PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Acil Yardıma İhtiyacımız Var :(

GökçeGelin
17-06-2013, 11:53 AM
Merhaba. Gerçekten bu kişilik bozukluğunu yaşayan arkadaşlar gibi bizde zor durumdayız. Eşim şu an askerde ve kendiyle bir iç savaş halinde. Bazen eski sevgililerinin profillerine bakıyor, onların hiçbirini sevmediğini fakat onda takıntı yaptığını söylüyor. Onlardan nefret etmek istiyor ve nefret etmek için benden yardım istiyor, eski sevgilisiyle ilgili ona kötü senaryolar yazmamı istiyor. Eski sevgililerinin profiline baktığını bildiğim için de onu aldatacağımı ondan intikam almaya çalışacağımı düşünüyor, beyni sadece ona odaklanıyor ve hiçbir şey düşünemiyor. Bazen bana geçmişinde yaşadığı iyi kötü hiçbir şeyi unutamadığını, kafaya taktığını söylüyor. Beni kurtar diye yalvarıyor bana. Ne olur akıl verin ona nasıl yaklaşayım, ne yapayım, ne diyeyim ki onu bu durumdan bir nebze olsun kurtarabileyim?:confused:

emilyyy
17-06-2013, 12:32 PM
sadece yanında ol ve onu aldatmayacağını ona inandır... ama sadece senin desteğin yetmez... beraber terapi görmenizde fayda var..

GökçeGelin
17-06-2013, 12:40 PM
O askerde olduğu için durum biraz daha zorlaşıyor... Onu askeriyede psikoloğa gitmeye ikna etmem gerek sanırım. :/

emilyyy
17-06-2013, 12:47 PM
O askerde olduğu için durum biraz daha zorlaşıyor... Onu askeriyede psikoloğa gitmeye ikna etmem gerek sanırım. :/

evet zor durum... yanında olamayışında onu etikiliyor bu muhakkak...ama anladığım kadarıyla bu sadece askerlik dönemine ait bir olay değil...öncesi vardı ve snrasıda olacak gbi... snrasında ise mutlaka beraber terapiye gidin

shafak
17-06-2013, 05:51 PM
Çok Acil Yardıma İhtiyacımız Var :(

Sakince otur ve bekle... Bugün tezgahı biraz erken açmışşsın. Akşama doğru sazan dolar burası ... Onllar gelinceye kadar da sen şu alık-balık bağıntısıyla idare et artık
Hadi rastgele !

GökçeGelin
18-06-2013, 09:48 PM
Okunaklı olması için bu şekilde yazıyorum.

yorum
18-06-2013, 11:22 PM
Bana göre karşındaki insan hata yapmaya karı istekli olduğundan dolayı ve yapmaya da kararlı olduğu için böyle bir şeyi öne sürüyor.Maddi durumunuz nedir bilmiyorum ama onun durumunu psikiyatr veya psikolog tanı koysun söylesin.Aksi taktirde hasta numarası yapıyordur.

house
07-07-2013, 11:23 AM
kapıyı kapatıp,kapattığından emin olamayıp defalarca kontrol etme,ocağı kapattığından emin olamayacağımı bildiğim için defalarca fotoğrafını çekme,zamala gerçeklik arasındaki farkı ayırt etmede zorlanma bazen bir rüyayı gerçek sanma,yaptığından asla emin olamama bunlar bir akıl hastalığı belirtisimi bilgilendirirseniz sevinirim.