PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : majör depresyon mu bi polar mı ?kafam karıştı... ne olacak şimdi?

serela
10-04-2012, 01:42 PM
13 martta psikiyatriye gittim .dr um bana MAJoR DEpRESyon çünkü ; 3 hafta boyunca işe gitmedim veee amirime yalan söyledim. sürekli aglıyorum. ölmek istiyorum ( bu düşünce buaralar azaldı) işe hiç mi hiç gitmek istemiyorum. bir ara istifa etmeyi düşündüm.

ailemi uzun zamandır aramıyorum. aradıklarında beni telefonu bir bahane ile kapatıyorum. hiçbir şekilde konusmak istemiyorum. zaman zaman annemden nefret ettiğimi düşünmeye başladım. geçmişte yaşadığım olumsuz olaylar aklıma geldikçe nefretim artıyor.
.
dün tekrar dr a gittim bana wellbutrin xl 150 mg vermişti. acayip iyi gelmişti ilk 3 hafta süperdi lakin son 6 gündür sinir ataklarım çok arttı. uykum düzensizleşti yine . erkek arkadasımın kafasına bardak ve tabak fırlattım. bunları dr uma söyleyince ilacımı değiştirdi. pinral 50 mg ilk hafta yarım sonra tama döndük. acayip huzursuzum. ben wellbuthrini çok sevmiştim. ( çok sevmemin nedeni kilo vermem ) dr um endişe etme bunla da kilo verirsin dedi. teşhis olarak bi polar dedi. EEg ve kan testi istedi.
benim kafam acayip karışık. yanlış yönlendirildigimden korkuyorum. ama bir yandan da dr uma güveniyorum. sizce ne yapmalıyım? kafam çooookkkk karışık?????

atacannn
10-04-2012, 05:18 PM
Bir yandan ağlamaklı umutsuzsun diiğer yandan ise 2. erkek arkadasınla deli gibi aşk yaşıyorsun tam bir orta nokto yok gibi görünüyor. Major depresifte aşk yaşaman cok zordur aşk yaşarsın ama oda yatakla yastıkla yorganla olur :) Doktoruna güven derim ben..

serela
10-04-2012, 09:01 PM
arkadasım bana iyi bir doktor önerdi ( adı lazım degil fakat iyi bir doktor) muayeneye gittim kendisine veee hiç memnun olmadım. o da bu gittiğim dr un verdigği wellbuthrini onaylamıştı. yani onay almak için o kadar para verdim. evet beirsizlik beni yoruyor. açık ve net duygularımı anlatabilmeme şaşıyorum bazen. hiç bir gizli odam ya da kapalı kilitli sandıgım kalmadı. yarın bazı tahlillerimin sonucu çıkacak. bakalım ne olacak.

serela
10-04-2012, 09:05 PM
ilk zamanlar majör gibiydi. wellbuthrinle bu hale geldim. eskiden gece dışarı çıkardım sonra çıkmaz oldum. hiiiiçççç birşeyden zevk almıyordum. ölümüm nasıl dikkat çeker nasıl bir şaaalı bir ölüm secsem diye düşünüyordum. bunu dr uma söylediğimdeki surat ifadesini unutmayacagım :))) tedavinin ikinci haftasından itibaren kuaföre gitmeler , gece dışarı çıkmalar arttı. hatta bardan tanıdıgım adamla sık sık mesajasıp buluşup romantik dakikalar yaşıyorum. lakin duruldugumda yine o depresyon hallerim geri geliyor. özellikle son 6 gündür öfkem tavan durumunda. öfkemi kontrol edemiyorum.

atacannn
10-04-2012, 09:18 PM
anladım wellbutrini bende kulladım yaklasık 5 hafta kadar diğer antidepresanları göre wellbutrin uyutmaz daha dinç yapar insanı bu nedenlede bıraktım çünkü uyuyamaz olmuştum. Kendi dediğin gibi bi an oluyor çok neşeli heyecanlı kendine güvenin gelio bi zaman oluo dibe vuruyorsun doktoruna güven sen sonuçta bu işin eğitimini almış kişiler..

serela
10-04-2012, 09:38 PM
sağol atacann :) biraz olsun şu yüksek endişemden kurtuldum ... buarada 4 sene evvel de anksiyete tedavisi görmüştümmm. annem beni doğurduktan sonra da büyük bir depresyon geçirmiş

