları analiz ettiğin gibi mantık örgüsüne oturtursan belki yara almadan atlatabilirsin. Eğitimini etkilemesine izin vermeden duyguların konusunda bir sorun yaratınca bununla yüzleşmek..Bide başka insanları da babanda görüyormusun? sadece o tanıştığın insan da mı vardı...Babana karşı ne besliyorsun tiksinti? nefret? şuanki yaşınız kaç acaba.

montevo
25-07-2014, 01:36 PM
türkiye gibi bir yerde bunu yazıp danışmanız bile bi çok şeyi zaten bitirdiğinizi gösterir.

birbenakilli
25-07-2014, 03:38 PM
Aslında şu var..Aşmış olsaydınız şuan zaten bu konuyu açmazdınız..Bir yerlerde bişeyler kalmış ki şuan bunun üzerinde düşünüyoruz.Bilinçaltı öle bir şey, sen derine gizlediklerin ön tarafa çıkar.Bunu baskıladıkça rüyana gelir.Böle bunu düşünürsün.Belki o an canını yakmaz ama zamanla bir tür takıntı halini alıp seni sıkabilir.Güzel tarafı sen kendini çok iyi tanımlıyorsun neyin ne olduğunu.Olayları analiz ettiğin gibi mantık örgüsüne oturtursan belki yara almadan atlatabilirsin. Eğitimini etkilemesine izin vermeden duyguların konusunda bir sorun yaratınca bununla yüzleşmek..Bide başka insanları da babanda görüyormusun? sadece o tanıştığın insan da mı vardı...Babana karşı ne besliyorsun tiksinti? nefret? şuanki yaşınız kaç acaba.

yok ilk defa birinde babami gordum bunu hoslandiktan sonra farkettim. yakinlastigim ilk insandi zaten. babama karsi bir kin ofke yok. affettim. pisman oldugunun farkinda olmamdan belki. butun insanlara karsi notr um. 18 yasindayim.

yorum
25-07-2014, 04:48 PM
yok ilk defa birinde babami gordum bunu hoslandiktan sonra farkettim. yakinlastigim ilk insandi zaten. babama karsi bir kin ofke yok. affettim. pisman oldugunun farkinda olmamdan belki. butun insanlara karsi notr um. 18 yasindayim.

ben bir psikolog değilim söylemlerim sadece kendi düşüncelerim o yüzden benim söylediklerimi baz almayın lütfen:)

Ama siz de gördüğüm sanki duygu durum bozukluğu gibi, çok tepkisiz ve böle affetmeniz bile çok ilginç.Yani notr olmanız sanki bastırılmış bir şey gibi geliyor.sanki patlamayı beklenen bir durum gibi...AMa tabi yaşanılanlara göre çok güçlü olduğunu düşünüyorum.Bu şartlarda çok kötü olurlar genelde insanlar.Siz gayet farkında oluşunuz bence gelecekte olabilecek her türlü sorunla baş etmeniz çok daha olanaklı görünüyor. Bu yüzden korkunuz olmasın.Ama hayatınızı yön verecek şeylerden uzak tutmaya çalışın.Siz ne kadar da değil deseniz bir takım korkular içinize yerleştirebilir.Bunları farkında olup özgüven yıkımı gibi şeyler yaratmaması için uğraşın. Bunu yaşayan insanların çoğunda erkeklere güvensizlik durumu görülür.Sizde bunun olmaması güzel bir şey...

9 ŞUBAT
25-07-2014, 09:29 PM
kucuk yasta babam tarafindan cokca defa cinsel tacize ugradim. hic tanimadigim bir insanda cinsel organini gostererek istismat etti kucuk yasimda. sanssizligim heralde. kimseyede anlatmadim olanlari ama cinsel sonrasi gorulen bozukluklarin cogunu yasadim. asiri cinsel egilimler, belirli donem bel alti espriler, erkek gibi denmesinden hoslanma, belirli donem teshirci giyime onem verme, gucsuz davranma. erkek arkadasim olsada yakinlik kuramama, kendini suclu hissetme, anneme karsi anlamlandiramadigim ofke. kendine zarar verme, fibromiyalji. aile ici gecimsizlik, baski, bosanma gibi bir cok travmatik olayda yasadim. su an kendimi suclu hissetmiyorum, Asiri cinsel egilim veya cinsellikten kacis yok. olanlara karsi sabirliyim ve her seye iyi yonden bakip mutlu olabiliyorum. bu kadar yasadiklarima ragmen hicbir tedavi gormedigim halde kendi kendime ustesinden gelmis olabilir miyim? yoksa kesin bir problem var midir farketmedigim illa bir uzmana danismali miyim? tum bunlari anltabilir miyim bilmiyorum.

Oncelikle aramıza hoş geldiniz ,geçmiş olsun .

Yaşadıklarınız acı ama ne yazık ki gunumuzde çok sık rastlanan bir durum .Tum bunların üstesinden gelebilmek sağlam irade gerektiriyor bu da sizde var .Yaptıgınız en doğru şey asla kendinizi suçlamamak ve olaylara iyi yönünden bakmak olmuş .Böyle davranabilmek yaşadıklarınızın üstesinden gelmenizde size çok katkı sağlamış .

Bir problem var mı diye kafanıza takmayın ,ancak bir ara bir uzmana da danışmakta fayda var .Belki ileride kafanızı meşgul edecek bir olayı daha ortaya çıkmadan bertaraf edebilir .

Ayrıca bunları anlatmanızda hiç bir sakınca yok ,bunu yaşayan ilk kişi siz değilsiniz ve ne yazık ki son kişi de siz olmayacaksınız ,o yüzden rahat olun ve hiç gerilip sıkılmadan kafanızdan geçenleri anlatın .

Bunu yaptığınızda omuzlarınızdan çok buyuk bir yukun kalktığını epey ferahladığınızı göreceksiniz .

Her şey gonlunuzce olsun .