PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba Abilerim Ablalarım

stephen14
13-03-2011, 09:45 AM
Sebebini Bilmiyorum

goffee
13-03-2011, 08:56 PM
Çocukken böyle bir hatayı yapmış olsan ne olur yapmamış olsan ne olur?
Şunu demek istemiyorum "çocuklar yapsın."
Ancak gelmiş geçmiş şeyi düşünmeye bile gerek yok.
Babana söylemen çok gereksiz bir eylem olmuş.
Neden mi çünkü üzerinde düşünülmeye değecek bir konu değil.
Ancak keşke söylemeseydin de demiyorum çünkü buda saçma bir eylem olur.
Çünkü bu da geçmişte kaldı.
Kısacası geçmiş geçmiştir üstünde düşünmen sadece seni yorar ve bir fayda vermez.
Önemli olan eskide yaşadıgın olayların eskide kaldıgını ve şuan mutlu olman gerektigidir.
Git tv izle dizi izle belgesel izle bişiler öğren ders çalış öğrenmeye devam et mutfakta ailene yardım et babana yardım et kardeşin varsa ona yardım et faydalı ol mutlu ol.

plüton
13-03-2011, 10:30 PM
8. sınıfta isen hala çocuksun demek ki. Bu olayın üstünden de çok fazla zaman geçmemiş.
Yaptığın şeyden nefret etmiş olman önemli. Bu seni teselli etmeli. Böyle bir hata yapmış olabilirsin ama böyle bir eğilimin yok. Pişman olmuş olduktan sonra kafana takmamaya çalışmalısın.
Babana söylemen biraz yanlış olmuş neyse ki baban anlayışlı biri. Babanın bilmesi yüzünden baban seni sevmiyor seni her gördüğünden bu aklına geliyor gibi şeyler düşünebilirsin ama bunun saçma olduğunu bilmelisin. Çünkü bu olayı yaşayan sensin senin kadar hiç kimsenin aklına takılamaz. Baban bunu kısa süre içinde aklından tamami ile çıkartmış olacak bu yüzden içinde duyabileceğin suçluluk duygusuna prim vermemelisin.

Anladığım kadarıyla yaşadığın bu talihsiz olay bayağı içinde kalmış iki yıldır unutamadığına göre. İleri yaşlarda olağan cinsel hayatın için olumsuz etkileri olabilir. Eğer böyle bir rahatsızlık sezinlersen uzmanların bu konuda sana her türlü duygusal yardımı yapabileceğini aklında bulundurmalısın.

Mutlu bir hayat yaşaman temennisi ile!

stephen14
14-03-2011, 06:54 AM
Konuya olan ilginiz için teşekkür ederim...
Allahıma çokca şükrediyorum
Öğrenmeye devam ediyorum,iyi bir eğitim almak istiyorum
Bunuda inşallah hayırlısı ile çok çalışmakla yapacağım...
Teşekkür ederim tekrardan:)

9 ŞUBAT
14-03-2011, 03:06 PM
Merhabalar

Size bir konuda danışacağım

Bu olayı o kadar düşündümkü anlatssam mı anlatmassamı derslerime yoğunlaşamıyordum ama artık
Bu olayı dün babama anlattım olgunlukla anlayışla cevap verdi benden bunu hiç beklemiyordu anlatmassam olmayacaktı.Bana dediki insanlara ne geliyorsa meraktan geliyordur.Ne olursa olsun sana güvenim değişmeyecek ama bir daha böyle şeyler yapma...
Acaba hatamı ettim anlatmakla.Eğer anlatmasaydım içimde dert olacaktı

Konuya olan ilginiz için teşekkür ederim...
Allahıma çokca şükrediyorum
Öğrenmeye devam ediyorum,iyi bir eğitim almak istiyorum
Bunuda inşallah hayırlısı ile çok çalışmakla yapacağım...
Teşekkür ederim tekrardan:)

Sevgili stephen ,oncelikle aramıza hoş geldin .

Yaşadıgın olay senin gibi bir çok gencin başına gelmekte ,ister erkek ister kız olsun kuçuk yaşlarda yaşadıkları tatsız olayları ailelerinin olumsuz tepki vermeleri korkusuyla içlerinde saklamakta ,geleceklerini mahvetmekteler .

Elbette hoş şey degil yaşananlar ,ama bunda sizlerin suçu yok ,asıl suçlu olanlar size bunu yapanlar .

Sen en dogru hareketi yapmış ve olayı anlatmışsın ,ustunden çok buyuk bir yuk kalkmış .Belli bir yaşa gelip olayı anladıgındada zaten yanlış oldugunu gormuş gerekeni yapmışsın .

Hepimiz bilmeden hata yaparız ,önemli olan hatamızı anlayıp onu bir daha yapmamak ,iyi bir birey olmaya çalışmaktır .

Sende bunu yapmışsın ,sana başarılar dilerim .Her şey gonlunce olsun .

elmaelma
15-03-2011, 02:20 AM
Bence babana söyleyip hatalan yüzleşmekle iyi etmişsin içinde dert olup seni kötü psikolojini etkileyecekti ilerde daha büyük sorunlar çıkabilirdi bu konuda bilgili olduğun baban sana güveni değişmeyecek aksine sen bu stresten uzaklaşıp daha düzgün bir hayat yaşayabileceksin.

stephen14
29-04-2011, 05:58 AM
Allah Razı Olsun Sizlerden birşey daha soracağım bugünlerde kafama girip girip duruyor kendimden nefret etmeye başladım
ileride ya üniversiteyi yada liseyi okuyamassam diye kara kara düşünyorum geçmiş bir olay ama bilemiyorum
Namazımda dua ediyorum herzaman beni affetmesi için Allahımın cevap verirmisiniz

Minnie
29-04-2011, 02:41 PM
sana liseyi ya da üniversiteyi okuyamamanı düşündüren şeyler neler olabilir?

stephen14
29-04-2011, 03:43 PM
Öncellikle teşekkür ederim
Size şöyle söyleyebilirim ben 8 sınıftayım ve elimden geleni yapıyorum başarılı olmaya çalışıyorum ama bu konu bu sıralar çok fazla sıkmaya başladı babama söylemedim bir daha oda açmadı zaten
Bu konu yüzünden kendimi diğer çocuklardan kötü görüyorum bilgisiz cahil görüyorum gelecekte sokakta gördüğümüz kendini bırakmış gençler olarak görüyorum Her zaman Allahıma yalvarıyorum beni affetsin diye ama ne biliyim sanki bu korku hayatımı değiştirecek
Daha önceden böyle bir korku yoktu herzaman üniversite okuyacağım her zaman okuyacağım diyordum
Ama bu şeyi hatırlayınca artık ne biliyim karamsar oldum kendimi diğer cocuklardan daha kötü görüyorum

Ben
7 Sınıftan bu yana hiçbirzaman dışarı çıkmam okuldan eve evden okula şimdide böyleyim

9 ŞUBAT
30-04-2011, 06:29 PM
Böyle bir duşunceyi en kısa zamanda aklından çıkar ,çunku bir insanın okul başarısını daha önce yaşadıgı olaylardan ziyade gösterdigi çaba etkiler .

Sen kendini tamamen egitimine verir ,derslerine çalışırsan o zaman degil liseye gitmek universiteye gitmen hatta master yapmaman için hiçbir engel yok .

Bunu gerçekleştirememen için tek sebep var ,oda gereksiz yere bu konuya kafanı takıp kendine olan guvenini yitirmen .