Kimene
10-04-2012, 09:44 PM
ilk zamanlar majör gibiydi. wellbuthrinle bu hale geldim. eskiden gece dışarı çıkardım sonra çıkmaz oldum. hiiiiçççç birşeyden zevk almıyordum. ölümüm nasıl dikkat çeker nasıl bir şaaalı bir ölüm secsem diye düşünüyordum. bunu dr uma söylediğimdeki surat ifadesini unutmayacagım :))) tedavinin ikinci haftasından itibaren kuaföre gitmeler , gece dışarı çıkmalar arttı. hatta bardan tanıdıgım adamla sık sık mesajasıp buluşup romantik dakikalar yaşıyorum. lakin duruldugumda yine o depresyon hallerim geri geliyor. özellikle son 6 gündür öfkem tavan durumunda. öfkemi kontrol edemiyorum.
Major depresyon ve ikinci haftada boylesi muhtesem bir iyilesme?? Doktorunuz cidden bir mucize yaratmis olmali.Kendisiyle tanismak isterdim dogrusu, cunku bu gune denk hic bir major depresyonun bu kadar hizli iyile$imine $ahit olmadim:D

serela
10-04-2012, 09:45 PM
Major depresyon ve ikinci haftada boylesi muhtesem bir iyilesme?? Doktorunuz cidden bir mucize yaratmis olmali.Kendisiyle tanismak isterdim dogrusu, cunku bu gune denk hic bir major depresyonun bu kadar hizli iyile$imine $ahit olmadim:D

o zaman ilk teşhisi yanlış mıydı?

Kimene
10-04-2012, 09:57 PM
o zaman ilk teşhisi yanlış mıydı?
Net uzerinde bir uzmanin teshisini elestirmek, dogru veya yanlis demek cok sagliksiz bir durum ve ayni zamanda etik degildir..

serela
10-04-2012, 09:58 PM
anlıyorum. ilgin için teşekkür ederim :))

atacannn
10-04-2012, 11:15 PM
bak bana hiç teşekkür yok :D

serela
11-04-2012, 07:13 AM
bak bana hiç teşekkür yok :D

haklısın biraz kabalık etmişim :) tesekkur ederim atacann

serela
11-04-2012, 01:24 PM
Serela ne yazıkki sende birçoğumuz gibi kısa ve etkili bir yöntem arayışı içindesin. Doğduğun günden bugüne dek sistematik olarak hatalı olan yaşam kurgunu bir insanın 2 haftada neredeyse tamamen çözümleyip sana bir sunum yapması gerçekten imkansız denebilecek denli zor bir durum ancak bunu başarabilen birisi olmuşsa tebrik etmek lazım. Sana önerim rahatsızlığını açık ve net tanımlayıp duvarların arkasına sığınmadan uzmanınla görüşmen ve terapiye başlaman olacaktır. İlaçlara pek sıcak bakmayan bir insan olarak terapiye başlamanı ve süreç içerisinde yaşadıklarını gerekirse burada bizlerle paylaşıp objektif bir açıdan bizlerinde görüşlerini alman senin için çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum
haklısın zivrisinek. kafa karışıklıgımdan dolayı bir panik yasamaktayım. zira ilk teşhis ile ikinci teşhis arasındaki farka da takılmış durumdayım. içimde sakladıgım bazı şeylerin oldugunu düşünmen ayet normal. dr um da ona çok dürüst olmadıgımı düşünmüş olsa ki RORSCHACH TESTİ istedi. fazla bütçe ayıramayacagım için bir hastaneden gün aldım 18 mayısa verdi. bugün de tahlil sonuclarımı almaya gidiyorum. galiba ailemden maddi olarak yardım istemek zorunda kalacagım :(...

serela
11-04-2012, 01:26 PM
buarada benden neden eeg istedi anlamış değilim. bir fikri olan var mı?

atacannn
11-04-2012, 01:52 PM
Benim bildiğim kadarıyla epilepsi teşhisi koymak için kullanılıyor?? Ama vardır bi bildiği doktorunun. Ailene durumdan bahsetsen senin için daha iyi olacaktır hiç olmazsa umutsuzluğa kapıldığında yanında yakının olur..

