PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizofreni olabilirmiyim

derbeder068
29-03-2011, 07:11 PM
evet arkadaslar öncelikle sizofrenimiyim diye bir düsünce var icimde okuyun ve bana gercekleri söyleyin sizce bu durum okb midir depresyonmu yoksa sizofrenimi

arkadaslar yaklasik 4 sene önce hersey bende panik atakla basladi ilac kullaniyorum psikolojig tedaviden korkuyorum ama bu derten kurtulmak istiyorum kendime diyorumki acaba ben delimi oldum niye böyle oldum kendimi yiyip bitiriyorum 1 bucuk aydir düsünceler icindeyim tedavidende korkuyorum kendimi deli gibi hissetmekden korkuyorum herseyden korkuyorum bana yardimci olun lütfen dayanamiyorum artik sonrada kendimi öldürmeyi düsünüyorum baskalarina zarar vermeyi düsünüyorum benim böyle oldugumu birisi anlayip doktoru arayacak beni gelip alacaklar diye korkuyorum psikologa gidersem basaramamakdan korkuyorum nedir bu bendeki sorun cözümü ne olabilir

goffee
29-03-2011, 07:48 PM
bu anlattıklarından şizofreni olup olmadıgını anlayamayız çünkü bunlar yeterli bilgiler değil.
birşeyler söyleyebilmemiz için sorunların hakkında daha fazla bilgi vermelisin.
anladıgım kadarıyla psikolojik bir sorun yaşıyorsun.
doktordan ve tedaviden korkmak cümleleri benm mantığım dışı.
insan iyi olma halinden korkmaz.
tedavi korkulacak birşey olsaydı bizler gitmezdik.
delilik meselesine gelince.
delilik değil ahmaklıktır korkulması gereken.

derbeder068
29-03-2011, 08:31 PM
ya ne anlatayim iste bütün gün düsünüyorum mesela niye böyleyim ben önceden benim hicbirseyi yokdu sonra aklima kendimi öldürmek geliyor icime bir SIKINTI bir his giriyor korkmaya basliyorum sonra aklimdan yine aynisi geciyor kendimi öldürmek geciyor konunun üzerinde kendimce cok duruyorum msnden duydum iste birinden sizofreni olabilirsin diye aklima geldi sorayim dedim yane anlicaniz günüm düsünmekle geciyor sosyal fobim var bana birsey denildigi zaman kendimi yaralanmis hissediyorum biri benle dalga gecdigi zaman yada ters düz konusdugu zaman cok üzülüyorum ben milletle dalga gecemiyorum ne yapsam kalbim yetmiyor dalga gecmek istesem bile kalbime batiyor hadi birisi bana bunun aynisini yabsa felan diye nebilim hayatan zevk almiyorum duydum iste benim yasadigim yerde 2 tane intihar haberi duydum kendini metro altina yada tren altina atanlar biraz kafama takildi acaba onlardami benim gibi hastaydida intahar etiler diye ben kendimi böyle görmek istemiyorum artik yardim edin ve kendimi cirkin hissediyorum bir kizla konusuyorum olumsuz cevap alinca sucu kendime veriyorum okadar iyi bir insanim ben diyorum niye istemiyorlar beni diyorum cokmu cirkinim diyorum felan filan kiz arkadasimda var benim saten ama gönül bide gönül eglendirmek icin ariyor iste napacaksin ordada bu sorunlarla karsilasiyorum

goffee
30-03-2011, 06:11 PM
ya ne anlatayim iste bütün gün düsünüyorum mesela niye böyleyim ben önceden benim hicbirseyi yokdu sonra aklima kendimi öldürmek geliyor icime bir SIKINTI bir his giriyor korkmaya basliyorum sonra aklimdan yine aynisi geciyor kendimi öldürmek geciyor konunun üzerinde kendimce cok duruyorum msnden duydum iste birinden sizofreni olabilirsin diye aklima geldi sorayim dedim yane anlicaniz günüm düsünmekle geciyor sosyal fobim var bana birsey denildigi zaman kendimi yaralanmis hissediyorum biri benle dalga gecdigi zaman yada ters düz konusdugu zaman cok üzülüyorum ben milletle dalga gecemiyorum ne yapsam kalbim yetmiyor dalga gecmek istesem bile kalbime batiyor hadi birisi bana bunun aynisini yabsa felan diye nebilim hayatan zevk almiyorum duydum iste benim yasadigim yerde 2 tane intihar haberi duydum kendini metro altina yada tren altina atanlar biraz kafama takildi acaba onlardami benim gibi hastaydida intahar etiler diye ben kendimi böyle görmek istemiyorum artik yardim edin ve kendimi cirkin hissediyorum bir kizla konusuyorum olumsuz cevap alinca sucu kendime veriyorum okadar iyi bir insanim ben diyorum niye istemiyorlar beni diyorum cokmu cirkinim diyorum felan filan kiz arkadasimda var benim saten ama gönül bide gönül eglendirmek icin ariyor iste napacaksin ordada bu sorunlarla karsilasiyorum

anlamadım?
kız arkadaşın var aslında ama birde gönül eğlendirmek için arıyorsun öylemi?
ve acaba sıkıntın sorunun neyden kaynaklanıyor diye düşünüyorsun öylemi?

IDDQD
30-03-2011, 06:56 PM
Tabi olabilirsin, neden olmasın. Yeter ki iste.

plüton
31-03-2011, 01:55 AM
Ağır okb. Takıntın yüzünden şizofren olman zor iş. şizofren olma takıntısı pek çok takıntıdan daha iyididir. iyi tarafından bak.
Şİzofren olmak için şizofren takıntısından başka hiç bir sebebin yok göründüğü kadarıyla.
Yine de kafanı rahatlatmak için drye görün bir.

bekirecr
17-07-2011, 03:44 PM
Ben ce depresyon ve o.kb.yi aşmışsın 1.5 aydır hissettiğin düşünceler çok farklı.doktora gitsen bugünler de derim.