PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi arkadaşlar paylaşalım takıntılarımızı.paylaştıkça azalacaklar...

yapayalnız değlsn
17-08-2011, 01:16 PM
Merhaba arkaddaşlar.evet yaklaşık 6 yıldır pençeleştiğim ama ergenlikte geliyorum diyen şey,ney çok sevdiğimiz takıntı tabi.önce sayılarla başlar sonra temizliğe gider sonra dini sonrada cinsel daha niceleri...Buraya dün üye oldum kitap yazmaya karar verdiğim için obsesyon arkadaşlarımla da sohbet etmek istedim.İstanbul'dayım.İstanbuldaki arkadaşlarla ayrıca konuşmak isterim.Gerçekten çok sıkıcı ama o kadar bilinclendim ki çaba sarfettim ki evet gittiler 1.5 yıl önce.Geçen 2 ay öncede yine yokladı ama bu sefer omzumda yanmalarla.Acaba mı dedim bu yuzden mi.Kendimi en ünlü psikiyatristin yanında buldum.Herşeyi anlattım.Sadece bana evet desin diye çünkü yine kendim halledecektim.Durdu verdiği cevap şuydu:
Ben senin gibi bir obsesyon ilkkez görüyorum neyi yapacağını çok iyi biliyorsun.Seni ilaç+terapiyle hemen düzeltebiliriz ama ilaçsız bunu yenebilir miyiz senle çalışmak istiyorum dedi.Deneyelim.Çünkü karşısında 5 yıl önce sadece 1 ay ilaç kullanmış ve sonra kendi kendine bunu aşmış bir hasta vardı.Teşekkür ettim.2 saatlik bir görüşme ve sadece 280 lr.Bir memur olarak sadece eyvallah dedim tekrar gitmeyi düşünmyrdm çünkü.Sizle sohbet etmek istiyrum şimdi sizler anlatın anlatın ki yalnızlığınız gitsin

karanfil
17-08-2011, 03:19 PM
tebrik ediyorum... ben hala uğraşıyorum 14 yıl oldu... şu ara ilaç kullanmıyorum 3 aydır falan ama hiç huzurlu değilim...bilemiyorum neden oldu ama yeter artık hayatım mahvoldu diyorum.ne ahiretlik ne de dünyalık doğru düzgün bir şey yapamıyorum. düştüm bir girdaba kurtulamıyorum. dönem dönem çok artıyor bu takıntılar. hayatım bir ızdırap oldu. ALLAH yardımcımız olsun...

malahit
18-08-2011, 03:30 AM
22 yıldır okb yim.Çeşitli tedavi yöntemleri denesemde( ilaç-terapi-hipnoz-akupunktur) malesef hala obsesifim:( Tedavi sürecinde biraz değişmeler olsada her seferinde tekrarladı durdu.Belkide ben çok güçlü duramadım..

goffee
18-08-2011, 06:24 AM
22 yıldır okb yim.Çeşitli tedavi yöntemleri denesemde( ilaç-terapi-hipnoz-akupunktur) malesef hala obsesifim:( Tedavi sürecinde biraz değişmeler olsada her seferinde tekrarladı durdu.Belkide ben çok güçlü duramadım..

Sorabilrmiyim ne gibi saplantılarınız var?

yapayalnız değlsn
19-08-2011, 11:21 PM
Sorabilrmiyim ne gibi saplantılarınız var?
evet ben de merak ettim ne gibi sıkıntılarınız var paylaşır mısınız.Benim de sayısız oldu.Biri gitti biri geldi.çok yoğundu bi aralar şimi arada yokluyor gene ama önemsemiyorum.anlatır mısın?

