PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Panik Ataktan Doktora Gidenler Ne Gibi Çözüm Yolları Buldular ?

avcu19
08-02-2013, 10:32 PM
Bende gece korkuları var arada oluyo ama sabah olmadan rahat edemiyorum zaten ona ayrı bi konu açık halde duruyo forumda neyse panik atak nedeniyle doktora giden arkadaşlara sesleniyorum . Size ne gibi çözüm yolları verdiler. Ben 3 kere gittim biri antidepresan hapı verdi uyusturucu gibi bişeymiş alışkanlık yapıp hiçbişey hissettirmiyomus ikincisi bi hap verdi yine o da deli gibi etti beni bilmeden gülüyomuşum kendi kendime felan . üçüncüsüde bi hap verdi o da yoğun uyku yaptı ama tabi kendiliğimden uyuyabilirsem yoksa bi etkisi yok merak ettiğim doğal yollar öneren doktor var mı ?

pinokyoo
08-02-2013, 11:13 PM
ben gitmedim.ama gidecegim bu ataklar aslinda vucudun tepki sekli gibi once yogun bir endise hali sonra boguluyor hissi bakalim bende daha neler cikacak buraya yazarim mutlaka bitkisel yontemler var mi arastiriyorum ama bn en son iki hap birlikte uzun sure ictim cok kotu oldum rahatlama oldu ama bazen cok fena kriz gecirir gibi oldum sporada yazildim bakalim oyle gececek mi

avcu19
08-02-2013, 11:21 PM
Hepsini denedim ben . Spor yaptım yorulurum ve yorgunlukla uyurum diye işe yaramadı ilaç içtim 3 doktora gittim uyusturdu beni hiçbişeyi hissedemedim başka ilaç içtim kendi kendime saçma sapan şeylere güldüm resmen gerizekalı yapıyo adamı

pinokyoo
08-02-2013, 11:24 PM
bi ömür boyle gecer mi :/

avcu19
08-02-2013, 11:25 PM
Bulmamız gerek bulmamız gerek . Ama bende bi çözüm var birinden duymuştum

pinokyoo
08-02-2013, 11:28 PM
ne bu cozummm ??

avcu19
08-02-2013, 11:30 PM
Bi dershanenin müdüründen duymuştum . Aynı hastalık ondada varmış . Hatta askerde bu hastalık yüzünden tam tamına 5 ay gözünü kırpmamış ne gece ne gündüz . Ankara ' da gazi hastanesinde bi doktor varmış profesör bi kadın çok yaşlıymış ama hayatını bu hastalıklara adamış ismi süheyla idi sanırım . benim maddi durumum yok gidemiyorum senin varsa git bi şansını dene derim

pinokyoo
09-02-2013, 12:33 AM
nasi gidim ki ailem sen cok takiyorsun kafana diyorlar goturmezler :/

avcu19
09-02-2013, 12:34 AM
benim küçüklükten beri olan bişey olduğu için ciddiye almak zorunda hissettiriyorum sanırım :D onlar gitmezse kaçırır arabayı kendim giderim :D ama durumumu düzeltmem lazım

ttolga1111
09-02-2013, 02:39 PM
7 fatiha 3 ihlas 1 ayetel kursi bide nas suresi oku yatmadan önce

avcu19
09-02-2013, 03:21 PM
Denerim saol

asiofelya87
16-02-2013, 12:52 AM
canım panik atağın ilk yolu ondan korkmamak zor biliyorum
bitkisel bişey istiyorsan yatmadan melisa ve (veya )anason çayı yapıp iç çok rahatlatıyor .özellikle melisa çayı ben sinirlerim bozulduğu zaman mutlaka içerim çok rahatlıyosun
atak geldiğinde dikatini dağıtmaya çalış ailenle falan kalıyorsan ailene söyle atak geldiğinde konuşsunlar ne konuştukları önemli değil hatta sana soru sorsunlar ama yok benim ailem yada arkadaşım bu konuda ilgisizler diyorsan o zamanda atak geldiğinde tvyi aç müzik dinle yada kitap okumaya çalış o sırada okuduğun şeyin yada izlediğin filmin anlaman önemli değil öneli olan dikatini dağıtmak :)bunları yapamam dersen nefes egzersizleri var onları yap .nefez egzersizi ise derin bir nefes alıyorsun beş saniye nefesini tutuyorsun yavaş yavaş nefesini veriyorsun burnundan alıp ağzından yavaşça ver istersen nefesi verirken kesik kesik verip o arada gene sayabilirsin bana bunlar fayda ediyordu :) psikatr ablamda sevdiğin bir kokuyu koklamak yada avcuna buz koyup buzun soğukluğunu hissetmekte iyi gelir demişti o ikisini ben hiç denemedim :) umarım bu yazdıklarım birinin işine yarar :)

avcu19
19-02-2013, 09:05 AM
Deneyeceğim bu yolları muhakkak . yardımınız için minnettarım çok teşekkür ederim umarım işe yarar .

asiofelya87
19-02-2013, 11:38 PM
rica ederim ben bu yolların çok faydasını gördüm umarım başkalarınında işine yarar :)

yorum
20-02-2013, 12:38 AM
korkularını nedir tam olarak. karanlık size ne ifade ediyor. panik atak hastası olduğunuzu kaç doktor söyledi.

psikologg
28-02-2013, 02:05 AM
Tek çözüm psikoterapi.

