PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rapor alabilirmiyiz

inci87
09-07-2014, 06:14 PM
Merhaba arkadaşlar
Bişey danışıcam sizlere mutlaka bilnizi
Vardır.
Ben son zamanlarda pek iyi değilim
Bugüne kadar polyana gibi idare etsemde
Artık olmuyo tıkandım
Çalışamıyorum
Sürekli hata yapıyorum ve bu hatalar artık göze batmaya
Başladı hiç bişeyi doğru yapamaz hale geldim
Sorunların büyümesinin sebebi erkek arkadaşım
Ayrıldık biraz sancılı bi ayrılık oldu biizimki
Hala öyle çok seviyorum ama ayrı olmak zorundayım
İşte bu sebeplerden dolayı
Biraz kafamı dinlemeye ihtiyacım var
Acaba rapor veririmi söylesem ben daha önce hiç
Psikiyatriden rappr almadım
Öyle kafana göre rapor alamazsın derse

yorum
09-07-2014, 07:59 PM
güzel bir dille anlatırsaniz aksi bir doktor da olmazsana verir.kuzenim depresyon sebebiyle 2 hafta rapor aldı çünkü.sizinki daha durum karışık ve günlük ihtiyaçları göremeyecek düzeye gelmişsiniz bu yüzden rapor alma düzeyi çok yüksek. ama bazı doktorLar ayrı gıcık olur o başka ama o vermese de başka bir doktora gitmeniz halinde verir kesin.

inci87
10-07-2014, 07:09 AM
güzel bir dille anlatırsaniz aksi bir doktor da olmazsana verir.kuzenim depresyon sebebiyle 2 hafta rapor aldı çünkü.sizinki daha durum karışık ve günlük ihtiyaçları göremeyecek düzeye gelmişsiniz bu yüzden rapor alma düzeyi çok yüksek. ama bazı doktorLar ayrı gıcık olur o başka ama o vermese de başka bir doktora gitmeniz halinde verir kesin.

Ben daha önce bu doktora genetik testi yaptırmak istediği söylemiştim
Ters cevap vermişti doktorumu değiştirmeyide düşünüyorum ama
İçime sinen bir doktor bulamıyorum
Bi türlü
Sürekli araştırıyorum bu seferde kafam karışıyo
Ama şansımı denicem olmuyo çünkü gün içinde çok sıkıntı çekiyorum
Yaptığım yanlışlar bini aştı artık
Bu seferde yanlış yapmıyım diye dikkat ettikçe daha çok yanlış yapıyorum
Unutmıyım diyr ajandama not alıyorum ama aldığım notuda unutuyorum...:(

westside
10-07-2014, 12:30 PM
Çalışma hayatında psikiyatriden rapor almak pek hoş olmuyor özellikle kurumsal biyerse ve iyi bir pozisyondaysan. Başka bir doktora git ağır bişey kaldırdım belim ağrıyo oturamıyorum, ayağım uyuşuyo gibi bişey uydur gitsin. MR film derken arada raporda verir. Ramazan ayında olmasak votka iç dicem kısa devre yaptırıyor

montevo
10-07-2014, 01:40 PM
bu işin standardı bel ağrısından rapor almaktır.

inci87
10-07-2014, 01:52 PM
Çalışma hayatında psikiyatriden rapor almak pek hoş olmuyor özellikle kurumsal biyerse ve iyi bir pozisyondaysan. Başka bir doktora git ağır bişey kaldırdım belim ağrıyo oturamıyorum, ayağım uyuşuyo gibi bişey uydur gitsin. MR film derken arada raporda verir. Ramazan ayında olmasak votka iç dicem kısa devre yaptırıyor
Onuda düşündüm ama bi çıkar yol bulamadım
Napcam bilmiyorum
İş yerinden de soğudum
Herşey. Okadar karışık ki ne yapacağımı bilmiyorum ����

inci87
10-07-2014, 01:56 PM
bu işin standardı bel ağrısından rapor almaktır.

Ne yapacağımı bilemiyorum
Kime ne diyim bilmiyorum
Aklıma sadece bu geldi
İşten ayrılmak istesem göndermicekler
Biliyorum buda ileride bahanem olur diyorum

yorum
10-07-2014, 02:42 PM
aslında inci aile hekimine de gidebilirsin.oda yardımcı olur.bel ağrısı gibi bir bahane ile rapor alabilirsın.

westside
10-07-2014, 02:58 PM
Kafayı dinlemekten kastın ne ? Böyle durumlarda biyerlere gitmek, kitap okumak, film izlemek, koşmak, içmek, uyumak yada bunların hiçbirini yapmamak zihnimdeki düşünceyi yok etmiyor bende. Yapsam zevk almıyorum yada anlamıyorum yapmasamda sonuç değişmiyor. Durup zamanın geçmesini beklemek yerine sürekli çalışıyorum beyni zorlayarak meşgul etmek gerekiyor gibi geliyor bana.