baskabiseydusun
23-08-2011, 02:41 PM
merhabalar oncelıkle; ben de aranıza yenı katıldım,
benım de obsesıf dusuncelerım var,ve bazen cok sacma gelıyor,ama beyın oyle bır yapıymıskı hukmetmesı cok zor olan bır gen merkezı gıbı,sen neyı dusunmek ıstemessen o denlı cok fazla dusunuyorsun ıstemeden,bunun cozumu dusunmek ve kendı ıcınde cozmekmıs, demesı kolay gıbı gorunuyor ama gelınde bunu gen merkezımıze anlatalım, mesela bır sahısa takmıstım eskıden,sankı o aklıma geldıgınde her hangı bıseyı yaparken, onu getırmeden tekrar yapma ıstegı duymak gıbı,cunku beyıne hukmedebılecez sanıyoruz o zmanlarda ama oyle degıl olmaz hıc bır ınsan beynıne hukmedılemez,ınsan dusunen bır varlıktır,sımdıye kadar dusunduklerınızı bır dusunsenıze,herseyı dusunuyorsunuz sadece sıze agır gelen yada kendımızı kotu hıssedecek seylere takılıyoruz,dedıgım gıbı ınsan dusunmeden yapamaz bır flas bellek gıbı dusunebılırsınız,gordugu hıc bır seyı asla unutmayan ve sılmeye calıstıkca adeta ara butonuna basmak gıbı,ben belkıde dedıgım seylerı yapamıyorm herzamn ama yapmaya calısıyorm,ve cok uzunca bır sure gecmıstı bu benden,ama sonra down sendromlu cocukları gordum,ve yenı takıntımda bu oldu,bılmıyorm kım ısterkı oyle bır olayı,ama bu aklıma geldıgınde ıcımde karıncalanmalar oluyor,ve o dusunce gıdene kadar kendıme kendımce olusturdugum koplusıf davranısları uyguluyorm,mesela o dusuncenın yerıne ıyı bır dusunce dusunmek gıbı,bu bazen cok uzun suruyor bazende cok kısa,ama bu bır hastalık,belkıde degıldır,cunku daha beyının kımyasını cozebılen bırı olmadı,arada sıkılıyorm dusunmekten,o dusunce geldıgınde yaptıgım davranıslarda gundelık hayatımda ne degısıklık oluyor baskaları acısından hıc bırsey,ama senın acından bosa uzuntu ama beyın bu ya o ankı mantık bazen kayboluyor,ve tekrar kurana kadar uzun zaman gecebılıyor,bendekı obsesyonda boyle,ama bır yerde okudum beyınde lıtyum tuzları eksıklıgınde boyle bır olay gorulmekteymıs ne derece dogru bılemem,ama dıger arkadaslarıma seslenıyorm,mesela temızlık kapı kılıtleme sahıs takıntıları falan geldıgınde bırakın acık kalsa nolcak dıyın hasta olsam nolcak ya olsem nolcak? zaten cogumuzun aklında o dusuncelerı dusunmektense olmeyı tercıh etmek var,ama unutmayın Allah'ın verdıgı canı yanlız Allah alır,bırakın boslayın,bıseylerı olmadan yasamayın,en dogru mantık budur kendımce,ama gelde bunu benım beynıme anlatın,bazen mantıklı bazen mantıksız dusunebılırsınız,ama unutmayın hersey guzel olacak buna ınanın ve ınancınızdan vazgecın,beyın sadece dusunur ama sız uygularsınız,dusunmek suc degıldır,ve suc olmadıgı surece kendızını uzmenız gereksızdır...dusunmeyen ınsanda yoktur,

bu arada yasım 21 cukurova unı. m.muhendıslıgı 3.sınıftayım.adanada cok ıyı bır psıkologa gıttım bana paxil diye bir ilac verdı,kullanıyorm sımdılık,cok sukur olsun her hangı bı yan etkısınıde gormedım..

bu arada kendını normal zanneden her ınsanda var bu hastalık,kı buna hastalık bıle demek gereksız bence,yanlız degılsınız ve olamassınız,en basta annemde ve babamda var hıc bılmıyordum ogrenınce guldum sadece :)

bu hastalık aslında mukemmellıyetcı ınsanlarda gorulurmus,herseyın kusursuz olmasını ısteyenlerde,mesela ben sureklı o dusunceler gelmeden yapmak ısterdım yaptıgım herseyı,sızlerdede aynı sekılde kusursuz olmasını ıstersınız,ama brakın kusursuz ınsan yoktur,sızlere bu sekılde yardım ettıkce bende tesellı oluyorm,beynım kendını onarıyor,eger varsa ımkanlarınız sızı psıkologta toplu seanslara gıtmenızı onerırım,sızın gıbı ınsanların oldugunu gormek mutlu eder sızlerı,ve unutmayın sız mukemmel degılsınız herkes gıbısınız...ve olmak ıcın kendınızı zorlamayın.