serela
11-04-2012, 09:50 PM
Benim bildiğim kadarıyla epilepsi teşhisi koymak için kullanılıyor?? Ama vardır bi bildiği doktorunun. Ailene durumdan bahsetsen senin için daha iyi olacaktır hiç olmazsa umutsuzluğa kapıldığında yanında yakının olur.. ailemle bugün aqglaya zırlaya konustum. kızkardesim durumum hakkında biraz konusmus ailemle. her türlü yanındayız. seni seviyoruz dediler. bana hep fasafiso geliyor. nedense kimsenin beni sevdiğine inanmıyorum :(

serela
11-04-2012, 09:54 PM
atacann buafrada dip not. uykuda yüzümü tırnagımla çizdiğimi söyledim. yüzümü gördü. acaba diyorum ondan mı eeg istedi? ama epilepsi ile bir alakam yok ki

atacannn
11-04-2012, 10:08 PM
valla dedim ya hiç bi bilgim yok :( evet tanıdığım bi kaç epilepsi hastası olduk krizlerinide gördüm ama epilepsi ayrı bir olay yaa.

serela
11-04-2012, 10:12 PM
valla dedim ya hiç bi bilgim yok :( evet tanıdığım bi kaç epilepsi hastası olduk krizlerinide gördüm ama epilepsi ayrı bir olay yaa. ailemde epilepsi yatkınlıgı yok. fakat birkaç arkadasıma sordum onlar nörolojik bir problem olup olmadıgını araştırmak için olabilir dedi. bilemedim ... neyse haftaya çarşamba yatıracagım bakalım ne olacak

atacannn
11-04-2012, 10:21 PM
hımm insallah kötü bişi cıkmaz evet dedim ya doktorun vardır bi bildiği şüphelendiği şeyler olabilir o yüzden istemiştir sıkıntı yapacak bi durum yok yani..

serela
11-04-2012, 10:23 PM
hımm insallah kötü bişi cıkmaz evet dedim ya doktorun vardır bi bildiği şüphelendiği şeyler olabilir o yüzden istemiştir sıkıntı yapacak bi durum yok yani.. teşekkürler atacann :))) bak bu sefer direk teşekkür ettim ;)

atacannn
11-04-2012, 10:26 PM
rica ederim ne demek :)

cok_mutsuz
11-04-2012, 11:44 PM
rica ederim ne demek :)

Serela merhaba, zamanında mutsuzluğumdan, yalnız hissettiğimden dolayı bir çok ilaç kullanmıştım.. Çok mutsuzluk, uzun süren mutsuzluk dönemleri başka bir çok konuda insanı tankıntılı, agresif, sosyal insan statüsünden çok uzak bir insan haline sokuyor.. Bu yüzden doktorunuz sizden eeg istemişse nedeni takıntılarınıza bakmak istemiş olmasıdır çok büyük ihtimalle.. Bana eeg istenmişti, nedeni de herşeyi kafaya takar olmuştum... Kullandığım ilaçlar yanında bir de anafranil vermişti bana... Takıntılarımı gerçekten de çok azaltıyor anafranil.. Sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz şeylere daha fazla toleranslı yapıyor.. Doktorunuz siz şikayetinizi anlatırken çok fazla aynı şeyi tekrar ettiğinizi görmüşse takıntılarınızın seviyesini ölçmek için eeg istemiş olabilir... EEG beyindeki nornal çalışma dalga boylarının aşılıp aşılmadığını ortaya çıkarabiliyor.. Aynı zaman da elektronik mühendisi olduğum için biliyorum :)
Umarım en kısa sürede iyileşir ve hayatınıza istediğiniz yerden devam edebilirsiniz... Ben hala devam edemiyorum ama olsun yaşamaya çalışmak bile insan için bir çaba...

serela
12-04-2012, 12:08 AM
Serela merhaba, zamanında mutsuzluğumdan, yalnız hissettiğimden dolayı bir çok ilaç kullanmıştım.. Çok mutsuzluk, uzun süren mutsuzluk dönemleri başka bir çok konuda insanı tankıntılı, agresif, sosyal insan statüsünden çok uzak bir insan haline sokuyor.. Bu yüzden doktorunuz sizden eeg istemişse nedeni takıntılarınıza bakmak istemiş olmasıdır çok büyük ihtimalle.. Bana eeg istenmişti, nedeni de herşeyi kafaya takar olmuştum... Kullandığım ilaçlar yanında bir de anafranil vermişti bana... Takıntılarımı gerçekten de çok azaltıyor anafranil.. Sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz şeylere daha fazla toleranslı yapıyor.. Doktorunuz siz şikayetinizi anlatırken çok fazla aynı şeyi tekrar ettiğinizi görmüşse takıntılarınızın seviyesini ölçmek için eeg istemiş olabilir... EEG beyindeki nornal çalışma dalga boylarının aşılıp aşılmadığını ortaya çıkarabiliyor.. Aynı zaman da elektronik mühendisi olduğum için biliyorum :)
Umarım en kısa sürede iyileşir ve hayatınıza istediğiniz yerden devam edebilirsiniz... Ben hala devam edemiyorum ama olsun yaşamaya çalışmak bile insan için bir çaba... çoookkkk teşekkür ederim :) biraz olsun içim rahatladı. takıntım olup olmadıgını farketmedim. fakat bu yazıyı okuduktan sonra daha dikkatli olacagım

