PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hiv psikozu

muratalp
15-10-2011, 10:42 AM
Arkadaşlar merhaba,

Çok yoruldum, kendime bir çıkış ararken tesadüfen bu siteyi buldum bir umut yazıyorum yardımcı olabilirseniz çok minnetkar kalacağım.

Yaklaşık 3 yıl öncesine kadar karşı cinsle oldukça hareketli bir yaşantım vardı. Hiçbir şekilde de ne korku, ne korunma yani tam anlamıyla saçma sapan bir hayat. Ta ki bana yapılan bir kötü şakaya kadar. Son birlikte olduğun kız aidsliymiş denilene kadar. Sonrasında hemen teste koşma ve bu arada arkadaşların ya yok oğlum şaka yaptık demelerine rağmen altüst olan bir benlik. Sonrasında internetten araştırmalarım sonucunda altı aylık bir pencere dönemi olduğunu öğrenip tam altı ay cehennem hayatı yaşadım. Her ay test oldum ve tam altı ay sonrasında aldığım negatif sonuçla oh be dedim. Oh be dediğim günün akşamına çalıştığım işyerime ISO bilmem kaç belgesi veren İzmirli bir bayan gelmişti , bende görev gereği akşam yemeğine götürdüm. Yemek derken alkol, alkol sonrası ya buralarda bar falan varmı derken gerizekalıca tam kurtuldum dediğim günün gecesinde hiç tanımadığım bu bayanla da birlikte oldum. Sabah oldu ve ya bu insan da hiv varsa diyerek başlayan çok daha zorlu bir altı ay, her hafta test oluyordum psikolojim çöktü, belki altı ay içinde 30-40 farklı test oldum şükür hepsi negatif geldi. Ama bende kaygı bozukluğu başladı ve ilk kan korkusu oluştu. Bu kez gittiğim dişçiden acaba hiv bulaştı mı demeye başladım yine test olmaya gittim. Artık onun süresini saymaya başladım. Son testi olurken hemşirenin kan aldığı pamuktan şüphelendim kullanılmış pamuk mu kullandı acaba korkusuyla test olurken bişey mi kaptım diyerek test olmaya devam ettim. Artık pamuğumu iğnemi ben götürüyordum öyle test oluyordum. Tam üç aylık pencere dönemi biterken kafamda başka bir şey üretiyordum ya tuvaleti kirli buluyordum , ya elime değen bir şey acaba kan mı diyordum yeni bir test dönemi başlatıyordum. Yaklaşık üç yıldır böyleyim. Tamamen temizlik hastası oldum. Elimi bir yere vuramıyorum, insanlarla tokalaşamıyorum, elinde yara bandı olan bir kişi bana yemek servisi yapsa hemen hiv korkusuyla yemeği yemiyorum, verdiği bardaktan su içmiyorum. Çevremde herkesi hiv li sanıyorum her yerde kan veya sperm var gibi hissediyorum günde belki 100 belki 200 kez ellerimi yıkıyorum. Evliyim çocuğum var. Dışarıda iken herkesten ben nasıl kaçıyorsam bir şey bulaşma korkusuyla, evde de aileme ben bir şey bulaştırırım korkusuyla onlardan da bu kez öyle kaçıyorum. Bu arada da her gün bir şeyler düşünüp hiv kaptım mı korkusunu kendimden kurtaramıyorum ve test olmaya devam ediyorum. Birkaç kez farklı psikiyatriste gittim farklı dönemlerde lustral, pastil, prozac kullandım ama fayda görmüyorum diye bıraktım. Şu an yaklaşık bir aydır faverin kullanıyorum. Lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım çünkü hayatım altüst oldu ve de cidden çok yoruldum …

goffee
15-10-2011, 11:03 AM
Öncelikle bundan sonra artık doğru davran.
Sonra bu kadar düşünmeyi bırak.
Ne olacagından korkuyorsun ölmekten yada birine bulaştıracagından mı?
Sen dikkatli olup görevini yapacaksın test sonuçları iyi çıkana kadar çok dikkat edeceksin.
Bundan sonrasında bir daha hatalı davranmayacagın içinde bir daha bu gibi sorunlarla uğraşmayacaksın.

muratalp
15-10-2011, 11:13 AM
Sevgili Goffee öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Tıbben zaten hivli değilim çünkü hivin bulaşma yolları belli ve ben 3 yıldır o durumlardan uzak duruyorum ve de en sonu bir ay önce olmak koşuluyla defalarca negatif test sonucum var. Benim sorunum bu korkuyu üzerimden atamamam ve herşeyden hiv kapabileceğim korkusu. Korkum da kendime bişey olacağı değil allah korusun aileme bulaştıracağım korkusu.

goffee
15-10-2011, 12:36 PM
Ailene faydalı olmak istiyorsan sakin olmalısın.
Eğer sorununla baş edemeyecegini düşünüyorsan bir psikiyatriste görüşmeni tavsiye ederim.
Korkuların sağlıklı düşünebilmeni engelliyor.
Olur olmaz heryerde hiv oldugunu düşünmen pek sağlıklı değil.

golkal
15-10-2011, 01:47 PM
Sevgili dostum biraz rahat ol dediğin hastalığın bulabilme olasılığı %7..