Jangbogo
03-09-2011, 05:34 AM
Merhaba arkadaşlar ben 5 yaşlarındayken anne ve babamın ölme fikrini düşünmeye başlamıştım. Daha sonralarında ise yolda yürürken siyah noktaların üstüden geçmemeye dikkat ediyordum çünkü geçersem sanki annem babamın başına kötü şeyler gelcekmiş gibi korkuyordum. Siyah noktaların yanından geçiyordum Bazen kendimle kavga edip üstünden geçip ilerlerken dayanamayıp geri dönüp yanından geçiyordum. Aynı zamanda sürekli tükürüyordum. Daha sonra bu yoldan geçmeleri bıraktım yerine dokunma hareketleri başladı. Kendimce yanlış bir şeye dokunduum zaman defalarca o şeye içim rahat edene kadar dokunup son kez dokunucam deyip elimi çekerdim. Daha sonra bu da geçti ve bir başkası bir başkası başladı. En sonunda 12 yaşımda bir çocuk psikiyatrisine başvurdum.

İlaç kullanmaya başladıktan sonra zaman zaman azalıp çoğaldı. Bu sırada bir çok doktor değiştirdim. Çünkühareketlerim geçmiyordu. Sonunda lustral diye bi ilaca başladım o ilaç hareket çeşitlerimi sabitledi. Yani artık hareket değiştirmemeye başladım sadece tükürme, dokunup çekme ve nefes verme, parmak oynatma, el kol sallama, vücudu kasma, omuz çekme, ayak oynatma gibi çeşitli hareketler kaldı. Fakat hareketlerim devam ettiği için farklı farklı ilaçlara devam ettim.

Ne zaman bilmiyorum sanırım 3 veya 4 ıldır obsesif hareketlerim yok oldu.

3 yıl önce bir doktora gittim ve bende tik olduğunu söyledi. Şu an bende tükürme, parmak oynatma, el kol sallama vücudu kasma, omuz çekme, ayak oynatma gibi hareketler var. Daha doğrusu baştan beri varmış. Yani hem obsesifim hemde tik bozukluğum varmış.

Allaha şükürler olsun ki artık obsesifi atlattım. Ancak tiklerim günümün çoğu zamanını tüketiyor malesef. Şu an hala ilaç kullanıyorum. Ama son gittiğim doktor bana obsesif ilaçları vermiş. Hiç bi faydası yok. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Geç oldu fakat şu 21 yaşındayım.

undisputed
09-11-2011, 06:57 PM
baskabıseydusun ben kendimi yalnız sanıodum sende varmıssın