serela
12-04-2012, 12:09 AM
cok mutsuz: ne kadar zamandır tedavi görüyorsun? psikoterapiler ve ilaçlar işe yaramadı mı? sakıncası yoksa senin teşhisini öğrenebilir miyim?

serela
12-04-2012, 01:12 PM
offfff ben bugün yine okula gitmedimmmm :( öğrencilerim adına üzülmeye başladımmm. bu iyi birşey galiba eskiden hiç mi hiç üzülmüyordummm

anduril
12-04-2012, 04:13 PM
majör depresyonun bir üstü bipolardır zaten=)

atacannn
12-04-2012, 05:57 PM
geçecek bu günlerr sonra sadece yaptıklarına güleceksin vay be anasını dieceksin :))

serela
12-04-2012, 11:20 PM
yaaaa aaaaaa çok şaşırdım. peki hemen teşhisi konamıyor mu ki ? 1 ay içinde değiştirdi dr um?

serela
12-04-2012, 11:21 PM
geçecek bu günlerr sonra sadece yaptıklarına güleceksin vay be anasını dieceksin :)) teşekkürler atacann :) düzenli teşşekür ediyorum farkında isen :P geçecegine bir de ben inanabilsem :(

serela
12-04-2012, 11:22 PM
majör depresyonun bir üstü bipolardır zaten=) yaaaa aaaaaa çok şaşırdım. peki hemen teşhisi konamıyor mu ki ? 1 ay içinde değiştirdi dr um?

serela
13-04-2012, 11:49 AM
bugün süper iyiyimmmm. yerimde duramıyorum kıpır kıpırım. dr uma inandım galiba :)

serela
13-04-2012, 04:52 PM
cok mutsuz : tabiki ben bunları okudugum vakitte , yazdığım vakit arasındaki zaman içinde bir çöküş yaşadım. şimdi bir yükseliş daha yaşıyorum. nasıl ama? :)))

serela
14-04-2012, 10:21 AM
biraz evvel erkek arkadasıma yumurtanı kendin soy dediğim için talihsiz bir olayla karşılaştım. yumurtayı gözümün önünde tuzla buz etti. bu zülme dayanamadım. emeğime saygı olamadığı gibi hastalığıma da saygı yok. galiba erkek arkadaş dosyasını kapatıyorum arkadaşlar.

Kimene
14-04-2012, 02:39 PM
biraz evvel erkek arkadasıma yumurtanı kendin soy dediğim için talihsiz bir olayla karşılaştım. yumurtayı gözümün önünde tuzla buz etti. bu zülme dayanamadım. emeğime saygı olamadığı gibi hastalığıma da saygı yok. galiba erkek arkadaş dosyasını kapatıyorum arkadaşlar.
Rahatsizliginiz, sizi cok duygusal yapmis olmali muhtemelen..Boylesi radikal kararlar almak icin,dusuncelerinizin daha berrak oldugu bir zaman dilimini bekleyiniz derim ben..

serela
15-04-2012, 10:41 PM
Rahatsizliginiz, sizi cok duygusal yapmis olmali muhtemelen..Boylesi radikal kararlar almak icin,dusuncelerinizin daha berrak oldugu bir zaman dilimini bekleyiniz derim ben..
doğru söylüyorsun kimene. çok teşekkür ederim

serela
17-04-2012, 10:07 PM
baya uzuuun düşündüm ki erkek arkadasımın defterini dürmeliyim

serela
17-04-2012, 10:35 PM
Bayaa uzun olmuş;) aslında gerçekten uzuuun :)

atacannn
17-04-2012, 10:43 PM
aslında gerçekten uzuuun :)

sen daha ayrılmadın mı serela :)))

serela
17-04-2012, 11:48 PM
arkadaşlar yarım saat evvel neler olduguna inanamazsınız yaaa :) şoktayım. beynim kazan gibi. erkek arkadasımdan ayrıldıgımı kendisine söyledim. küfürleri saydırdı. sonra annesi beni arayıp tehdit etti.

