PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lutfen bana yardım edin dayanamıyorum artık!

RakiBalik
21-11-2011, 12:16 AM
Merhaba abilerim ablalarım.. Ben 15 yasında bır gencim.. Bu sey bende yıllarda var. Ben 8-9 yasımdan beri eşya takıntım vardı.. Yani o orda duracak o o acıyla bakacak o oraya daha yakın olacak gibi.. Ve misal sag elimle 2 kere biyere dokunursam sol elimlede aynı yere dokunmak.. Bu eşya durma takıntısı ve eşitlik takıntısı bnde ileri derecede sınır krizleri , asabiyet vb. Sorunlara yol açtı.. 2-3 psikologa gittim. Bana yardımcı olamadılar.. Hala devam ediyor bu seyler.. Artık hergün aynı şeyi tekrarlıyorum.. Artık dayanamıyorum .. Daha kötüsü olamaz demiştim ki bu temizlik takıntısı başladı bende.. Eve bı temizlikci kadın başladı.. Artık onun dokunduğu hiçbir yere dokunamiyorum.. Dokunsam bile ellerimi parcalarcasina tıkıyorum ve musluğu eşitlik ve eşya takıntısına uyumlu olmak kaydıyla kapatmam gerekiyor.. Onun dokunduğu biyer tshirtume değse hemen o tshirti değiştiriyorum.. Ve bunun bı dalı varmis gereksiz ve isteksiz olarak cinsel düşünce kurma.. Aile bireyleri ile iken yada derste falanken hocaya baktığımda birden aklıma bı sahne geliyo hemen kalemi buyuk bı güçle elime batiril başka bisey düşünmeye çalışıyorum.. Bunu istemsiz olarak yapıyorum lutfen bana sapık olarak bakmayın.. Ben artık dayanamıyorum anlayacaginiz.. Ben çok kötüyüm.. Artık yatakta bile rahat yatamıyorum.. Ve bende üstelik her genc gibi arabalara tuninge farklı hobilere araba kullanmaya bayılıyorum.. Ama düşünsenize ben arabada iken su eşitlik takıntısı ya direksiyondada olursa?! Bu direk bır ölüm olur.. Ben bunlari nasıl yenicem ya?! :(

belgin
21-11-2011, 12:48 AM
selam.ilac tedavisi ve psikoterapi yardımı aldın mı?

elmaelma
21-11-2011, 02:06 AM
Daha sakin olmalısın stres kaynaklı olabilir doktorların yardımcı olması için düzenli gidip dediklerini hayatında uygulamalısın yanında ilaç takviyesi yapmışlardır bunları kullanmak senin faydana öncelikle bu durumun farkındaysan ve hayatını kötü olarak etkiliyorsa kendine bak ben ne yapıyorum bu eşyayı hiç ellemezsem böyle dursa ne olacak. Kendini kötü hissetmene neden oluyordur veya işlerinin yolunda gitmeyeceği gibi hislere kapılıyorsundur bunlar normal çünkü kendini öyle şartlamışsın bunları yenmek için küçük antremanlara ihtiyacın var bu antremanları yaparken ilaçlar seni sakinleştirip sana yardımcı olacaktır. Temizlik yapan bayan televizyon kumandasını mı elledi sende git onun elinin değmediği bir tarafına dokun elinin kirlenmediğine kendini ikna etmeye çalış.

RakiBalik
21-11-2011, 08:41 AM
Evet doktor takviyesi aldım.. Risperdal , Concerta , ve ufak üçgen bir kırmızı hap kullanıyordum , sonrada bunları durdurup ritalin baslattılar oda bende asırı dercede mıgrene yol acıyordu onud bıraktım.. ustelık 107 kıloyum , obezım.. insulin direncim var. onun ıcınde glukofen alı ılacı kullanmam gerekıyordu.. hepsını bıraktım bıktım artık ılac almaktan.. sonrada bunlar basladı.. ve bu eşitlik takıntısı gozumdede var ıkı kere sola baktıysam ıkı kere saga bakıyorum.. buda benım basımı cok fazla agrıtıyor ve derslerden gerı kalıyorum. zaten derslerım berbat sımdı lıse 1 e basladım.. Hayatım elden gidiyor.. ellerımı bı gorsenız paramparca oldu yıkamaktan kurudular havalarda sogudu.. Ankaranın en ıyıı psıkoloklarına ıttım olmadı artık ne yapcagımı bılmıyorum.

RakiBalik
21-11-2011, 09:14 AM
ve süreklı kendı kendıme konusuyorum.. evde yanlız oldugumda seslı konusuyorum sarı falan mırıldanrak kendımle konusuyorum sanki.. ılacı televızyon oluyor televızyona dalınca olmuyor.. ıc ses hıc susmuyr.. ıntıhar gırısımındede bulundum asırı doz rısperdal alarak ama basarılı olamadım.. 5-6-7-8 yaslarımda gecenın bellı bır saatınde sınır krızı gecırıp hergun o saatte kalkıyordum.. anneme cıglık atıp onu odama cagırıp sonra senden nefret edıyorum dıye ona ofke ıle bagırıp kovuyordum. .. su anda bunu yazarken aglıyorum eskı anılarım canlandı galıba.. annem 2 saat benı sakınlestırmeye calısıyordu.. bu 8 yasıma kadar hergın devam ettı.. ha bıde sınır krızı ıle uyanmadan once ruyamda anneme bagırıyordum korkup yanına gıtmek ıstıyordum ama hareket edemıyordum..

Agamennon
08-08-2012, 07:47 PM
Şimdi nasılsın peki?