PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antisosyal veya Asosyalim :D

ZackClemence
26-11-2012, 09:44 PM
Selam. Arkadaşlar ben pek bilgili değilim bu antisosyal ve asosyal ilişkisi hakkında. Bu foruma girene kadar ikisini aynı kavram sanıyordum zaten. Hangisi olduğumu bilmiyorum, fakat size davranış bozukluklarımı anlatacağım, hangisi olduğumu belirleyebilecek birisi varsa (forumun kadrosu sanırsam bölümlere ilgili doktorlardan oluşuyor?) nasıl çözümleyebileceğime yardım edebilecek mi? :(

Arkadaşlar, okuduğuma göre antisosyaller-asosyaller falan hırsızmış, kötüymüş, kendi çıkarları için "herşeyi" yapabilirlermiş galiba. Her neyse, bunların hiçbirisi bende yok. Vikipedi tr'den baktığıma göre, 7-8 tane yaptıkları olay vermişler. Bende hiç birisini göremedim. Tam tersine, her zaman empati yapmaya çalışırım. İnsanların haklarına saygım sonsuzdur fakat, insanlar bana baktıklarında bir garip oluyorum. Kalbim saçma sapan hızlanıyor. Elimden geldiği kadar ".. et" yapıp elimi sıkıp yürümeye devam ediyorum. İşime yarıyor ama çözmüyor. Ben rahat olmak istiyorum. Tanımadığım birisiyle konuşurken de kalbim hızlanır, pek düzgün cümle kuramam. Zamanla mesajı güncelleyebilirim, cevaplarınız benim için çok önemli.

Not: 15 yaşındayım lise2'ye gidiyorum.

Kızıl Kurt
26-11-2012, 09:58 PM
sey o kavaramları duydum ama incelemedim.bendede biaz cekingenlik mi diyim iste antisosyallik mi ondan vardı...simdi sadece erkeklerre olan bitti ve yakınımdan 3den fazla kız varsa öyle bi kendimi garip hissediyorum gözleniyomusum gibi ve benim hakkımdaki düsüncelerini falan bilmek istiyorum .bu simdiki halim önceki halimde herkeze karsı böyleydim.kendime daha az güveniyordum ve her her an biri bana zarar vercekmis gibi oluyodu.ve kimseyle pek bise konusmuyodum.uzak durmam rahat ve güven veriyodu.buna alıstırmısım cocukken yalnız olmaya .bu sefer kendimi asırı yalnız hissettim ve insanların benden uzak durmasının nedenini sorup durdum1-2 sene bu durumdan kurtulmaya cabaladım.simdi baya iyiyim.simdi kendimi cocuk gibi hissediyor elimde olmadan öyle davranıyorum.galiba eskiden yapmak isteyipte yapmadıgım her seyi yapıyorum.simdide büyük insan olmaya cabalıyorum irademi gelistirmeye falan
HER NEYSE HİKAYEYE DALDIK
benim görüsümce antisosyal topluma acık olmayan kendini toplumdan soyutlamıs kisi dostum

Seçkin
26-11-2012, 10:57 PM
Anti-sosyallikte saldırgan tavırlar ve toplumla görünür derecede bir uyuşmazlık söz konusudur..

"Asosyal insan" sınıflandırmasına uygunsun verdiğin bilgiler ışığında..iletişim kurmayı isteyebilirler,istemeyebilirler..fakat iki durumda da iletişim esnasında ciddi zorluklar yaşarlar..ör:senin gibi,cümle kurmakta güçlük çeken kesim..kalbin o an hızlanması,beyninin artık yabancılaşmaya başladığı bi durum karşısında olayı toparlamaya çalışmasının verdiği eforun sonucudur..salgılanan bir sıvı yüzünden oluyor fakat ismini şu an hatırlayamayacağım..bilen varsa yazsın..

ZackClemence
26-11-2012, 11:05 PM
Cevaplar için teşekkürler. :) Daha çok bilgi bekliyorum.

organize_oluyoruz
27-11-2012, 01:57 PM
siktir et kanka muhtemelen biraz çekingensin üniversitede bi açılıyosun pir açılıyosun sonra

ZackClemence
27-11-2012, 07:12 PM
siktir et kanka muhtemelen biraz çekingensin üniversitede bi açılıyosun pir açılıyosun sonra

:D

Aynı zamanda dikkat bozukluğu veya öyle birşeyede sahibim. Birşeye odaklanmakta hiç bir zaman çekmediğim kadar zorluk çekebiliyorum bazen. Kitabı açıyorum, en küçük bir ses oluştuysa onu düşünüyorum okurken. Herşey dikkatimi bozuyor o sırada ve odaklanamıyorum. Sessizlik yoksa 2 sayfayı 15-20 dakikada okuyorum.

mikael
29-11-2012, 02:34 AM

gelinen nokta bumudur :S

Kimene
29-11-2012, 03:36 AM
gelinen nokta bumudur :S
Ne kadar aci bir durum degilmi.....

mikael
29-11-2012, 05:31 AM
Ne kadar aci bir durum degilmi.....
hemde nasıl

Seçkin
29-11-2012, 05:41 AM
Bazı insanlar(aslında bi çoğu); dünyanın, kendi tecrübe ettikleri şekillerden ibaret olduğunu sanarak yaşıyorlar..

Tabi bunu genç ve at gözlüğü ile gezen bi adama anlatamazsın..O'nun açısından herşey "yolunda" ise, gerisine ne olduğu önemli deildir.."neden siz de yapmıosunuz" dur...

Evet üzücü bi durum..