PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Annem Hakkinda...Yardim edin lütfen

YardimLütfen
12-09-2013, 08:42 PM
Merhaba arkadaslar.Ben 16 yasindayim.Sorunum annem.Ailecek bir evde yasiyoruz.Annem ,guzel evimizin dehseti.Surekli bir memnuniyetsizlik icinde.Her zaman kendisinin dogru oldugu kanaatinde.Buda ablama ,bana ve babama hayati zindan ediyor.Habire babamla tartisma icinde.Ama babam hakli ve dogru olan taraf.Eger biz babamin dogru oldugunu soylersek hemen deliye donuyor.Ve bir pohpohlanma istegi icerisinde.Eger bir yemeginde "ellerine saglik" demezsek bizimle 3 gun konusmuyor.Ayrica habire baskalarini ornek veriyor.Ama oyle bir anlatiyor ki sanki ornek verdigi insanin evinde yasiyor sanirsiniz.Ama orneklerinde kotu olan hep biziz.Kendini hic sorgulamiyor ve kesinlikle kotu elestiri kabul etmiyor.Buda bizi hayattan sogutuyor.Ne yapmaliyiz ? Hic psikologa goturmeyi denemedik.Cunku eger psikologa goturmeyi teklif edersek bizi parcalayacagini biliyoruz.Lutfen acil yardim edin...

faith111
12-09-2013, 10:21 PM
Merhaba :)

Annelerimizi uzmeyelim ,onları kırmadan dediklerini yapmaya calısalım .Birine eger sen sorunlusun sen hastasın derseniz tabikide karsınızdaki size bozulur arkadaslar.Bu annenizse ozellikle veyahut babamızsa..

Hepimizin sıkıntısı var, belkide kadıncagız kendini yanlız hissediyor ve kendini ifade edemiyor ,olamazmı kızlar hep babalarının tarafını tutar derler :))

Belki bir erkek kardesiniz olsaydı ozaman da o da anneyle beraber sizi suclardı :)).Birlik olup bir tarafı uzmek ileride telafi edemicegimiz sekilde kalp kırmalarına yol acabilir.Annenizin huyuna gitseniz belkide hersey yoluna girer.?

YardimLütfen
12-09-2013, 11:30 PM
Merhaba :)

Annelerimizi uzmeyelim ,onları kırmadan dediklerini yapmaya calısalım .Birine eger sen sorunlusun sen hastasın derseniz tabikide karsınızdaki size bozulur arkadaslar.Bu annenizse ozellikle veyahut babamızsa..

Hepimizin sıkıntısı var, belkide kadıncagız kendini yanlız hissediyor ve kendini ifade edemiyor ,olamazmı kızlar hep babalarının tarafını tutar derler :))

Belki bir erkek kardesiniz olsaydı ozaman da o da anneyle beraber sizi suclardı :)).Birlik olup bir tarafı uzmek ileride telafi edemicegimiz sekilde kalp kırmalarına yol acabilir.Annenizin huyuna gitseniz belkide hersey yoluna girer.?

Dostum...Ben erkeğim :D

faith111
13-09-2013, 12:22 AM
hahhahah :D kusura bakma

Canımsın
13-09-2013, 12:48 AM
o kadar iyi anlıyorum ki seni. benım annem de saolsn hayatı zından eder bıze. tavsıyem ıddıalasma annenle. yenemezsn uzulen sen olursun. ıstemesende zor gelsede dedıgını yap. boylelıkle kımse uzulmez. annene sabır et faydasını gorursun bak. hem cennet annelerın ayakları altındadır. unutma

Ah Annelik..ah relax takilmak isteyen ozgur ruhlu genclik=)

Usteki paylasima katiliyorum ayni suzgeclerden bizlerde geciyoruz.Gözlemleyici ve empati ruhlu bir insak olarak Anneni hakli gormekten baska elden cok sey gelir.

Babaniz sizce normal ama Annenizi motive etmedigi icin okadarda normal dgl.
Neden anneniz bu tutumlari sergiliyor hep cokmu istediginden sanki¿

Hayir..tum gun evin isini ve yemegini yapiyor samimi bir ilgi alaka iyiki varsin cumlesini duyabiliyormu!. Babanizin annenize ytmdgni dusunuyrm tum sikintlrnzn kaynagi anlayis ve ilgi eksikligindendir.

Bu konuda iddialiyim.Siz annenizi bi opun benim guzeller guzelim(!) ver ayaginin altini opeyim benim kiymetlim bi deyiver.

Herkes gorevini bi yapsin gorun bak o anne nasil bir Anne oluyor..

Cvbinizi bekliyrz;-)

YardimLütfen
13-09-2013, 02:08 AM
Ah Annelik..ah relax takilmak isteyen ozgur ruhlu genclik=)

Usteki paylasima katiliyorum ayni suzgeclerden bizlerde geciyoruz.Gözlemleyici ve empati ruhlu bir insak olarak Anneni hakli gormekten baska elden cok sey gelir.

Babaniz sizce normal ama Annenizi motive etmedigi icin okadarda normal dgl.
Neden anneniz bu tutumlari sergiliyor hep cokmu istediginden sanki¿

Hayir..tum gun evin isini ve yemegini yapiyor samimi bir ilgi alaka iyiki varsin cumlesini duyabiliyormu!. Babanizin annenize ytmdgni dusunuyrm tum sikintlrnzn kaynagi anlayis ve ilgi eksikligindendir.

Bu konuda iddialiyim.Siz annenizi bi opun benim guzeller guzelim(!) ver ayaginin altini opeyim benim kiymetlim bi deyiver.

Herkes gorevini bi yapsin gorun bak o anne nasil bir Anne oluyor..

Cvbinizi bekliyrz;-)

Arkadaslar...Hepiniz iyi guzel diyosunuz ama soyle oluyo:biz ablamla karar veriyoruz hadi yanina gidelim annemin bi opelim sohbet edelim fln , daha sonra gidiyoruz mutfaga (genelde mutfakta takiliyo) sohbet etmeye opmeye fln calisiyoz "aman tama tamam yeter " fln diyo bizi savusturuyo basindan.Ve habire kendini diger anelerden farkli goruyo.Oyle soyluyo ki , sizin anneleriniz sanki hic yemek yapmio, tek benim annem yapio sanirsiniz (annelerinize lafim yok yanlis anlamayin).Diyo ki :bu dunyada kac anne benim yaptigimi yapar ? ( yapar dedigi kahvalti hzrlmk'evi tplmk fln) arrik siz dusunun...