irmak
10-11-2011, 12:47 AM
Pa ya eşlik eden depresyon anxsiete ve de kaçınılmaz bir parçası olan OKB yi ben de yaşadım. yıllarca süren el yıkamalarım, dirseğimle kapı ve elektrik düğmelerini açmalarım, çantamda her zaman sabunlu bir bezin bulunması, "sokakta ellerimi silebilmem için" olan takıntılarım geldi geçti bitti, tabiiki sıkı bir tedavi ile, sadece öylesine bir takıntım kaldıki bunlardan sonra oluşan ve de ben'i kahreden PERDELER'im EVET ev in perdeleri, takribi perdelerime dokanamamam 20 yılı aşmıştır. uygulanmayan hiç bir tedavi yöntemim de kalmadı ama maalesef geçmek bilmedi devamda hala. sanırım ölene kadar da sürecek bu. dokanamama nedenimi bildiğim halde yenemedim, yenemiyorum. evin tüm perdelerini söküp aylarca bireysel terapi gördüğüm psikoloğun mynhanesine götürürdüm. o perdelere sıkı sıkı sarılır, bedenime sürerdim psikoloğun nezaretinde ve ellerimi saatlerce yıkamazdım.. ama eve geldiğimde giydiğim giysilerimi atıyordum:) ben de gülmekteyim artık. perdelere dokandığım an ellerimi belki 10 kez yıkardım ve yıkadığım sabun normalde kullandığım sabundan ayrı yerde dururdu. şimdi ise sadece tek bir el sabunu kullanmaktayım, aman ne başarı:) zamanla bu perde takıntım tüm perdeler için geçerli oldu, örneğin kuaföre gittiğimde perde var ise ki; illaki bir stor olmakta ona dokunduğuma hemen ellerimi yıkamaktayım. eskisi gibi 10 larca kez değilde bir kez yeterli. artık kurtulmak içinde mücadele etmeyi bıraktım.k olduğunu bildiğim halde maalesef böylece devam etmekte.

goffee
10-11-2011, 07:15 AM
http://e-psikoloji.com/forum/showthread.php?11993-nas%FDl-gams%FDz-olunur-yard%FDm-istiyorum-!!!&p=101393&viewfull=1#post101393

Habil
10-11-2011, 01:15 PM
bende korku var yenmiwdim bunu ama son donemler kendime guvensizligim bunu def etmeye imkan vermiyor

iradei
11-11-2011, 08:11 PM
güçlü olma takıntım var,sürekli güç güç güç...

belgin
11-11-2011, 08:41 PM
iradei arkadaşım. güç istemenin takıntı olduğunu sanmıyorum.bir istek dir bence.doğru düşünüyorsun ne kadar istersen o kadar güçlü olursun.bende bir yere giderken kapı kilitleme,ocak söndürme,musluk kontrolü gibi takıntılar var.ve bunu en az 5 defa yapıyorum.yanımda biri olduğunda tahaf tuhaf bakıyor.hakveriyorum.ilginç bir görüntü olmalı.ama ne yapayım hırsızdan yangından fena korkuyorum.buda takıntı olmamalı sanırım.

dogruluk
11-11-2011, 08:50 PM
hello arkadaşlar

paylaşım için toplantıya gelin yüzyüze görüşelim

iradei
11-11-2011, 08:52 PM
iradei arkadaşım. güç istemenin takıntı olduğunu sanmıyorum.bir istek dir bence.doğru düşünüyorsun ne kadar istersen o kadar güçlü olursun.bende bir yere giderken kapı kilitleme,ocak söndürme,musluk kontrolü gibi takıntılar var.ve bunu en az 5 defa yapıyorum.yanımda biri olduğunda tahaf tuhaf bakıyor.hakveriyorum.ilginç bir görüntü olmalı.ama ne yapayım hırsızdan yangından fena korkuyorum.buda takıntı olmamalı sanırım.
bendeki farklı biraz,bulunduğum ortamı ben idare etmeliyim mesela

goffee
11-11-2011, 09:58 PM
güçlü olma takıntım var,sürekli güç güç güç...

bendeki farklı biraz,bulunduğum ortamı ben idare etmeliyim mesela

Sen olaylar karşısında güçlü olmayı değil herkesi yönetme gücü istiyorsun.
evet bu farklı.
neden bunu istiyorsun?

iradei
11-11-2011, 10:24 PM
Sen olaylar karşısında güçlü olmayı değil herkesi yönetme gücü istiyorsun.
evet bu farklı.
neden bunu istiyorsun?
geçici de olsa,ancak bu şekilde tatmin olabiliyorum

goffee
12-11-2011, 05:38 AM
geçici de olsa,ancak bu şekilde tatmin olabiliyorum

geçici tatminlerin bazıları uzun vadeli tatminlerin önünü kapatır.
buda sana zarar verir.
tabi yönetimi adaletli kullanıp kullanmadıgına baglı olarak belli bir grubun senin yönetimini kabul etmesi hatta kendisi talep etmesi durumu değiştirebilir.
yönetimi kabul etmeleri için sana güvenmeleri gerek.
aksi taktirde sadece itirazlarla karşılaşırsın.

