PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hipnoz

nefret
12-06-2013, 04:57 PM
slm arkadaşlar hipnozda neler çıkıyor ortaya problemin sebeplermi
mesela rüyamda çok kötü şeyler görüyorum bunun sebebi olup olmadığı çıkarmı ortaya yaptıran varmı

pinokyoo
12-06-2013, 05:22 PM
Bana psikolog yapti ama tamamen uyutmadan doktoru duyuyorum ama uyuyorumda bi yandan gecmisle ilgili sorulari konusurkn sormustu hipnozda sadece en cok problem yasadigim zamani hayal ettirip telkin ettirdi

pinokyoo
12-06-2013, 05:23 PM
Ama bn bekledigim etkiyi bulamadim bir dahs mi gitsem diyorum acikcasi cunku donem donem hafiflemisde olsa o korkulari aynen yasiyorum bn tamamen kurtulmayi dusunmustum

nefret
12-06-2013, 05:23 PM
peki problemin kaynağını öğrendimmi niye oluşmuş

nefret
12-06-2013, 05:25 PM
buralarda özel bir yer yokki bende gideyim kurtulayım

pinokyoo
12-06-2013, 05:28 PM
Dogru duzgun bisey demediki sadece ilk onu ne zaman yasadin korkuyu dedi bnde hatirlayabildigim en eskiyi hatirladim soyledim . Acikcasi teshis koymadi koysa su varmis bnde derdim . Devlette yok zaten ozeldede isini hakkiyla yapan bulmk lazim

pinokyoo
12-06-2013, 05:29 PM
Kendi kendime yapabilcem hareketler gosterdi her gun yap dedi yapmadim sen ne icin gitmk istiyorsun

nefret
13-06-2013, 10:36 AM
benim hayatımda silik noktalar var hatırlamadığım zamanlar ve bu benim rüyalarıma giriyo çok rahatsın ediyo o anlara ulaşmam lazım
bu bi hastalıkmı

pinokyoo
13-06-2013, 01:17 PM
Ne hastalik ne degil anlamak o kadar guc ki hayatini asiri etkilemiyorsa degildir ama o dusuncelere inebilirlermi bilmiyorum

Observer
15-07-2013, 01:04 AM
Hipnoz tamamen bilinç dışı bir süreç değildir. Ufak bir dilimdeki bazı insanların ise hipnotize edilmediği; edilmeye çalışılırsa bile tamamen başarıya ulaşılmayacağı bilinmeli.

Elbette biz psikologların hipnotizmanın tamamen bilimsel kabul görmüş öğreti olmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

cynicall
28-09-2013, 12:26 AM
İngiltere ve Amerika'da bilimsel araştırmaların yapıldığı ve 'yasal' olarak düzenlemeye gidilerek halkın güvenle yardım alabildiği meslek dalıdır. Türkiye'de birçok psikolog ve psikiyatr durumdan bir haber olduğu için hala öcü gibi görür ve öyle yaklaşırlar. Bilgi kirliliği olduğu doğru fakat aynı zamanda Türkçe kaynak da çok azdır. İngilizce birçok temel kitaptan sağlıklı bilgiler edinilebiliyor. Öyle ki 19. yüzyılda sadece hipnoz kullanarak ameliyat yapan birçok cerrahın kayıtlarına da ulaşılabilir (bkz Dr. James Esdaile). Türkçe olarak hipnozla ilgili takip edilebilirliği olan ve bilimsel makalelerin yayımlandığı bir blog var ilgilisine.

http://www.hipnozturkiye.wordpress.com