PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ben neyim? ne yapacağım?

lagrima
01-11-2013, 08:52 PM
Merhaba arkadaşlar 4.5 sene önce bazı sebeplerden evlendim. Sebepler neler derseniz zamanında bi adami çok sevdim canını ver dese verebilecek kadar evlenecektik güya birlikte olduk ama aradan zaman gecti ve ben tamamen tesadüfen nüfus cüzdanının elime geçmesi ile evli oldugunu öğrendim. Dünyanın sonu gelmişti başımdan aşağı kaynar suların döküldüğünü icimin erdiğini hissettim. 2 senelik bir psikolojik tedavi sonrası eşimle tanıştım durumu anlattım evlendik. Balayında kavgalarımız başladı sebep ne saçma sapan şeyler örneğin ozaman neydi tavla turnuvası varmış ben oturacakmışım o gidecekmiş geçmiş zaman nette hatırlamıyorum. Diyeceğim o ki sudan sebeplerden tartismaya başladık. Birbirimize hic uygun değiliz dünyaya aynı pencereden bakmıyoruz. Ayni şeyleri yapmaktan zevk almıyoruz. Ayni müzikten. Ayni gezmeden. Ayni cinsellikten aklina gelen herseyimiz bakis acimiz farklı. Eşim ilgisiz saygısız biri. Psikolojik şiddet aşağılama hakaret saygısızlık diz boyu..
Konuştum olmadı sustum olmadı.
Neyse 2.5 sene yapmadık çocuk istemedim ha bugün ha yarın bosanırız diye ama Yaradan verdi oldu iyide oldu gelecekte yanlız kalmayacağım bir evladım var çünkü.
Eşime acıdığım için ayrılamıyorum. Neden acıyorum yetiştirme yurdunda büyümüş kimi kimsesi yok varda yok aslında. Ayrılsam ne yapar nereye gider ne eder diye düşünmeden yapamıyorum ve bu düşünceler ayrılmama engel oluyor.
Neyse sadede geleyim ben kendi çapımda güzel çekici bir bayanım esim birşeye benzetemesede hayatımın her evresinde hep begenilen biri oldum. Eşim böyle davrandıkca duygusal boşlukmu oluştu, arzumu, ihtiyaç mı, beğenilme isteğimi, saygı duyulma isteğimi, sevilmek mi, sevmek mi adı her ne ise işte bir boşluk oluştu bende ve hal böyle oluncada içimdeki bu boşluğu dolduracak insanlar çıkıyor karşıma uzak dursamda bir yanım hep itiyor o tarafa. Bedenen yapmasamda zihnimde düşünüyorum. Ne düşünüyorum saçma sapan şeyler kaide deger şeyler degil. Ama kendimi iyi hissediyorum beğenildiğimi düşündüğüm de.. birgün bu evlilik bitecek ama hangi gün bilemiyorum.
Ve ben hep mutsuzum hicbirsey yapmak gelmiyor içimden. Esimle ayni yatakta yatma fikri bile beni kötü yapıyor. Cinsel hayatımız 2 3 ayda 1. Bana dokunması, nadirende olsa opmesi cinsel birliktelik migdemi bulandiriyor. Belkide psikolojik bilemiyorum.off aslında karma karışığım ne yapacağımı ne yapmak istediğimi hicbirsey bilmiyorum. Bazen mutlu oluyorum anında mutsuz olabiliyorum.cok ofkeliyim kendime esime ogluma herkese.tahammulum hic yok hicbirseye.. kendimi bile taniyamiyorum bazen. Ben böyle degildim diyorum.. esim gitsin istiyorum giderse ne yapacak dursun istiyorum.oglumuda alip gideyim buralardan diyorum yapamiyorum.bedenen cok yorgunum ruhen cok yorgunum elim kolum kalkmiyor. Kırıcı aşağılayıcı yorumlar yapmayın içinizde kalsın dillendirmeyin. Psikolojim zaten hic normal değil. Yorumlarınızı almak istiyorum ama sevgi saygı çerçevesinde. . Uzun oldu kusuruma bakmayın. Daha anlatamadığım bircok sey var.. tesekkurler. .

gençbeyin
01-11-2013, 09:08 PM
Eğer ekonomik özgürlüğü olan bir bayansanız mutsuz bir evliliği eşinize acıdığınız için sürdürmeyiniz derim.Kaldı ki sizin mutsuzluğunuz eşinize ve illa ki çocuğunuza da yansıyordur ve bu evliliğin devamı sadece ssizin değil diğer aile fertleriniz de psikolojisine şimdi zarar vermese de siz istemeseniz de ileride zarar verecektir.Evli ve mutsuz geçirdiğiniz her gün hem siz hem de eşiniz için kayıp hayat kısa ve yaşamaya değer.Siz zaten kararınızı vermişsiniz mutluluğu yakalamak için hala şansınız var geç kalmayın.

lagrima
01-11-2013, 09:13 PM
Gencbeyin yorumun icin öncelikle teşekkur ediyorum. Ekonomik özgürlüğüm yok ama girip calisabilirim. Annemlede otururum. Hayat böyle gecmiyor zaten. Ama bilemiyorum psikolojik bir yardım mı alsam

gençbeyin
01-11-2013, 09:21 PM
Bence siz kararınızı uygulamak için gerekli cesareti bulamıyorsunuz korkunuz da şu anki yaşadıklarınızdan daha kötüsünü yaşayabilecek olma ihtimali.Psikolojik yardım almanızda fayda var ama elbette ama bence siz önce ne istediğinize karar vermelisiniz.

gençbeyin
01-11-2013, 09:21 PM
Bence ilk adım olarak yarın iş arayın.

lagrima
01-11-2013, 09:28 PM
Suan bebegim kucuk tam gun calisamam ama organizasyin sirketi ile calisiyorum is olduğunda gidiyorum 3 5 kurus aliyorum.evet ne yapacağımı bilemiyorum. Ya hersey daha kötü olursa ya oglumu alirsa benden simdi mahkeme bana verir kucuk oldugunda ama ya sonra alirsa annen soyle boyle diye doldurup yuzunu goztermezse

gençbeyin
01-11-2013, 09:52 PM
siz iyi bir iş bulun mahkeme size verir zaten.yüz kızartıcı bir durumunuz yoksa anneye verilir.ne mezunusunuz?

lagrima
01-11-2013, 09:56 PM
Olgunlaşma grafik ve fotoğraf mezunuyum

gençbeyin
01-11-2013, 10:00 PM
callcenterlık falan yapın

gençbeyin
01-11-2013, 10:01 PM
iş ilanlarını takip edin.ufak ufak birikime başlayın sonra ....duruma bakın..

lagrima
01-11-2013, 10:21 PM
O dedigin nedir?

gençbeyin
01-11-2013, 10:24 PM
sekreterlik mesela hukuk büroları bence bir bayan için güvenli temizlik telefon çay getir götür sigorta da var.

gençbeyin
01-11-2013, 10:25 PM
hangi ildesiniz siz

lagrima
01-11-2013, 10:44 PM
Ankarada oturuyorum