nevrotik80
12-11-2011, 09:17 AM
bende okb 8 yşlarındayken başladı ama hastalık olduğunu bilmiyoruz vesvese olarak düşünüyoruz ben çocuğum tabi ne olduğunu bilmiyorum. önce insanların bana dokunmasından rahatsız olmamla başladı bana birisi dokundu mu bende ona dokunma ihtiyacı hissediyordum sonra temizlik, belli saatte kalkmalar belli saaten sonra su içmemeler her gün yapılan ritüeller sayma dini cinsellik hepsini yaşadım en sonunda depresyon. intihar girişiminde bulundum ama ölmeyi beceremedim işin garibi yaşamayı da beceremiyorum hep öleceğim günü bekliyorum.

goffee
12-11-2011, 11:32 AM
bende okb 8 yşlarındayken başladı ama hastalık olduğunu bilmiyoruz vesvese olarak düşünüyoruz ben çocuğum tabi ne olduğunu bilmiyorum. önce insanların bana dokunmasından rahatsız olmamla başladı bana birisi dokundu mu bende ona dokunma ihtiyacı hissediyordum sonra temizlik, belli saatte kalkmalar belli saaten sonra su içmemeler her gün yapılan ritüeller sayma dini cinsellik hepsini yaşadım en sonunda depresyon. intihar girişiminde bulundum ama ölmeyi beceremedim işin garibi yaşamayı da beceremiyorum hep öleceğim günü bekliyorum.

birisinin sana dokunmasından neden ve nasıl rahatsız oluyorsun?
Birde sana dokunulunca sen neden dokunma ihtiyacı hissediyorsun?
Bize anlatırmısın?

nevrotik80
12-11-2011, 05:08 PM
birisinin sana dokunmasından neden ve nasıl rahatsız oluyorsun?
Birde sana dokunulunca sen neden dokunma ihtiyacı hissediyorsun?
Bize anlatırmısın?

neyseki şimdi o yok. bana zarar verdiklerini düşünüyordum. hatta o derece ileri gitmişti ki babam dışında annemden kardeşlerimden dahi kaçınmaya başlamıştım.

goffee
12-11-2011, 06:21 PM

peki belli saatten sonra su içmeme sebebin neydi?

nevrotik80
13-11-2011, 01:16 AM
peki belli saatten sonra su içmeme sebebin neydi?

obsesyonlarımın ilk yıllarında hep başıma kötü şeyler gelecekmiş hissindeydim. bisikletten çok kötü düşmüştüm sonra bunu bir gün önce akşam saat 9'dan sonra su içmeme bağladım ondan sonra da saat 9'dan sonra ne kadar susasam bile su içmemeye başladım. nasıl düşünceyse artık. hem okb hem çocuk aklı ne yapacaksın

goffee
13-11-2011, 08:57 AM
nevrotik80
peki son birşey sorayım.
Şuanda neden mutsuzsun?
Artık sorunları fazla abarttıgın için alakasız şeylerle birbirine bağladıgın için sorun yaşadıgını biliyorsun değil mi?
Yoksa hala aynı şekilde alakasız şeyleri birbirine baglamaya ve sorunları abartmaya devam ediyormusun?

nevrotik80
13-11-2011, 03:14 PM
nevrotik80
peki son birşey sorayım.
Şuanda neden mutsuzsun?
Artık sorunları fazla abarttıgın için alakasız şeylerle birbirine bağladıgın için sorun yaşadıgını biliyorsun değil mi?
Yoksa hala aynı şekilde alakasız şeyleri birbirine baglamaya ve sorunları abartmaya devam ediyormusun?