kayahan
19-03-2013, 05:56 PM
gayet net bişe söleyebilirim . 3 ay önce esrardan dolayı panik atak geçirdim . Doktora gittim ve açıkçası aklımı yitirdiğimi düşünüyordum . çünkü derealizasyonda pa ya eşlik ediyordu . doktor telkinlerde bulundu ve citol yazdı . 2 aydır iyi durumdayım . derealizasyon ve pa geçici arkadaşlar bakın siz şu an bu yazıyı okuyorsunuz ve zaman akıp gidiyor . Aklınızı kaybedebileceğinizi düşünürsünüz . Normaldir çünkü bende yaşadım . İnanın bana siz o anlarda bütün insanlardan akıllı durumda oluyorsunuz . Çünkü bilinciniz muhteşem biçimde açılıyor ve farkındalıklarınız artıyor . Biliyorum çoğunuzda şu an ışığa aşırlı duyarlılık ve yabancılık hissi var benim neler yaşadığımı tahmin bile edemezsiniz ama ben bile atlattıysam siz atlatırsınız . korkmayın . Bu hastalığın tek çözümü korkularınızla yüzleşmek ben öyle yaptım pa geçirseniz bile çıkın dışarı gezin hemde geleceğini bile bile bir süre sonra çoğu arkadaşımızı burdaın mutlu bi şekilde yeni palılar dertrlerini paylaşırken göreceğime eminim ben size inanıyorum sizde inanın geçmiş olsun demiycem çünkü siz hasta değilsiniz . ulaşmak isterseniz msn kayahan-solmaz@hotmail.com sizi dinlerim .

avcu19
19-03-2013, 08:35 PM
Teşekkür ederim ama benim hiç umudum kalmadı ..

phenomenon
23-04-2013, 05:28 PM
Bende de panik atak vardı ve bunu ilaçla atlattım. İlaçtan korkuyordum çünkü ablamda bipolar vardı ve babamın yakın arkadaşı psikiatr sakın küçük kızına psikolojik bir ilaç verme onda da ortaya çıkar demişti. İşte bu yüzden yakınlarına bakmak etik değil herneyse cesaret edip denedim çünkü yaşadığımı hissetmiyordum. Koluma bakıyorum bu kol benim değil gibi yolda yürürken düşüp bayılırsam beni kaçırırlarsa vs vs sürekli bir korku halindeydim hiçbir şeyim yok ama ağır hastayım. Kesin deliricem , kesin bipolar olucam diye bu derslerime sosyal çevreme de yansımıştı yanında staj yaptığım güvendiğim bir psikiatra gittim allah razı olsun şuan çok iyiyim ve bırakmak üzereyim arada içime sıkıntılar düşüyor ama eskiden de canım sıkılıyordu bir şey olucaksa ben zaten farkında olmayacağım deyip boşvermesini öğrendim. Bunu yönetebilirsin nefes egzersisleri çok işe yarıyor ama ilaç kullanman gerektiğine inanıyorum gerçekten çok faydalı ama para için hasta bakan birine değil , gerçekten iyileştiren birine ihtiyacın var. Terapiye gelince de CBT ve şema yaptık, bakış açını değiştirdiğinde korkuların da gidiyor zaten.Yönetmeyi öğrenmelisin.

Hayko_lik
27-04-2013, 11:43 PM
1-)Eğer sosyal hayatını,uykunu,yemek yemeni etkilediyse mutlaka doktora git.
2-)Mutlaka bir psikolog veya psikolojik danışmandan destek al.
3-)Panik Atak'ı araştır.Onunla ilgili şeyleri öğrenince savaşman daha kolay oluyor.
4-)Bu tür hastalıklar biraz da dini zayıflıktan oluyormuş.Bu yüzden biraz daha dikkat et

Kolay gelsin.Umarım bir an önce iyileşirsin.

ortakarar
27-04-2013, 11:47 PM
canım panik atağın ilk yolu ondan korkmamak zor biliyorum
bitkisel bişey istiyorsan yatmadan melisa ve (veya )anason çayı yapıp iç çok rahatlatıyor .özellikle melisa çayı ben sinirlerim bozulduğu zaman mutlaka içerim çok rahatlıyosun
atak geldiğinde dikatini dağıtmaya çalış ailenle falan kalıyorsan ailene söyle atak geldiğinde konuşsunlar ne konuştukları önemli değil hatta sana soru sorsunlar ama yok benim ailem yada arkadaşım bu konuda ilgisizler diyorsan o zamanda atak geldiğinde tvyi aç müzik dinle yada kitap okumaya çalış o sırada okuduğun şeyin yada izlediğin filmin anlaman önemli değil öneli olan dikatini dağıtmak :)bunları yapamam dersen nefes egzersizleri var onları yap .nefez egzersizi ise derin bir nefes alıyorsun beş saniye nefesini tutuyorsun yavaş yavaş nefesini veriyorsun burnundan alıp ağzından yavaşça ver istersen nefesi verirken kesik kesik verip o arada gene sayabilirsin bana bunlar fayda ediyordu :) psikatr ablamda sevdiğin bir kokuyu koklamak yada avcuna buz koyup buzun soğukluğunu hissetmekte iyi gelir demişti o ikisini ben hiç denemedim :) umarım bu yazdıklarım birinin işine yarar

Sen işin kurdu olmuşsun resmen:)

cunoist
13-05-2013, 12:28 PM
güzel bi doktora gidin düzelirsiniz benim daha 1 ay olmadı sizin yuzunuzden gidemiyom