serela
18-04-2012, 12:19 AM
Şoktamısın mutlumusun çözemedim:) herikisi birdennn. ben böyle birşey görmedim yaaa ahahahaha :)

serela
19-04-2012, 11:58 AM
Son durum nedir peki?
dün eeg çektirmeye gidecektim. beni aradı merak ediyorum seni istersen senle geleyim dedi. ben de amaaan sakın gelme annen beni döver dedim :))) annesi adına benden özür diledi. bana çok değer verdiğini söyledi. ben de değer veren adam annesini engellerdi dedim. annesini savunucu ve özür dolu bir konuşma yaptı. son durum ne mi ? son durumda benden birçok şey koptu. fakat kendisi dönmek istiyor. ben buna izin vermeyeceğim :)

atacannn
19-04-2012, 01:37 PM
Artık sevmeyeceğim bütün kabahat senin :) :D

serela
19-04-2012, 05:23 PM
Artık sevmeyeceğim bütün kabahat senin :) :D bak bu süperoldu atacan :) ağzına sağlık

serela
19-04-2012, 10:23 PM
Serela peki sen bu ilişkide geri dönüşü hiç ihtimal olarak görüyormusun? nasıl yani? dçne dçne bu hale geldik zaten :) bugün okula çiçek yollamış . hiç yapmadığı şey. annesinin hatasını anladı tabi

anduril
20-04-2012, 12:11 AM
ne kadar karma karışık hale gelmiş hayatın =( neden bu kadar dolanmasına izin verdin ki keşke en baştan bazı şeyleri kesip atsaydın yada tam anlamıyla sürdürmeye karar verseydin=(

atacannn
20-04-2012, 10:39 AM
Yaşanan her acı insana yeni bir şey öğretir...

Kimene
20-04-2012, 11:03 PM
Nede guzel demis $air; Ayrilikliklarda sevdaya dahil....:)

serela
21-04-2012, 12:03 PM
ne kadar karma karışık hale gelmiş hayatın =( neden bu kadar dolanmasına izin verdin ki keşke en baştan bazı şeyleri kesip atsaydın yada tam anlamıyla sürdürmeye karar verseydin=(
:( içim de karmakarışık zaten. herşey ama herşeeeyyyy ... zamanla düzeleceğini düşünüyorum

serela
21-04-2012, 12:04 PM
Nede guzel demis $air; Ayrilikliklarda sevdaya dahil....:)

evet. fakat ben istikrarlı bir şekilde dahil edemiyorum...

serela
21-04-2012, 12:04 PM
Yaşanan her acı insana yeni bir şey öğretir...

o zaman ben çok şey öğrendim ... sürekli acı çekiyorum

serela
21-04-2012, 12:06 PM
Bu soruyu özellikle sormuştum zaten, döne döne bu hale geldik diyerek ne kadar farkında olduğunu belirtmişsin. Peki hayatının geriye kalanı ile ilgili net bir planın varmı?
işte o yok. hiiiiç bir planım yok. sadece iyileşmek ve kendime gelmek istiyorum. kalkınma planım bile yok. müdürüm derslerimi azalttı. sırf kendimi iyi hissedeyim diye 2 günümü boşalttı ... umarım daha çok kendime vakit ayıracağım

serela
21-04-2012, 11:46 PM
Peki geri dönüp baktığında olumlu ve olumsuz neler yapmışsın kendince bunları çıkartabilirmisin?
biraz düşüneyim yazacağım. buradan gözüken pek olumlu birşey yapmadığım galiba

serela
22-04-2012, 01:30 PM
Acaba iyileride kötü sayıyor olabilirmisin? acaba öylemi ki ? bilmiyorum liste şekl,nde yazacağım yorum size ait

atacannn
22-04-2012, 02:06 PM
boş ver geriyi geleceğe bak geriye baksan düşünsen sana ne faydası olacak ki sıkıntılar varsa canını sıkacak üzüleceksin önemli olan bundan sonra ne yapacağın :D