neyseki artık alakasız şeyleri birbirini fazla bağlamıyorum. ama dinsel, cinsel ve kontrol obsesyonlarından kurtulamadım. 2 seneden fazla oldu düzenli tedavi görüyorum ama iyileşemedim. ilaçların yan etkileri ise cabası. hastalıktan dolayı hayatta istediğim konuma gelemedim. ve fiziksel rahatsızlarım var. hepsi birleşince depresyonda oluştu. psikiyatri servisinde de yattım. ama nafile. hem obsesyon hem depresyon hala devam ediyor. intihar düşünceleri ise ara sıra yokluyor.

goffee
13-11-2011, 06:42 PM
neyseki artık alakasız şeyleri birbirini fazla bağlamıyorum. ama dinsel, cinsel ve kontrol obsesyonlarından kurtulamadım. 2 seneden fazla oldu düzenli tedavi görüyorum ama iyileşemedim. ilaçların yan etkileri ise cabası. hastalıktan dolayı hayatta istediğim konuma gelemedim. ve fiziksel rahatsızlarım var. hepsi birleşince depresyonda oluştu. psikiyatri servisinde de yattım. ama nafile. hem obsesyon hem depresyon hala devam ediyor. intihar düşünceleri ise ara sıra yokluyor.

Obsesyonlardan kurtulmak için düşünce yapınıda değiştimelisin.
Buda sadece bilgi edinerek ve bazı şeylerin farkına vararak olur.
Obsesyonun hayatını sandıgın gibi iyi yapmadıgını tam tersine daha çok bozdugunu farkettiğin zaman saplantılarından kurtulacaksın.
Bu yüzden dert etme öyle yada böyle zaten farkedeceksin.

RakiBalik
21-11-2011, 08:59 AM
evet bende yalnız degılmısım.. 6,7 yaslarında annemın ve babamın olevegı korkuu vardı bende.. sonra yururken kaldırımların cızgısız yerlerıne basıp eglenme. (megerki OBK) sonra ıkı kere ayagımla bıyere dokunursa dıger aygımla aynı sayıda aynı yere dokunmak gıbı.. boyle basladı sonra esitlik takıntısı ılerledı.. ha soylemeyı unuttum ben 5-6-7-8 yaslarında her gun gece 4-5 gıbı uyanıp bılıncsız sınır krızı gecırıyordum anne dıye cıglıklarla bagırıp annemı cagırıp annem yanıma geldıgınde ona kufur edıp ofkelenıyordum degısık bır ceıt sınır krızı.. her gece mı olur ya.. ve ruyalarımda krız gecırmeden.. annemın ynına gıtmek ıstedıgımı ama hareket edemedıgımı hatırlıyorum.. krız basladıktan sonra 2 saat benı sakınlestırmeye cakısırlardı balkonda falan. bnlar gectı ama esitlik, kesinlik, esya durus, temızlık takıntıları agır olarak devam edıyor.. sımdı 15 yasındayım. cok kotu hadeyım. her tur psıkterapın ve ılac tedavısı aldım. yararı olmadı.. konu actım zaten yardımcı olabılırsenız onerınız varsa ordan rıca ederım .

plüton
21-11-2011, 11:48 AM
Dini takıntı
Zarar verme takıntısı
Kötü düşünceler
Tekrarlanan hareketler
Yanlış hareketleri yapma takıntısı
Rezil olma takıntısı
Ufak tefek takıntı niteliğinde alışkanlıklar
Hepsi gitti hepsi bitti ama geriye nur topu gibi bir "takıntı takıntısı" bıraktılar. Kafamdaki her düşünceyi takıntı filtresinden geçirir oldum. Beyin bu illete müsait olduktan sonra hep yenileniyor bir şekilde. Ama masum takıntılarım olsun sadece isterdim. hayat öyle takıntılarla daha da güzel olabiliyor. :)

RakiBalik
21-11-2011, 12:00 PM
ya bana bu okb nın HIC gecmedıgını soyledıler gercekten hıc gcmıyormu?!!!!!!!!! :((((((((( :(((((((( :((((((((

