PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fobi türlerinin karışımı bir fobim var yardım edin

JeTSTeR74
05-06-2012, 04:15 PM
Gerçekten çok garpi ve iğrenç bir durum. Korku oyunlarını severim, ancak şu durumu farkettim. Saplantı gibi bir şey var. Bir oyunu almadan 3-4 saat wikipeadia sında en korkutucu yerine saatlerce bakıyorum. Uyurken odamn karanlık olunca şekiller farklı biçimlere giriyor. Mesela kaykayımın ucu bir zombi kafasına dönüşüyor. Çizgi roman posterimdeki adamın yüzündeki gözler ve tüm hatlar birbirine karıştırıp çok korkutucu bir yüz halini alıyor. Evde yalnızken ve hatta birisi varken ama uyurken bile yan oda olmasına rağmen tuvalete gitmekten korkuyorum. Sessizlik ve karanlık korku nöbeti geçirmeme sebep olabiliyor. Kendimi sakinleştiremeyim saçmalamaya başlıyorum. Kendimi kandırıp mesela:
Butcher'ler (Dead İsland'da Zombi) insanları sever, eğer gözümü açmazsam hemen gidecek gibi içimden kendi kendime konuşmaya başlıyorum. Sorun giderek büyüyor. Hafif bir müzik uyumama yardımcı oluyor ama herzaman da müzik dinlenilmez. LÜTFEN YARDIMCI OLUM

Symphonic
05-06-2012, 07:56 PM
dönnüşüyor derken o şekilde mi görüyorsunuz yoksa siz ona mı benzetiyorsunuz?

shafak
05-06-2012, 08:09 PM
Hafif bir müzik uyumama yardımcı oluyor ama herzaman da müzik dinlenilmez.

Madem ki çözümünü bulmuşsun sözsüz bir müzik dinleyerek uyumaktan alıkoyan şey nedir seni...? Yoksa onu da mı fobi haline getirdin...???

LÜTFEN YARDIMCI OLUM
Mazoluk yoksa ruhunda, korku oyunlarını ve filmlerini bırak, sözsüz hafif müzik dinleyerek uyu.

dunganga
05-06-2012, 08:25 PM
Gerçekten çok garpi ve iğrenç bir durum. Korku oyunlarını severim, ancak şu durumu farkettim. Saplantı gibi bir şey var. Bir oyunu almadan 3-4 saat wikipeadia sında en korkutucu yerine saatlerce bakıyorum. Uyurken odamn karanlık olunca şekiller farklı biçimlere giriyor. Mesela kaykayımın ucu bir zombi kafasına dönüşüyor. Çizgi roman posterimdeki adamın yüzündeki gözler ve tüm hatlar birbirine karıştırıp çok korkutucu bir yüz halini alıyor. Evde yalnızken ve hatta birisi varken ama uyurken bile yan oda olmasına rağmen tuvalete gitmekten korkuyorum. Sessizlik ve karanlık korku nöbeti geçirmeme sebep olabiliyor. Kendimi sakinleştiremeyim saçmalamaya başlıyorum. Kendimi kandırıp mesela:
Butcher'ler (Dead İsland'da Zombi) insanları sever, eğer gözümü açmazsam hemen gidecek gibi içimden kendi kendime konuşmaya başlıyorum. Sorun giderek büyüyor. Hafif bir müzik uyumama yardımcı oluyor ama herzaman da müzik dinlenilmez. LÜTFEN YARDIMCI OLUM

bilgisayar başında fazla zaman geçirme, dışarı çık farklı şeyler yap oyun oynamayı bırak geçer.

balık
05-06-2012, 08:36 PM
Ruhun macera arıyor herhalde :) yaşadığın durum normal bir durum bence, yaptıklarına bakılırsa. Korku filmi izleyince ben de perde arkalarından kanepe altlarından dışarda sallanan ağaçtan korkuyorum :D Ertesi güne etkisi geçer ama. Sen şu korku oyunlarına ara vermeyi bi dene bence.(psikopat sahnelerine kilitlenmiş gibi bakmayı yani :D