PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendimi Değersiz Hissetmeye Başladım ..

Sasha
24-05-2013, 11:42 AM
1 yıldır yurt dışında okuyorum ailemden uzakta.2 aydır kendimi değersiz hissediyorum.İnsanlarla yakınlasıyorum bana değerliymişim gibi hissettiriyolar davranıyorlar.Ben de onlara yakınlaşıyorum artık hayatımda önemli bir yere koyuyorum.Daha sonra bi farkediyorum o kişi sadece bana karşı öyle ilgili değil.Herkese karşı öyle.Bana özel olarak söylediğini sandıgım seyleri bi bakıyorum başkalarına günlük hayatta kullanıyor.Sonra hersey basıma yıkıl mıs gibi hissediyorum.Sonra diyorumki o da beni diğerleri gibi değersiz görüyor,sıradan görüyor.Sonra kendimi değersiz hissetmeye başlıyorum.Sanki bu dünyada ailem dışında kimsenin beni sevmediğini düşünüyorum.

montevo
24-05-2013, 12:32 PM
ben bu duruma kişilerin benillikleir oalrak bakıyorum.kendisi için ne ekersem onu biçerim gibi kendisini kişilere değer veren birileir olarak gösteriyorlar.ha bu iyi bişey ama kötü yanıda var.gerçek kişilikleri biaz zora gelince görüyoruz insanların.

Sasha
24-05-2013, 05:06 PM
Pskolog bi yakınıma danıstım kıskançlık var sende o yüzden böylesin dedi.İnsanın aynı anda hem seni hemde başkasına sevmesini yakınlık göstermesini hazmedemiyosun dedi.

yorum
24-05-2013, 05:15 PM
sasha ben merkezcilik var sende. benle ilgilenilsin ve benimle olsun.Bir düşünce yatıyor sende.Birde bütünsel bakamıyorsun.Bu yüzden de genelleme yapıyorsun.Biri seni seviyorsa herkesi seviyor biri sevmiyorsa onun yapısı öyle herkesi sevmiyor.Aslında belki o sana kalullandığı ile anlamı başka.

Sasha
24-05-2013, 05:17 PM
sasha ben merkezcilik var sende. benle ilgilenilsin ve benimle olsun.Bir düşünce yatıyor sende.Birde bütünsel bakamıyorsun.Bu yüzden de genelleme yapıyorsun.Biri seni seviyorsa herkesi seviyor biri sevmiyorsa onun yapısı öyle herkesi sevmiyor.Aslında belki o sana kalullandığı ile anlamı başka.

http://e-psikoloji.com/forum/showthread.php?14119-K%FDskan%E7l%FDk&p=124918#post124918

yorum
24-05-2013, 05:19 PM
aa aynı şeyi söylemişiz:P diğer konunu okumadım inan.

Didostick
24-05-2013, 09:03 PM
ailemin dışında beni kimsenin gerçekten sevmediğini düşünüyorum demişsin
aslında yaşadıkça bunun doğru olduğunu anlıyorsun
anne baban dışında hiçkimse seni duygusal anlamda tatmin edicek bir sevgi ve ilgi göstermez sana
yeri geliyor karşı cinsle olan ilişkinde bile bıkma ve daralma noktasına geliyorsun
o bile sana sahte ve yapmacık geliyor
bence bu evrimsel psikolojinin cevap vereceği bir sonuç.
evrimsel ahlak konusunu araştırmanı önerebilirim.