RakiBalik
21-11-2011, 02:01 PM
Kim demiş onu?
Ben iyileştim.
gercekten mı? ya forumda bırı hayatımızın snuna kadar yasıycz alısın falan yazmıs da bende sabahtan berı aglıyorum kafayı yıyorum.. ohh ıcıme su serpıldı vallahı.. ohhh.. acaba kac ay/yılda ıyılestınız?

gferay
10-12-2011, 01:35 AM
hepinize iyi geceler şuanda herkesin uyuduğunu tahmin ediyorum ama ben düşünmekten uyuyamıyorum umarım en kıza sürede bana cevap verirsiniz bende uzun yıllardır bu hastalıkla uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı takıntılı olduğum konular sürekli değişiyor yıllarca kelimeleri ters çevirdim dini takıntılarım oldu trafik kazası geçirme takıntım oldu 2 yıldırda cinsellikle ilgili takıntılarım var tuvaletten banyodan oturduğum yerlerden hamile kaldım korkusuyla günde 3 tane kan testleri yaptırdım 1 yıl boyunca kadın doğumcularda gezdim hamilemiyim diye test yaptırıyorum acaba hata yapmışlarmıdır teste acaba doktor görmemiş olabilir mi falan filan iilaç kullandim o takıntım geçti ama 10 gündürde cinsel yola bulaşan hastalıklara taktım kendimi hasta gibi hissediyorum biriyle tokalaşıyorum tuvalete banyoya giriyorum cinsel yolla bulaşan hastalık kaptım diyorum geçenlerde test yaptırdım hepsi negatif çıktı bu seferde labr hata yapmış olabilirler diye düşünüyorum ayrıca test sonucunu arkadaşım almıştı telefonda konuşuken bana bir şaka yaptı şimdi arıyacam hastaneyi sonucu değiştirtcem diye ben bunu çok taktım sen kesin sonucu değiştirttin senaryolar kuruyorum bir daha test yaptırıcam orayıda ararsın değiştiriler değiştirmezlerse labr yanlış yapar belki önemsemezler falan deliricem lütfen bana birşey söyleyin kimseye inanmıyorum 2 gün önce başka bir pskyt gittim acaba eski doktorum bana yanlış tanımı koydu diye bu adamda okb dedi acaba bu da yanlış tanı koydu eski doktorumdan etkilendi yaşlı u adam falan diye onada inanmıyorum kimseye inanamıyorum sizinde güven sorununuz var mı lütfen çok zor durumdayım bana cevap yaza mısnız rica etsem

zivrisinek
10-12-2011, 02:03 AM
Forumda yeni bir üyeyim yazdıklarınızı okudum ve sadece şunu söylemek geldi içimden. Güven sorunu yaşadığınızı bahsetmişsiniz, umarım bu sitede inanıp güvenebilceğiniz dostlarınız olur ve kısa sürede bu sorunu aşarsınız

gferay
10-12-2011, 02:06 AM
neden öyle dedin

gferay
10-12-2011, 02:18 AM
bende bugün üye oldum çevremde herkes deli gözüyle bakıyor okb li hastalarla konuşmak iyi gelebilir diye düşündüm

Kimene
10-12-2011, 02:28 AM
bende bugün üye oldum çevremde herkes deli gözüyle bakıyor okb li hastalarla konuşmak iyi gelebilir diye düşündüm
Hosgeldiniz,
Oncelikle bu delilik fikrini,size bu sekilde yaklasanlari kaldirip cope atmakla baslayiniz ise..Siz, zor seyler yasiyorsunuz ve bunu yasayan sayisiz insanlardan sadece birisiniz..
Gitmis oldugunuz 2 uzmanda size ayni teshisi koymus.Kendinize bir iyilik yapin ve sizin icin cok zor olsada doktorunuza guvenip tedavinize baslayin.Tek basiniza bu rahatsizligin ustesinden gelmeniz cok mumkun gozukmuyor.Bir uzman destegi ile bu rahatsizligin ustesinden geleceginize inaniyorum,sizde kendinize inanin lutfen..
Bu rahatsizligi ben yasamadim, fakat yasayip ustesinden gelen arkadaslarimiz var sitede.Eminim ki onlar size bu konuda destek olucaklardir..
Sagliklar dilerim..