serela
22-04-2012, 07:44 PM
boş ver geriyi geleceğe bak geriye baksan düşünsen sana ne faydası olacak ki sıkıntılar varsa canını sıkacak üzüleceksin önemli olan bundan sonra ne yapacağın :D otomobilin rölantisi gibiyim :)

serela
25-04-2012, 12:21 AM
acaba öylemi ki ? bilmiyorum liste şekl,nde yazacağım yorum size ait olumlu hareketlerim 1) hasta oldugunda hep yanında olmak 2) sinirli oldugunda onu sakinleştirmek 3) işi ile ilgili değişik fikirler vermek 4) ailesiyle ilgili problemlerle ilgili nötr kalmak 5) ilişkide adrenelin yaratmak :) bu genelde kavga şeklinde oluyor 6) sürekli bakımlı olmaya çalışmakla beni bırakırsa ne kacırdıgını göstermek :)
olumsuz hareketler 1) arkadasları bir yere gittiğinde telefonla taciz etmek 2) maç seyrettiğinde telefonla taciz etmek 3) sinirlendiğimde taksiye atlayıp kapısına dayanmak 4) sinirlendiğimde kafasına bardak canak tabak fırlatmak 5) bazen onu sinirlendirmek için damarına basmak 6) bilerek dengesiz davranıp ruh halini bozmak 7) ortada hiçbir problem yokken problem yaratmak 8) çok büyük kavgalarda ana avrat küfretmek

serela
25-04-2012, 01:02 AM
Amacın her türlü tahrik etmek ama bunun patolojik bir durum olduğunu istemli yaptığını söylesen bile aslında yapmak istemediğin bişey olduğunu belirtmişsin aslında bir nebze.. Bu durum senin için olumlu bir gelişmenin sinyali, burada bulunduğun süre içerisinde eminim bu adımların hızlanacaktır aaaa evet. bunu sen söylediğinde şimdi farkettim

serela
25-04-2012, 01:09 AM
Elmayı görüyosun meyve olarak yiyosun tadına bayılıyorsun ama elmalı pasta yerken içindekinin elma olduğunu bilmiyorsun.Tadını bildiğin bişeyi tanımamak farklı bir durumdur. Birde elmayı hiç bilmeyen birisinin ağaçtan alıp top oynaması var, herkese tuhaf gelir ama kimse bilmezki o şahıs elmanın meyve olduğunu bilmiyor yuvarlak yapısı ona futbol topu izlenimi vermiş..Şimdi sen kendini birinin yerine koyacaksın, her iki durumdada farkında olamadığın şeyleri göreceksin ama hep kazanan olmak istiyosan bir şekilde elmadan hep keyif almaya bakacaksın

yani var yaaa la fountaine nin fabl ları gibi bir tarzda yazmışsın zivrisinek :) elma kurtu ise ne yapacağız?

serela
25-04-2012, 03:19 AM
kurdu kenara koyup yiyeceğiz desene :)

serela
25-04-2012, 12:48 PM
Elmayı seven kurduna katlanır durumu belkide bilmem ki hiç düşünmedim :)

serela
26-04-2012, 12:16 PM
selam.........
aramıza hoşgeldin öncelikle.bipolar hastasısın anladığım bu ,sana tavsiyem hastalığını kabullen,ve onu kontrol etmeyi öğren......
duygu durumu sürekli değişen bi rahattsızlıktır,kontorolu zordur malesef......kendini dinlememeye çalış,bende bipolar hastasıyım,
seni anlıyorum,bence dünyanın en tuhaf manyak hastalığı,kendini nasıl sakinleştieceğini zamanla kavrayacaksın zaten,zamana bırak fazla kasma kendini,
zorlama hiçbişey için kendini hoş zorlarsanda sonuç malum,karşındakine allah yrdım etsin :D
ilaçlarını kullan, doktor kafadan deney gibi sana her defasında ilacını değiştirecek taki sen nomale dönene kadar .........anladın
bu hastalık nasıl anlatılır ki yaşayan bilir.......sadece sürekli yalan söylemen tuhafıma gitti ,bu seninle ilgili bi durum hastalığınla değil......
söylenecek fazla bi söz yok ..............kendine iyi bakacağını biliyorum ,sadece dinleme kendini sakin ol ........yalan da söyleme altından kalkamazsın senin için daha kötü olur ,sinirlerini yıpratma teşekkür ederim. yalanlarım ilaçtan sonra çok fazla azaldı. sürekli yalan söylemiyordum . sadece zor durumda kaldıgımda durumdan sıyrılmak için kullanıyordum yalanı. imzan hoşuma gitti :) bunu yapmak gerekiyor

serela
01-05-2012, 01:29 PM
iki gündür. sabah kalktıgımda anlamsız aglama nöbetlerine tutuluyorum. içimde bir acı bir sancı imdat beni kurtarın diye ağlamaya başlıyorum. bi polar depresyonda bu oluyor mu? normal mi?