Çalışmadan yapabilirim diyorsan içgüdüsel davran, ama anı kurtarmak için her aklına eseni yapmak ileride daha can sıkıcı hal alıyor. Çalışmadan bir amaç olmadan da zihin daha çok bulanıyor otomatik olarak ve daha seri saçmalıyor insan bence.

inci87
10-07-2014, 05:20 PM
aslında inci aile hekimine de gidebilirsin.oda yardımcı olur.bel ağrısı gibi bir bahane ile rapor alabilirsın.
Ne yapacağımı iyice şaşırmış durumdayım yorum:((

inci87
10-07-2014, 05:45 PM
Kafayı dinlemekten kastın ne ? Böyle durumlarda biyerlere gitmek, kitap okumak, film izlemek, koşmak, içmek, uyumak yada bunların hiçbirini yapmamak zihnimdeki düşünceyi yok etmiyor bende. Yapsam zevk almıyorum yada anlamıyorum yapmasamda sonuç değişmiyor. Durup zamanın geçmesini beklemek yerine sürekli çalışıyorum beyni zorlayarak meşgul etmek gerekiyor gibi geliyor bana.

Çalışmadan yapabilirim diyorsan içgüdüsel davran, ama anı kurtarmak için her aklına eseni yapmak ileride daha can sıkıcı hal alıyor. Çalışmadan bir amaç olmadan da zihin daha çok bulanıyor otomatik olarak ve daha seri saçmalıyor insan bence.

aslında kafa dinlemekten kastım yalnız kalacağım bir yere gitmek
gidebilmek ama annemi yalnız bırakıp gidemiyorum malesef
evde kalıp düşünmek tüm hatalarımı önüme koyup düşünmek ağlamak ağlaya bilmek
sonrada unutmak istiyorum hayatıma yeni bir sayfa açmak istiyorum ama malesef olmuyo
tam herşey düzeliyo derken bir bakıyorum
yine hiç birşey yapamamışım yine ders almamışım bir önceki hatamdan
ve hep neden beni aynı insanlar bulur
odama kapatmak istemiyorum kendimi bahçeyle uğraşırım sabahları sahile yürüyüşe giderim
herzaman iyi gelmiştir yürüyüş bana kitap okurum biraz ama yalnız kalmam
ağlamak istiyorum aslında sanki ağlasam ağlaya bilsem daha iyi olucam gibi geliyo
şuan hiç bişeye yapmak gelmiyo içimden ne çalışmak istiyorum uyumak uyandığımda herşeyin bir kabus olduğunu anlamak istiyorum
sorunlarım sadece bipolar yada bu erkek arkadaşımla ilgili değil
geçmişten gelen sorunlarımda var
27 yaşına gelmişim ama hala hatalarımdan ders almamış bi insanım özet olarak

westside
11-07-2014, 12:15 AM
Sorunlu bir kafa, sorunlu bir geçmiş, şu anda sorunlu yarında öyle devam edecekmiş gibi düşüncesini unut bence.
Hatalar konusuna takılma, geçmiş acı vermeye devam ediyorsa geçmemiştir dendiği gibi gerçekten sadece acı veriyor insana beyninin bir köşesinde.

Hatalarını önüne koyup düşünüp ağlayınca silinmiyor ki mümkün değil, başka bir hatada yine aklına geliyor insanın. Mümkün olmayan çoğu şeyde zaman kaybı bence.
Mutlaka iyi yaptığın başardığın şeylerde vardır. Onları koy önüne kötü olanları değil. Kısa bir hayat var zaten önümüzde ve bunların hepsi vakit kaybı olduğunu düşün. Bazen insanın kendisine verdiği zararı hiç kimse vermiyor gerçekten. Aileni ve sağlığını kaybetmediğin sürece bir şey kaybetmiş sayılmazsın.

Ne beyinsizler var, adam ne okumuş ne bir işten anlar ne de bir baltaya sap olmuş öle boş boş takılıyor dünya kadar borcu var, birde başkasının üstüne kredi çekip tatile gidiyor. Bunları görünce seviniyorum aslında. Mallıkta limit tanımıyorlar. 3-5 tanede değiller birsürüler heryerdeler. Hiç birşeyide kafaya takmıyorlar :) Her koyun kendi bacağından asılmıyor galiba aslında, o söze de inanmamaya başladım artık.

