PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yetişkinler yardım etsin

seta35
26-06-2012, 12:05 PM
bi türlü mutlu olamıyorum ve kafamı herşeye çok takıyorum

9 ŞUBAT
26-06-2012, 07:04 PM
Aramıza hoş geldin .Aslında mutlu olabilmek çok kolay ama bizim bakış açımıza gore degişiyor .

Mesela nefes darlıgı çeken biri için ,doya doya nefes alabilmek buyuk mutluluk ,yada engelli olan biri için o koltuktan kalkıp bir kaç adım atabilmek koşup oynayabilmek inanılmaz mutluluk .

İnsanoglu hep elindekilerin degerini bilmeyip,sahip olamadıklarının özlemini çeker onlar için mutsuzluk yaşar .Böyle yaptıgı surecede mutluluk hayal olur .

Hayat o kadar kısaki ,boşuna mutsuz olmaya ne luzum varki ?

Nevermind
26-06-2012, 08:06 PM
hayatta mutsuzlukta var mutlulukta var bazen işler hep kötüye gider fakat günün birinde güneş doğar hep yağmur yağmaz
ayrıca elindekilerle yetinmeyi bilirsen mutluluğu yakalayabilirsin..

protagonist
26-06-2012, 08:20 PM
Yanlış hatırlamıyorsam mesajın değiştirilmeden önce ki hali epey farklıydı. Belki de mutlu olmak için önce o sorunlardan kurtulmalısın. Mutsuzluğun kaynağı hayatta yanlış yapılanlar, pişmanlıklar olabilir. Doğru yolda olduğuna inanmak mutluluğu arttırabilir..

yagmur.55
07-09-2012, 11:41 AM
Zaten hep birşeylerin eksikliğini duyar insanoğlu.. Bende de arada bir oluyor.. Şiddetli değil tabiki..Geçiyor düşününce.. Mutlu olmamam için bir sebep olmadıgını düşününce.. Sadece birşeylere daha farklı yaklaşmya,daha farklı düşünmye,hani derler ya bardagın boş tarafına bak diye öyle birşey (: Bunu yapmayı dene. Hayattan zevk almaya çalış ve en önemlisi bunu isteyerek yap canım. Emin ol işe yarayacaktır. Kaç yasındasın bilmiyorum ama biraz daha detaylı ve olgun düşünmeye calıs. (:

simla
07-09-2012, 03:20 PM
seni mutsuz eden olaylardan ve kişilerden uzak durmanı tavsiye ederim
bir de gündemini değiştir
farklı konulara odaklanırsan bir müddet sonra seni üzen konular aklına gelmeyecektir
bir de doktor kontrolünde kısa dönem ilaç tedavisi de iy gelebilir
derdini anlatmak istersen bana özelden de yazabilirsin

simge_fb
07-09-2012, 03:55 PM
Seni rahatsız eden şeyleri bilmiyorum ama ben de yıllarca mutluluk için sebep aradım durdum. İlaç kullandım olmadı. Alkole vurdum olmadı. Yeni yeni fark ettim ki mutlu olmak için bir sebebe bir duruma ya da bir kişiye ihtiyacım yok. Müziği açıyorum, kendime şöyle sıkı bir kahve yapıyorum, kucağımı da bir kitap koyuyorum. Ve fark ediyorum ki hayat bu kadar işte altı üstü bu. Bundan fazlasını ararsan, istersen olmuyor. Tamam ailemle sorunlarım var tamam üni'li işsizim, tamam yalnızım ama bir kahve bir kitap ve bir şarkı da kilitleniyor hayat. Derin bir nefes alıp gülümseyebiliyorsun diğer her şey anlamını kaybediyor.