Kimene
03-05-2012, 03:56 PM
iki gündür. sabah kalktıgımda anlamsız aglama nöbetlerine tutuluyorum. içimde bir acı bir sancı imdat beni kurtarın diye ağlamaya başlıyorum. bi polar depresyonda bu oluyor mu? normal mi?
Bipolar;duygularin son derece degi$kenlik gosterdigi bir rahatsizliktir..
Mani donemi;ne$eli..Depresyon donemi;ruhsal cokunlu ile seyreder..
Eminim ki, doktorunuzda sizi bu konuda bilgilendirmistir zaten..
Sagliklar dilerimm..

serela
05-05-2012, 11:52 AM
Bipolar;duygularin son derece degi$kenlik gosterdigi bir rahatsizliktir..
Mani donemi;ne$eli..Depresyon donemi;ruhsal cokunlu ile seyreder..
Eminim ki, doktorunuzda sizi bu konuda bilgilendirmistir zaten..
Sagliklar dilerimm..
pek bilgilendirmiyorlar. fakat en son çarşamba gittiğimde bipolar 1 de karışık dönemde oldugum söylendi...pinral e ek olarak abizol verdi . biraz azaldı depresif halim :)

Kimene
05-05-2012, 03:20 PM
Daha iyi hissetmenize sevindim,sevgili Serela
Ya$ami$ oldugunuz bu duygu durumu degisimleri sizi huzursuz etmesin.Tedavinizin ilerleyen donemlerinde,bu degisimler minimuma inicektir..
Sagliklar dilerim

serela
06-05-2012, 01:17 AM
Daha iyi hissetmenize sevindim,sevgili Serela
Ya$ami$ oldugunuz bu duygu durumu degisimleri sizi huzursuz etmesin.Tedavinizin ilerleyen donemlerinde,bu degisimler minimuma inicektir..
Sagliklar dilerim

çok teşekkür ederim kimene

serela
07-05-2012, 10:11 PM
bugün bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gittim. acayip uzak acayip kalabalık ve korku filmlerinden cıkmış gibi. dr um bana gittiğim dr a gitmemi tavsiye etti. ve konan teşhisi doğruladı. artık kafam karışık degil :)

Kimene
07-05-2012, 10:18 PM
bugün bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gittim. acayip uzak acayip kalabalık ve korku filmlerinden cıkmış gibi. dr um bana gittiğim dr a gitmemi tavsiye etti. ve konan teşhisi doğruladı. artık kafam karışık degil :)
Te$his konusunda tereddutleriniz kalmadigina gore, tedavi ba$lamis demektir..Umarim en kisa zamanda sagliginiza kavusursunuz..

serela
07-05-2012, 10:37 PM
Te$his konusunda tereddutleriniz kalmadigina gore, tedavi ba$lamis demektir..Umarim en kisa zamanda sagliginiza kavusursunuz..

teşekkür ederim kimene. dr um psikoterapiye şimdilik gerek yok ilaçlara devam etmelisin dedi. daha netim şimdi :)

anduril
07-05-2012, 11:51 PM
Kaçıklık Diplomasını izlemeni tavsiye ederim manik depresif bir hastanın hayatını konu almış eski bir film

serela
09-05-2012, 11:17 AM
Kaçıklık Diplomasını izlemeni tavsiye ederim manik depresif bir hastanın hayatını konu almış eski bir film
sen söyledikten sonra araştırdım andurilciğim. süper bir filmmiş. seyretmeyi umuyorum. internette yok lakin beşiktaştaki dvdcilerde bulmayı umuyorum :) çok sağol

serela
09-05-2012, 11:01 PM
beşiktaştaki dvdcilerde de bulamadım :(

serela
11-05-2012, 06:08 PM
çok keyifliyim yarabbbiiimmmm:)