PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şizofreni başlangıcı olabilir mi?

güven01
19-07-2012, 11:32 PM
6 aydır çok şiddetli yabancılaşma yaşıyorum, başta anksiyete teşhisi kondu, şimdide bipolar teşhisi aldım.Sorum şu bir kaç kişinin yorumlarını okudum yabancılaşma yaşayıpta şizofreni tanısı alanlar var acaba bende şizofren olabilirmiyim?

Deli Ruzgar
19-07-2012, 11:58 PM
bunun cevabini burda bulman imkansiz gercekten bunu bir uzmana sorman gerekir.. uzman olmayan bizler sana tam anlamda yardimci olamayiz.. uzgunum..

güven01
20-07-2012, 03:45 PM
bunun cevabini burda bulman imkansiz gercekten bunu bir uzmana sorman gerekir.. uzman olmayan bizler sana tam anlamda yardimci olamayiz.. uzgunum..

6 aydır düzenli olarak uzmana gidiyorum, şizofren olmadığımı söylüyor okuduğum yorumlar kafamı karıştırdı.Onun için şizofren olan varsa bilgilendirsin beni halüsinasyon görmüyorum ve sesler duymuyorum.

Deli Ruzgar
20-07-2012, 03:46 PM
6 aydır düzenli olarak uzmana gidiyorum, şizofren olmadığımı söylüyor okuduğum yorumlar kafamı karıştırdı.Onun için şizofren olan varsa bilgilendirsin beni halüsinasyon görmüyorum ve sesler duymuyorum.

uzmanin bir bildigi vardir onun sozune guvenmelisin bence..

yorum
20-07-2012, 06:52 PM
Şizofreni miyim değilmiyim üstünde yoğunlaşacağınıza bence bırakın ölece akıp gitsin.Çünkü siz düşüürken aslında bir çeşit şizofreni yaratıyorsunuz.

santana
25-07-2012, 01:30 PM
Kesinlikle!
Ama temel bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eizofreni

sibel_87
25-07-2012, 02:13 PM
merhaba yabancılaşma sorunu anksiyete ve depresyonda da görülen bi durum ben ikisinide yaşadım ve yabancılaşma kaçınılmazdı ,sadece yabancılaşma sorunu ile şizofrenden bahsedemeyiz bence,anksiyete rahatsızlğın hafifleyince bu durumda ortadan kalkmaya başlıyacaktır ,kendi yaşadıklarıma dayanarak konuşuyorum geçmiş olsun..

güven01
25-07-2012, 04:15 PM
merhaba yabancılaşma sorunu anksiyete ve depresyonda da görülen bi durum ben ikisinide yaşadım ve yabancılaşma kaçınılmazdı ,sadece yabancılaşma sorunu ile şizofrenden bahsedemeyiz bence,anksiyete rahatsızlğın hafifleyince bu durumda ortadan kalkmaya başlıyacaktır ,kendi yaşadıklarıma dayanarak konuşuyorum geçmiş olsun..

bende anksiyeteye uyan hiç bir belirti yok sadece yabancılık var ve 7/24 aynıyım hiç geçmiyor 6 ay oldu, ben büyük ihtimalle şizofren olabilirim.

sibel_87
25-07-2012, 04:36 PM
yabancılaşma bi rahatsızlığın sonucu olmayıp kendi başına bir rahatsızlık olarakta seyredebilir,bundan uzun zamann muzdarip olan insanlar varr,neden kendini şizofren olduğuna inandırmaya çalışyorsun,şizofrenin diğer belirtilerini taşımıyorsun ki,şizofrenn kişi ben şizofrenim veya değilim diye yorum yapacak durumda da değildirr ayrıca.

güven01
25-07-2012, 08:06 PM
yabancılaşma bi rahatsızlığın sonucu olmayıp kendi başına bir rahatsızlık olarakta seyredebilir,bundan uzun zamann muzdarip olan insanlar varr,neden kendini şizofren olduğuna inandırmaya çalışyorsun,şizofrenin diğer belirtilerini taşımıyorsun ki,şizofrenn kişi ben şizofrenim veya değilim diye yorum yapacak durumda da değildirr ayrıca.

ben bir kaç yorum okumuştum yabancılaşma yaşayıpta şizofreni teşhisi konan insanlar var o yüzden içimde bir şüphe oluştu, fakat halüsinasyon ve sesler gibi şizofreni belirtileri yok bende sanırsam evham yapıyorum.

bendiss
26-07-2012, 03:58 PM
bence de evham yapıyorsun.bir kaç yoruma bakarak şizofren olduğunu düşünmemelisin.uzmanın en doğrusunu biliyordur sonuçta ona güvenmelisin.

spockes
18-01-2013, 05:21 PM
bana şizofreni teşhisi konuldu 4 ayrı doktor tarafından ve ben sızofrenı oldugumu farkedıp doktora gıttım bırazda farkındalık ve kabullenmekle ılgılı bır sey