gferay
10-12-2011, 02:32 AM
siteyi tam olarak anlayamadım birileriyle konuşmaya ihtiyacım var
Hosgeldiniz,
Oncelikle bu delilik fikrini,size bu sekilde yaklasanlari kaldirip cope atmakla baslayiniz ise..Siz, zor seyler yasiyorsunuz ve bunu yasayan sayisiz insanlardan sadece birisiniz..
Gitmis oldugunuz 2 uzmanda size ayni teshisi koymus.Kendinize bir iyilik yapin ve sizin icin cok zor olsada doktorunuza guvenip tedavinize baslayin.Tek basiniza bu rahatsizligin ustesinden gelmeniz cok mumkun gozukmuyor.Bir uzman destegi ile bu rahatsizligin ustesinden geleceginize inaniyorum,sizde kendinize inanin lutfen..
Bu rahatsizligi ben yasamadim, fakat yasayip ustesinden gelen arkadaslarimiz var sitede.Eminim ki onlar size bu konuda destek olucaklardir..
Sagliklar dilerim..

yorum
10-12-2011, 12:02 PM
İNSANLARIN Hep kötü niyetli olduklarını düşünürüm.Bir takıntım budur...

9 ŞUBAT
10-12-2011, 06:42 PM
[QUOTE=gferay;103025]hepinize iyi geceler şuanda herkesin uyuduğunu tahmin ediyorum ama ben düşünmekten uyuyamıyorum umarım en kıza sürede bana cevap verirsiniz bende uzun yıllardır bu hastalıkla uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı takıntılı olduğum konular sürekli değişiyor

Olayları kafanızda fazla buyutuyor kendi kendinizi uzuyorsunuz ,bir çok takıntı yaşadıgınızı söylemişsiniz siz böyle yaptıgıız surece bu devam edip gidicek .

Olayları gozunuzde buyutmeyi bırakın amannnn ne olursa olsun deyip geçmeye bakmaya ,şu zamana kadar OKB den ölen kimse duymadım .

Bu boşvermişlik ilk başlarda zor gelebilir size ama en azından hayatınız daha çekilir hale gelir .

zülal
11-12-2011, 02:07 PM
arkadaşlar benim dini obs. komp. bozukluk vaka hikayelerine ihtiyacım var, yardım edin lütfen

eahcrock
12-12-2011, 09:30 PM
herkese merhaba öncelikle.. ben 17 yaşındayım ancak biraz geç ergenliğe girdim ve büyüme hormonu kullanıyorum su anda.. 2 aydır da redepra ve selectra kullanıyorum takıntılarımdan dolayı.. psikiyatriste de 1 ayda 1 gidiyorum..benim problemim dediğim gibi takıntılarım..biri bitiyor diğeri başlıyor.. psikologuma göre ergenlikte olmam,sınav kaygısı ve yaşımdan dolayı bunlar normal.. ancak beni bu takıntılar yiyip bitiriyor..olmadıgını defalarca ispatlamama rağmen günün farklı zamanlarında pat diye yeniden cıkıyor bu lanet olası durum..şimdilik bu kadar yazayım daha da yeniyim zaten :) sonra bugünlerde kafama taktıgım şeyi yazacağım inşallah bana yardım eden çıkar..şimdiden teşekkürler:)))

eahcrock
12-12-2011, 09:42 PM
evet doktor gözetiminde ..zaten doktor gözetiminde olmadan alamam hormonu ciddi bi tedavi çünkü 3 ayda bir kan veriyorum kemik yaşı ölçümü filmler vs vs ..takıntılarım genelde benim ayıp oldugunu düşündüğüm cinsel şeylerle ilgili ve suçluluk duygusu genelde ağır basıyor

eahcrock
12-12-2011, 09:52 PM
özelden attım msj..

ütopya mühendisi
12-12-2011, 11:04 PM
Aslını istersen evet.