PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Kıskancım ?

Sasha
14-06-2013, 10:02 AM
Merhaba arkadaşlar.Zaman geçtikçe kendi kendime oturup yaptıklarımı ve çevreden gelen tepkileri düşünüyorum.Uzun zamandırda böyşe bir tepki geliyordu bana oturdum düşündüm ve bence de ben kıskancım hem de çok.Bu kıskançlık maddi açıdan değil.Arkadaş,aile,sevgili bakımından.Eskiden herkesin 1 numarasıyım.Ailemde tek çocuktum belki onun da etkisi vardı ailemde de 1 numaraydım (aslında kardeşim doğduktan sonra yine pek bişe değişmedi bana sunulan imkanlarla kardeşime sunulan imkanlar arasında daglar kadar fark var).Derslerim çok iyiydi hocalarım tarafımdan 1 numaraydım.Aynı şekilde arkadaşlarım tarafından 1 numaraydım ben olmadan arkadaşlarım hiçbişe yapmazdı ben olmadan bi yere gitmezlerdi.Ama zamanla büyüdük hocalar 1 değil 5 oldu 10 oldu.Daha değişik arkadaşlar edindik ve şuan üniversitedeyim.İstersen ağzınla kuş tut burda kimsenin 1 numarası olamıyorsun.Arkadaşlar bakımından da,hocalar bakımından da..Ama benim içimde hala bu var.Birisiyle samimiyim o da bana samimi ama ben onun tek bana samimi olmasını diğerlerine kadar samimi olmasını istemiyorum.Biliyorum yanlış bişey herkesin arkadaşları vardır farklı farklı ve tek bir insan üzerine kurulu değildir.Yanlış oldugunu bilmeme rağmen maalesef duygularıma engel olamıyorum.Kıskandığım zaman sinirlenmiyorum içime kapanıyorum hemen duygusala bağlıyorum.(erkek olmama rağmen çok duygusal biriyimdir çok çabuk kırılırım).Geçen bi olayı anlatıyım.Birisiyle çok samimiyim ama gerçekten çok samimiyim bi kızla.Ama sevgili gibi değiliz.Bu bana özel olarak bi kaç kelime kullanıyor.Yani ben bana özel oldugunu sanmıştım.Bana bak benim hayatımda bunları çok severim bu insanları (3 kişi saydı) ama sen özelsin benim hayatımda dedi.Burda sevinsem mi üzülsem mi bilemedim böyle bir boşlukta oldum.Özeldim ama nerdeyse benim gibi hayatında başkaları da vardı.Örneğin ben sadece onunla hayal kurarken o hepimizle ilgili hayal kuruyordu.Bu bile beni kötü yapmıştı açıkçası.Daha sonra onlardan birine mesaj atcakken yanlışlıkla bana attı ve o sadece bana özel kullandığını sandığım kelimeyi kullanmıştı.Daha sonra pardon dedi daha sonra aman boşver sende öylesin zaten dedi.Bu beni kötü yaptı sadece özel kullandıgını sandıgım kelimeyi başkasına kullandı.Biliyorum bunlarınn hepsi yanlış düşünce.O beni seviyor belki de içlerinde en çok beni seviyor ama yinede kimseyi sevmemesini istiyorum.(bunları ilk defa şuan kendime itiraf ettim daha önce hep inkar etmiştim).Zaten ben ona değer versem bile o bana vermek zorunda da değil illa ben ona değer veriyorum diye ve suan o olaydan sonra bana kıskanç diye mesaj attı şakasına belki o da anlamıştır o da bana sürekli kıskançsın deyip duruyodu.Hergün en 2-3 saat konuşuruz onunla ve o olaydan sonra sadece 10 dakka falan konuşmuşuzdur dün onda da aşırı soğuk davrandım bugun bilmiyorum nasıl davranıcam.

İşte durumum böyle arkadaşlar maddi açıdan hiçbi kıskançlıgım yokken hatta gereğinden fazla elim açıkken duygusal anlamda çok kıskancım.Yanlış oldugunu bildiğin halde duygularımı kontrol edemiyorum.Yine 1 numara olmak istiyorum ki aslında bunun da imkansız oldugun biliyorum.Terkedilmekten vazgeçilmekten korkuyorum aynı eskiden oldugu gibi.Önerilerinizi bekliyorum bu konuda ne yapabilirim.(birisi bu konuda kendini kitaplara ver demişti kitap okumaya başladım düşüncele tarzın değişir demişti 1-2 kitap bitirdim belki çok az ama hala hiç rahatlatmadı beni)

