PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şizofreni olabilirmiyim.Çok korkuyorum

horizon_light
24-12-2012, 12:22 AM
Herşeyle ilgisiz dağınık vb. oldum.ve kendime ait olmadığı halde bazı düşünceler düşünüyorum.Yani düşüncemi durdurmak istiyorum ve durduramıyorum ve düşünmek istemediğim düşünceler düşünüyorum.istemediğim halde aklıma geliyor denebilir.ve kendimi rüyada hissediyorum.geceleri ter basıyor kulak çınlaması oluyor ve karanlıkta etrafı biraz farklı görüyorum.ilk önce panik atak ankisitiye bozuklugu vardı.sonra depresyona idepersonalizasyon-derealizasyona doğru gitti.ama hala bi hastalık görsem bende bu hastalık kesin vardır diyorum.bazı günlerde tel kendi kendine açılıyor yada kitap yere düşüyor çok korkuyorum ve aklıma kötü kötü şeyler geliyor.ve yerimde duramıyorum ritim tutuyorum vb.hayat anlamsız geliyor.aklımı hiçbirşeye veremiyorum delireceğimi hissediyorum.Sizce bende şizofreni var mıdır ve panik atak şizofreni gibi hastalıklara doğru gidebilirmi.cevap verirseniz çok sevinicem.

Şimdiden teşekkürler.

hty06
24-12-2012, 11:11 AM
selam arkadaşım geçen güne kadar senin düşündüklerinin aynılarını bende yaşıyordum,şizofren olma korkusu,delirme korkusu,bipolar bozukluk,paranoyaklık vs vs vs hepsinden ödüm patlıyordu doktoruma gittim ve sordum senın öyle bir durumun olsa ben anlardım ki o tür hastalıklar bu şekilde başlamaz bana güven ilaçlarını düzenli al dedi koyduğu teşhis ise obsesif anksiyete bozuklugu yani kafamızdaki saçma düşüncelerden doğan korku hali merak etme arkadaşım için rahat olsun dönüşmez ama doktora gitmende fayda var...

cunoist
17-05-2013, 11:00 PM
doktor ve ilaçlar iyileştiriyo internetten 24 saat hastalıklara bakma kafayı yersin

pdr-ci
21-05-2013, 09:32 PM
bana kalırsa şizofreni değil , çok derin düşündüğünden oluyordur.. akışına bırakmayı da denemişsindir ama beceremiyor olabilirsin.. bu yuzden bir psikologa görünsen daha doğru olur. çocuklugunda yaşadığın olumsuz bir durumdan ötürü de böyle korkular edinmiş olabilirsin..

Sunrise
15-12-2013, 01:36 AM
Bazen şimdiye kadar yapmadığın her şeyi yapmak durumu düzeltiyor.Çayı 2 şeker değil de artık 3 şeker atman ile.Küs olduğun birisiyle konuşmak hiç gitmediğin bir yere gitmek , bakkaldan bir şey aldığında paranın üstünü anne'ne vermek değilde istediğin bir şeyi almak.Yolda dilencinin önünden basıp giderken durup dönüp ona para vermek , eğer bir öğrenciysen öğretmenlere saygılı bir biçimde muhalefet olmak ve en önemlisi "kararlılık ve öz güvenç" korkularını yenmek ile başlamanı tavsiye ederim kademe kademe ilerleyeceğine eminim.