1-karşı cinsin kendisine bakımın kötü olması bunu sağlar
2-bulunduğun ortam koşulu bunu sağlar
3-yaşadığın cinsel ilişki sayısı bu sağlar
4-ve son olarak senin bu durumdaki bilinçsizliğin bu sağlar..

sırayla gidelim

1. durum karını seviyorsan cinsel ilişkiye girmeden önce yıkanın
2. durum evin ve gittiğin ortamlar temiz olsun
3. durum evli olduğuna göre haftada en fazla 4 defa yapabilirsin ama sadece evli olduğun kişiyle
4. durum zaten yazdığın yazıda da görüldüğü gibi temiz ve titiz bir insansın

o zaman rahat ol sana bir şey olmaz....

istanbullu
19-11-2011, 03:55 PM
Aynı sorunu geçtiğimiz yaz bende yaşamıştım ve sadece sen ve ben değil aids forumlarında bir çok kişi gördüm takıntıyla birlikte konu açan..
Olmadıgımı bile bile takıntı yapıyordum en sonunda gittim test oldum test sonucuda geldi negatif olarak sonra rahatladım
bir süre söylediğin gibi heryerde mikrop varmışcasına dikkat ediyordum ama sonradan o kadar araştırdım ki alakasız oldugunu gördüm..

yukarda arkadaşın gibi öncelikle evliyken yasak ilişki yaşaman yanlış tabikide
ama eğer korunduysan gerçekten rahat olabilirsin
kan yoluyla bulasmasıda cok düsük bi ihtimal karşıdaki yaralı ve hiv li bir kişinin yarası baya açık olucak ve seninde yaran olucak vücuduna onun kanı giricek yani kimse kimsenin içine kan boşaltmıyor diyebiliriz
allah kolaylık versin umarım atlatırsın

ylcg138
23-12-2011, 05:01 PM
Bir masaj salonunda kızcağız oral seks yapayım dedi 3 ay anamı ağlattı. Bu yolla bulaş olmayacağını bile bile test üstüne test. Ama yukardakileri okuyunca ulan beterin de beteri varmış dedim. Valla kardeşim sen hakikaten kafayı yemişsin. Bunun tıpta bir adı var ve durum ciddi. İlaçlarını 1-2 yıl devamlı kullanmak zorundasın. Öyle içip içip bırakma. Yan etkilerine hazır ol. Çoğu Hiv semptomlarına benzer.Haydi geçmiş olsun

ylcg138
23-12-2011, 05:03 PM
Ha bu arad biraz ingilizce varsa şu aşağıdakileri lütfen bir oku

here's a new quote from DR HOOK / MEDHELP:

As you know from other posts about oral sex, our stance is that giving or receiving oral sex is not a risk for HIV. Some others suggest that there is an appreciable risk of HIV from oral sex however, there are no convincing scientific reports which support these statements. The presence of a burn in your mouth, or a sore, or ingestion of blood does not change this. Still no risk an no reason for testing.

HERE ARE OTHERS:

.FROM THE HIV EXPERTS HERE AT MEDHELP:

"As far as HIV is concerned, there is no known risk of getting HIV from performing oral sex on an infected partner, even if that person's genital secretions get into your eyes or if you swallow" DR HOOK

There is no debate (among experts) about the HIV risks associated with oral sex. The risk is so low that almost nobody who cares for HIV infected patients has ever had a patient believed to have been infected that way. Among experts, it's a semantic issue about using terms like "no risk" and "very low risk". There is no difference between my or Dr. Hook's use of "low risk" and other experts' "no risk".
DR. HANDSFIELD

"And oral sex is basically safe sex -- completely safe with respect to HIV and although not zero risk for other STDs, the chance of infection is far lower than for unprotected vaginal or anal sex. Please educate yourself about the real risks. If you stick with oral sex and condom-protected vaginal or anal sex, you have no HIV worries and very little worry about other STDs. " DR HANDSFIELD

"I am sure you can find lots of people who belive that HIV is transmitted by oral sex, but you will not find scientific data to support this unrealistic concern..." DR HOOK

"HIV is not spread by touching, masturbation, oral sex or condom protected sex."- DR. HOOK

in the public HIV Prevention forum of MedHelp, TEAK and the other moderators maintain that oral sex in all forms is a zero risk activity. Would you agree with this assessment?
I TOTALLY AGREE / DR GARCIA

The observation on thousand and thousand of observations is that HIV is not spread by oral sex (of any sort). DR. HOOK

"With regard to the question you ask, I will repeat, as I’ve said more times than I can think- there are NO credible cases in which persons have acquired HIV through performance of oral sex- none!!. The chance that you will be the first is ridiculously low. You are more likely to be hit by lightening while reading my reply to you. DR HOOK

"HIV is not spread by masturbation, through oral sex, through kissing or other casual contact." DR HOOK

"There is no credible evidence that HIV is spread through oral sex, with or without the presence of cuts or blood in the persons mouth."- DR HOOK

"Oral sex. there is no evidence that HIV is spread through giving or receiving oral sex"- DR HOOK

"HIV is not spread through oral sex." DR HOOK

"HIV is not spread through giving or receiving oral sex" DR HOOK

H. Hunter Handsfield, M.D.

Jan 10, 2006
I'm sorry, I simply cannot keep answering the same question in detail. The range of time when antibody develops is 3 weeks to 3 months; extremely rarely it takes 4 or even 6 months. Over 95% (probably closer to 99%) of people are positive within 6-8 weeks. Part of the uncertainty relates to the fact that in most infected people it is impossible to know exactly when they were exposed,* and without that, any estimate of the time to postive test is difficult to calculate with certainty. In view of the uncertainty, many counseling agencies and websites use the more conservative (longer) figures when they counsel people, partly a legally driven CYA approach. You can expect "conflicting information like this" to persiste forever; 20 years from now it will still be there. Live with it. For 99% of people tested it makes zero difference in interpretation or advice.

* This is because almost nobody like you, or like most of the people who post such questions on this forum, ever has a positive result. People at low risk often know exactly when their supposedly risky event took place. But the vast majority of new infections occur in people who have multiple, repeated risky exposures. When they develop a positive test, they have no clue which exposure was the source of infection. That makes it nearly impossible to have accurate data on time to seroconversion.