emilyyy
14-06-2013, 10:21 AM
seni çok iyi anlıyorum.bağlılığın cinsiyet ayrımı yokk önce bunu idrak edelim.bayanda bağlanabilir erkekte. ne skıntılar içinde olduğunu çok iyi anlıyorum.çözüm yollarını arıcaz

plüton
14-06-2013, 10:54 AM
Eğer bu durumu sorgulamamış olsan farklı olabilirdi ama sorguladığına göre insanları çileden çıkartacak o kıskançlardan değilsin. Vakti gelir kıskanç olmandan hoşlanan insanlarda olur. Bir numaran da.
Zamanla zaten herkesin nezdinde kıymetli olmak arayışından da bıkarsın. Asosyalliğe iter seni belki. Belki başka şekilde olur ama bir noktada biter. Sürdürülebilir bir yaşam şekli değil.

Eğer aşk anlamında sevdiğin birine kavuşursan da muhtemelen başkalarının bir numarası olmaktan imtina edeceksin.

Aşağı yukarı aynı şartlarda yaşamış ve yaşıyor olan bir insan olarak sana söyleyebilirim ki, bunlar kötü bir şey değil. Seni daha romantik daha içli insan yapacak özel güçler. Bir gün kıymetini bilen birini bulduğunda farklı olacak hepsi.

Zamanla da zaten herkesin en değer verdiği insan olamayacağını kabul edeceksin. Başka şansın da yokki zaten. Ama dikkat et bu sefer de kimsenin değer verdiği biri olamayacağın sanrıları yaşama lütfen. :)

Sınırlarını çiz, kendin olmayan birini de asla oynama. Kıskançsan kıskançsındır. Sırf bir numarası değilsin diye kıskandığın arkadaşların bu yüzden seni yarıyolda bırakmak isterse zaten arkadaş değildirler.
Kimisi de basit kıskançlıktan dert yanar ama hasetin içini yaktığı bazı tipleri yanından ayırmaz. Arkasından dolaplar çevirir dostlarını yitirtir aşklarını bozar ama yine de bırakmazlar bu insanları. Velhasıl insanlar tuhaf, biz de insanız. Biraz da akışına bırakmak lazım. Kıskançlığımız fiiliyata dökülmüyor ne de olsa.

Sasha
14-06-2013, 05:32 PM
seni çok iyi anlıyorum.bağlılığın cinsiyet ayrımı yokk önce bunu idrak edelim.bayanda bağlanabilir erkekte. ne skıntılar içinde olduğunu çok iyi anlıyorum.çözüm yollarını arıcaz

Teşekkürler inşallah.

Sasha
14-06-2013, 05:35 PM
Eğer bu durumu sorgulamamış olsan farklı olabilirdi ama sorguladığına göre insanları çileden çıkartacak o kıskançlardan değilsin. Vakti gelir kıskanç olmandan hoşlanan insanlarda olur. Bir numaran da.
Zamanla zaten herkesin nezdinde kıymetli olmak arayışından da bıkarsın. Asosyalliğe iter seni belki. Belki başka şekilde olur ama bir noktada biter. Sürdürülebilir bir yaşam şekli değil.

Eğer aşk anlamında sevdiğin birine kavuşursan da muhtemelen başkalarının bir numarası olmaktan imtina edeceksin.

Aşağı yukarı aynı şartlarda yaşamış ve yaşıyor olan bir insan olarak sana söyleyebilirim ki, bunlar kötü bir şey değil. Seni daha romantik daha içli insan yapacak özel güçler. Bir gün kıymetini bilen birini bulduğunda farklı olacak hepsi.

Zamanla da zaten herkesin en değer verdiği insan olamayacağını kabul edeceksin. Başka şansın da yokki zaten. Ama dikkat et bu sefer de kimsenin değer verdiği biri olamayacağın sanrıları yaşama lütfen. :)

Sınırlarını çiz, kendin olmayan birini de asla oynama. Kıskançsan kıskançsındır. Sırf bir numarası değilsin diye kıskandığın arkadaşların bu yüzden seni yarıyolda bırakmak isterse zaten arkadaş değildirler.
Kimisi de basit kıskançlıktan dert yanar ama hasetin içini yaktığı bazı tipleri yanından ayırmaz. Arkasından dolaplar çevirir dostlarını yitirtir aşklarını bozar ama yine de bırakmazlar bu insanları. Velhasıl insanlar tuhaf, biz de insanız. Biraz da akışına bırakmak lazım. Kıskançlığımız fiiliyata dökülmüyor ne de olsa.

Açıkçası bende senin gibi özel oldugunu düşünüyordum ama artık canımı sıkmaya başladı çok.Çok ufak bişeyde bile canım sıkılıyor.Sanki kendi kendime kuruntu yapıyormuşum gibi gelmeye başladı.