PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu şey OKB mi???

sonbahar hazanı
11-11-2011, 09:10 PM
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar.

Şu sıralar olmasa da bundan yaklaşık 4-6 ay önce travmatik bazı günler geçirmiştim. Travma olarak adlandırdığım anlamsız davranışlarımın(kendimi kesme, sürekli ağlama vs)'nin sebebi uzun oraya hiç girmeyeceğim. O sıralar içimde 2. bir ses oluştu ve sürekli olaylar karşısında bana muhalif olmaya başladı. Ben onu susturmaya çalıştıkça o bağırdı, çağırdı, kavga ettik felan...

İçinde bulunduğum kötü günleri atlatınca o seste yok oldu gitti çok şükür. Fakat hala bazen içimde özellikle kutsallar konusunda susturamadığım sesler duymaya başladım. Hiç benle alakası olmayan bu sesi de susturuyorum fakat bu sese kesin bir hakimiyet kurduğum söylenemez.

not: 17 yaşındayım.

goffee
11-11-2011, 09:27 PM
Halüsünasyon benzeri birşeyden şüphe ettim ama bunun böyle oldugunu söyleyebilecek kadar uzman değilim.
Anlattıkların basit şeyler değil bence bir uzmanla görüşmelisin.
Bir uzmanla görüştükten sonra bizimle durumu paylaşırsan ekstradan yardım edebiliriz fikir vermek ve tavsiye babında.

esinn
11-11-2011, 09:31 PM
Bence senin anlattığın derdin okb içinde susturamadığın sesler var yani senin iraden dışında gelişen şeyler bunlar zaten bu düşünceler senin düşüncelerin olsaydı rahatsızlık duymazdın bir zamanlar bende yaşadım içimde 2 ses vardı biri kötü biri iyiyi telkin ediyordu kalbim iyi olandan yanaydı diğeri bana ait değil biliyorum ve olamazda böyle düşün..

elmaelma
12-11-2011, 04:06 AM
Kendini sorgulamışsın bu tip şeyler iyidir bu yaşlarda anlam veremediğin davranışların olur kendini fazla sıkarsan o ses yükselir daha sakin olmaya sorunlarını ailenle paylaş daha az zarar görürsün travmaya bağlı olarak kendini huzursuz hissediyorsan bir doktora danışabilirsin.