PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şizofreni hakkında ACİLLL!!!

s_ank_i
29-10-2007, 02:13 AM
bana şizofreniyle ilgili bilgi vericek bir doktor yada vs... var ise(karşılıklı konuşma şeklinde) mailimi yazarsa sevinirim...bugün şizofreni hakkında bir yazı okudum ve bu hastalarda devamlı aynaya bakma durumlarının görüldüğünü yazıyordu...bende malesef bu durumla karşı karşıyayım...bir kaç tane daha tespitim var ama uzun uzun yazmak istemiyorum...mailimi yazıyorum...hrnayran@hotm...(samimi yazılmış bir yazıdır alakası olmayanlar lütfen msnmi eklemesinler)...

9 ŞUBAT
29-10-2007, 10:01 AM
bana şizofreniyle ilgili bilgi vericek bir doktor yada vs... var ise(karşılıklı konuşma şeklinde) mailimi yazarsa sevinirim...bugün şizofreni hakkında bir yazı okudum ve bu hastalarda devamlı aynaya bakma durumlarının görüldüğünü yazıyordu...bende malesef bu durumla karşı karşıyayım...bir kaç tane daha tespitim var ama uzun uzun yazmak istemiyorum...mailimi yazıyorum...hrnayran@hotm...(samimi yazılmış bir yazıdır alakası olmayanlar lütfen msnmi eklemesinler)...

arkadaşım aramıza hoş geldin , aramızda psikolog veya psikolog adayı arkdaşlarımız var ancak sitemiz yeni kuruldugundan bazı uyelerimiz yeni kayıtlarını yaptırmış degiller henuz , en kısa zamanda sana yardımcı olabilecek bir arkadaşımızın çıkabilecegini umuyorum .

s_ank_i
29-10-2007, 01:46 PM
sağol h.b. krdşm önemli değil cnm aciliyeti aslında yok şimdi anladım...çünkü bir iki günde ne kadar ilerleyebilir şizofren varsa bile dimi...bekliyorum arkadaşlar bilgisi olanları bu konuda...yani en azından bi test yaptırmak istiyorum...

s_ank_i
01-11-2007, 09:14 AM
arkadaşlar kimse yokmu bu konuda bana yardımcı olucak?

Nefertiti
01-11-2007, 10:30 AM

Sevgili Arkadaşım
Benim Konu ile ile ilgili tıbbi bilgim yok ,ama dostane şunu söyleyebilim.
ŞİZOFRENİ bildiğim kadarıyla çok zor bir hastalık.Allah kimsenin başına vermesin.Almanyada amcamın oğlu 18 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyor.Yaşananları yılda bir onlardan duyuyorum...........Ama sık aynaya bakmak:) hepimizin dönemsel olarak yaptığı bi şey bence..Diğer yaşadıklarınıda
ayrıntılı anlatırsan sana buradan yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.Lütfen
böyle kuruntulara kapılma..Bahsettiğin şey çok ciddi çoookkkkk......
İNŞALLAH böyle bir sorunun yoktuuurrrrr......

9 ŞUBAT
01-11-2007, 01:36 PM

daha öncede dedim bizler ancak dertlerini paylaşabiliriz , madem test yaptırıcaksın en iyi çozum yolu bir doktora başvurmak onun yönlendirmesine gore hareket etmek , geçmiş olsun .

deryami_DENİZ
04-11-2008, 08:56 PM
tabiki doktora başvurmak benim tahminin şizofreni olsanız burdan birileriyle konuşayım hastalığıma yardımcı olsunlar filan diye düşünmezsiniz yakınlarınız sizin doktora gitmeniz gerektğini düşünür ve götürürler her neyse ayna meselasi ilk defa duyuyorum,aynaya bakılır insan nasıl olduğunu merak eder saçım dağılmışmı güzel görünüyormuyum diye mütamadiyen zamanlarda ihtiyaç hisseder mesela benim çalıştığım iş yerinde ayna yok ve bütün bir gün kimse aynaya bakamıyor,bende bu arada anladım ayna aslında çok gerekliymiş ,birde şu var şizofreni gibi ciddi bir rahatsızlık burda sanal görüşülerek teşhis koyulacak ve tedaviye başlanacak bir durum değilki

negatif
04-11-2008, 09:26 PM
hoşgeldin..yaşadığın başka şeylerde vardır ki böyle bir başlık açmışsın.doktora gidince durumun anlaşılır kendi kendine teşhis koyma derim.psikotik hastalıklar birbirine benzer durumlar sergileyebilir telaşlanma.kaldı ki şizofren tanısı bile konsa bu dünyanın sonu değil.panik yapmadan araştırır doktor nezlinde ilaç ya da herneyse tedavi yöntemi çaresine bakarsın.yoksa da bununla yaşamanın bir yolunu mutlaka bulursun..bu kadar korkutma kendini.benim de var psikotik olmasada sorunlarım.bu ne ayıp ne de utanılacak birşey..doktorla görüşüp haberdar edersen sevinirim.eğer şizofren teşhisi konulursa da bunun ne ilk kez senin başına geldiğini ne de son kez senin başına geleceğini düşünme.umarım değilsindir.sevgilerimle