Ne kadar zorlarsan zorla sonuç olacağına varıyor bazen değiştirmeye gücü yetmiyor insanın. O yüzden hata, ders, ağlamak, düşünmek... kavramları yerine başka şeylere odaklan zaman kaybetmek yerine.

inci87
11-07-2014, 01:08 AM
Sorunlu bir kafa, sorunlu bir geçmiş, şu anda sorunlu yarında öyle devam edecekmiş gibi düşüncesini unut bence.
Hatalar konusuna takılma, geçmiş acı vermeye devam ediyorsa geçmemiştir dendiği gibi gerçekten sadece acı veriyor insana beyninin bir köşesinde.

Hatalarını önüne koyup düşünüp ağlayınca silinmiyor ki mümkün değil, başka bir hatada yine aklına geliyor insanın. Mümkün olmayan çoğu şeyde zaman kaybı bence.
Mutlaka iyi yaptığın başardığın şeylerde vardır. Onları koy önüne kötü olanları değil. Kısa bir hayat var zaten önümüzde ve bunların hepsi vakit kaybı olduğunu düşün. Bazen insanın kendisine verdiği zararı hiç kimse vermiyor gerçekten. Aileni ve sağlığını kaybetmediğin sürece bir şey kaybetmiş sayılmazsın.

Ne beyinsizler var, adam ne okumuş ne bir işten anlar ne de bir baltaya sap olmuş öle boş boş takılıyor dünya kadar borcu var, birde başkasının üstüne kredi çekip tatile gidiyor. Bunları görünce seviniyorum aslında. Mallıkta limit tanımıyorlar. 3-5 tanede değiller birsürüler heryerdeler. Hiç birşeyide kafaya takmıyorlar :) Her koyun kendi bacağından asılmıyor galiba aslında, o söze de inanmamaya başladım artık.

Ne kadar zorlarsan zorla sonuç olacağına varıyor bazen değiştirmeye gücü yetmiyor insanın. O yüzden hata, ders, ağlamak, düşünmek... kavramları yerine başka şeylere odaklan zaman kaybetmek yerine.

Belkide geçmişte yaşayamadığım ozamanı teşafi etmeye çalışıyorum
Ama beni üzen hiç mi hatalarından ders almaz insan
Hiç mi ya neden hep kanıyorum diyorum
Ağlamak istiyorum ama ağlayamıyorum
Kafam çok karışık anlatmaya çalışıyorum ama
İnan kelimeler yetersiz kalıyo bazen
Yani bigün istiyorum ki kalayım yalnız herşeyi düşümeyim

Herşeyi geçmişi hatalarımı onlar için ağlıyım
Ağlayabildiğim kadar
Sonra birdahha birdaha hiç hatırlamamak üzere kapatayım
Yeni bir sayfa açayım acımasız olmam gerikiyosa olayım olabileyim
Saf olmuyım kimseye inanmıyım
Hemen güvenmiyim
Uzun lafım kısası yalnız kalmak istiyorum
Kimsenin bilmediği bi yere kapatmak istiyorum kendini

westside
11-07-2014, 01:42 AM
Dağ başında bi mağra bul 15 gün hiç çıkmadan ağla, çıkınca ultra süper sonik bi hayatın kitapçığını mağranın önünde sana teslim ederler. O kılavuzla hatasız devam edesin.
Yazılım değilsin ki yaptığın tüm hataları silip yeniden programlayıp hatasız devam et. Yazılımlar bile kullanıma bağlı bir sürü yeni hatalar veriyor.
Tümden şalteri indirmen lazım o zaman.
Hiç hata yapmadan da ot gibi yaşanmaz ki. Başka açıdan bakmıyosun oda bi hata, ben neler neler yapmışım bide yanında bu hataları yapmışım diyerek bak.

