PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ah şu eskiler...

cmrts
15-10-2013, 08:51 AM
Merhabalar öncelikle sizlerle birşey paylaşmak istiyorum. 19 yaşımdayım üniversite okuyorum kısaca hakkımda böyle bilgi verebilirim. Bundan aylar önce yani geçen sene bir kız arkadaşım oldu herşey çok güzeldi mutluyduk vs. şöyle bir sorun vardı ancak bu kız arkadaşımın unutamadığı yıllarca beklediği birisi vardı. Hep aklımdaydı o adam çünkü biliyordum bi yerde patlak verecekti elbet. Gün geldi sıkıldığını söyledi ara verelim dedi verdik ki soğumamı bekledi sanırım aslında birazda soğumuştum neyse tekrar deneyelime döndü olay evet deniyoruz ama fazla uzun sürmedi bu olay. Neyse olan oldu bir şekilde ayrıldık ama ayrılma sebebimize sadece sıkıldım yapamıyorum yürümüyor tarzı şeyler diyordu.

Ben biliyordum kafası hala eskisinde ama söylemiyordu neyse ayrıık hikayemiz biraz karılık oldu tartıştık ettik aslında tartışmak gibi bir niyetim yoktu ama anlam veremediğim bir durum bu. Tartışmalarda olabildiğince alttan aldım kötü adam olmak istemedim. Neyse sancılı dönemler bitti ve ayrıldık düzgünce. Aradan aylar geçti ben unutmaya başladım ve büyük çoğunukla unuttum sadece arada sırada aklıma gelir ondada bir kaç slow müzikle geçiririm gider.

Yaklaşık bir 10 gün önce mesaj atmış kötü davrandım sana haksız yere hakaret ettim özür dilerim vicdan azabı çekiyorum vs. yazmış. Cevap vermek inanın içimden hiç gelmiyordu yada istemiyordum öyle kalsın istedim uzamasın daha fazla. Dayanamadım yazdım cevap biraz kendime suç attım biraz ona benimde suçlarım vardı çünkü bunların farkındaydım. Karşılık olarak cevap vermesini beklemiyordum. Bir anda mesaj geldi işte okul hayatımı vs sormaya başladı devam ettim konuşmaya konuştum konuştum eski defterler açıldı. Bana kızgınmısın gibi sorular gelmeye başladı. Ben kimseye kızgın değildim sadece eski sevgilinin benden hala nasıl 1 adım önde olduğunu anlamak istiyordum. Ki adamın umrunda bile değil bu kız şuan belkide. Ama hala o adam değerli hala kıymetli. Neden ya neden ? Kendiside diyor sen ondan iyisin bana daha iyi davranıyorsun vs ama o yanlışlıkla boş bir mesaj bile atsa havalara uçacak hanım kızımız.

Hiç bir zaman anlayamayacağım davadır eski sevgililerin unutulmaması özellikle hayatını mahvedip gidenlerin. Neden önüne bakamaz insan neden aklı ondan olur. Evet belki onun için yıllarını vermiştir ama sonuç ortadır neden gelecek yıllarıda ona feda etmektedir bu insan neden yeni insanlarında hayatlarını kendi hayatına çevirmektedir. Yahu neden ?

Şimdi esas konuya geleyim. Benim en büyük özelliğim hayalperest olmam. Şuan içimde bir his bu olayın yeniden deneyelime döneceğini söylüyor. Ama inanılmaz derece korkuyorum bundan bazı arkadaşlarım sende aynısını yap intikam al vs. diyor ama ben öyle bir insan değilim olamamda. Korkuyorum çünkü tekrardan aynı şeyi yaşayabilirim. Ve herkes bilir hayatınıza birinin girip çıkması o kadar basit bir olay değil belki girmesi basittir ama bağlandığınızda çıkması ki bu eskiden tanıdığınız biriyse insanı sarsan bir olaydır. Sarsılmak istemiyorum artık. Daha önce bu yüzden okulumu boşladığım olurdu. Yine aynı şekilde boşlayıp kafamı saçma sapan hikayelerle doldurup berbat bir duruma düşmek istemiyorum.

Sizce bu durumu karşımdaki şahsa daha hiçbirşey başlamadan açıklayıp bana yazmasını sonsuza kadar engellemeyi mi deneyeyim yoksa benim ne kadar ciddi olduğumu gösterip onunda bu ciddiyeti sağlamasını olacaksa belli kurallar çevresinde olmasını mümkün olduğunca dikkatli olmamız gerektiğini mi söyleyeyim ?