inci87
11-07-2014, 11:26 AM
Dağ başında bi mağra bul 15 gün hiç çıkmadan ağla, çıkınca ultra süper sonik bi hayatın kitapçığını mağranın önünde sana teslim ederler. O kılavuzla hatasız devam edesin.
Yazılım değilsin ki yaptığın tüm hataları silip yeniden programlayıp hatasız devam et. Yazılımlar bile kullanıma bağlı bir sürü yeni hatalar veriyor.
Tümden şalteri indirmen lazım o zaman.
Hiç hata yapmadan da ot gibi yaşanmaz ki. Başka açıdan bakmıyosun oda bi hata, ben neler neler yapmışım bide yanında bu hataları yapmışım diyerek bak.
ben hiç hata yapmıcam demiyorum ki tabiki yapıcam ama ders alabilmek istiyorum geçmişi unutmak kolay değil biliyorum
ama en azından sürekli aklımda olmasın istiyorum
herşeyi unutmaktan kastım kafamı boşaltmak bir süre belki birkaç gün bile bana iyi gelecek
herşeye fazla takılan bir insanım üzüntümü çok üst düzeyde yaşar kurtulamam ondan kendime günleri ayları zehir ederim
yapma diyeceksiniz elimde değil
şimdi sorunum hem eski erkek arkadaşım hemde aile içi sorunlar
hemde geçmiş sorun çok çözüm muhakkak vardır ama
şuan hiç olumlu birşey düşünemiyorum
erkek arkadaşımın o kadar ince düşünen kibar bir insanken nasıl bir insana dönüştü anlamıyorum
çok üzülüyorum ben ona çok inamıştım ve bu 2 oldu başıma geliyor
hep tabiki evlilikten dönmek çok zor bunun 2 defa başına gelmesi daha zor
sonuçta ailem biliyordu onlara açıklama yapmak zor oldu
işte herşeyden arınmak düşünmek
nerde hata yaptığımı bulmak istiyorum
en çok ihtiyacım olan şey yalnız kalmak
ama kalamamak beni çok öfkelendiriyor
çakılıyım buraya mecburum buda sinirimi bozuyor

westside
11-07-2014, 05:25 PM
Teknik olmayan duygulara bağlı hatalardan herzaman ders alınamayabiliyor çünkü yine duygularıyla hisleriyle hareket ediyor insan. Pek kontrol edilebilir bir yanı yok onun o yüzden göreceli ve bana göre hataysa hatadır, yine yaparsın yine çekersin geçer gider diye düşünürüm.
Belki erkek arkadaşınında bir rahatsızlığı vardır, birden bire değişti olmuyor diye kesip atmadınız herhalde. Yada evlilik aşaması onu germiştir biraz, zamana ihtiyacı vardır 1-2 sene daha. O normale dönerse senide normale döndürebilir belki. Konuşarak kavga ederek sonu ayrılık olmayan bir çözüm bulursunuz belki.

inci87
11-07-2014, 05:44 PM
Hayır ben ona asla evlenelim diye baskı yapmadım
Aksine daha en başından bana evililik için baskı yaptı
İlla evlenelim dedi bende birbirimizi daha iyi tanıyalım sonra dedim
Tamam dedi ama arada yine hep yinelede bunu
Sonra birden o ince adam gitti kaba saba bağırıp çağıran psikopat biri geldi yerine
Sadece işe gidip gelmeye başladım dışarı yada arkadaşlarımın yanına asla göndermemeye başladı
Es kaza tlf açmadım mı yandım nerdeydin yalan söylüyosun evde değildin
Gibi şeyler söylemeye başladı
Neden böyle olduğunu sordum
Ayrı olduğumuz için dedi evlenirsek bu sorunlar ortadan kalkacak dedi
Bende ilk tanıdığım insan olmadığı sürece
Onunla evlenmeyeceğimi söyledim iyice delirdi
Sonuç olarak ben ayrıldım çünkü ona güvenemezdim çünkü
Bu şekilde olamzdı çünkü tuhaf tavırları vardı
Korktum açıkçası ileride şiddete kadar gidebilir bu durum

westside
11-07-2014, 05:52 PM
eee sonuç ? Şimdi hiç yoksun o ne yapıyor ? Anlattığına göre dünya bağlantısı kesilmiş olması lazım
Düzelme belirtisi, özür, pişmanlık ?

inci87
11-07-2014, 06:58 PM
sosyal ağlardan takip ediyor watssap,a girdiğim saatlere kontrol ediyor
Face eğer hoşuna gitmeyen bişey olursa beğeniyor onu mesela yeğenimle çekilmiş bir resmim var onu beğenmiş
Kimbilir ne sandı çünkü sadece erkek arkadaşlarımda yada yeğenlerimle çekilmiş fotoları beğeniyo
Şuan biraz sessiz kaldı buda beni korkutuyor açıkçası
O derecede bi insanın sessiz kalmadı pek hayır değil gibime geliyo
Öyle ayrılmadan önce şakasına seni takip edicem falan diyodu
Açıkçası hep tedirginim

westside
12-07-2014, 10:20 AM
Seviyosun ama tavırları değişti diye ayrıldın şimdide korkup tedirgin oluyosun. Evlenecekken böyle oldu.
Bu anlattıkların umarım 2-3 seneye yayılmış birşeydir. Yoksa birkaç haftalık yada aylık bişeyse ve böyle olduysa gerçekten belim falan ağrıyor deyip rapor al.