PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acaba asosyal mıyım?

cigicigi84
17-12-2007, 05:09 PM
merhaba! benim sorunum yalnızlığı çok sevmem.yani bi hafta odama kitlerseniz ve kimseyle konuşmasam hiç sorun olmaz aksine büyük zevk alırım.ama çekingen birisi de değilim arkadaşlarla buluştum mu veya birisini gördüğüm zaman çok konuşkan ve sosyal biriyim ama o kişiyle beraberken bile bir an önce eve gidip veya tek başıma takılmak istiom.insan fobisi die birşey var mı?
:-)
buna bağlı olarak tırnaklarımı da yerim.sizce buna bağlı birşey mi?
iyi günler...tşkrlr
(kişisel bilgiler: 23 bay)

_zeep_
26-08-2008, 06:49 PM
aynı durum bende de var bence hayat sartlarından sıkılmak insanlardan uzak durmak oldugunu dusunuyorum cunku ne kadar yakın olursam onlarla o kadar uzuldugumu fark ediyorum ve böyleleikle yalnız kalıp odamda vakit gecirmek bnei mutlu ediyor dert tasa yok:)

paradox
27-08-2008, 01:29 AM
aynı durum bende de var bence hayat sartlarından sıkılmak insanlardan uzak durmak oldugunu dusunuyorum cunku ne kadar yakın olursam onlarla o kadar uzuldugumu fark ediyorum ve böyleleikle yalnız kalıp odamda vakit gecirmek bnei mutlu ediyor dert tasa yok:)

Sizler gibi genc kardeslerimi boylesine ice donuk ve hayata kuskun gormek cidden beni uzuyor.Henuz bu kadar yolun basindayken nedir bu hayata kuskunluk,bu karamsarlik.Hayat sizlere daha o kadar cok suprizler hazirliycakken sizler sanki simdiden pes etmis gibisiniz.Guzel kardeslerim insanlardan kacarak kendinizi koruyamazsiniz.hayatin icinde olun ki basiniza gelmesi muhtemel iyi veya kotu seylere hazirlikli olasiniz...

s3Rs3rRi
27-08-2008, 06:03 AM
Sizler gibi genc kardeslerimi boylesine ice donuk ve hayata kuskun gormek cidden beni uzuyor.Henuz bu kadar yolun basindayken nedir bu hayata kuskunluk,bu karamsarlik.Hayat sizlere daha o kadar cok suprizler hazirliycakken sizler sanki simdiden pes etmis gibisiniz.Guzel kardeslerim insanlardan kacarak kendinizi koruyamazsiniz.hayatin icinde olun ki basiniza gelmesi muhtemel iyi veya kotu seylere hazirlikli olasiniz...

Yaaa Doğru Söylüyorsunuz Ama O Kadar iğrençlikler varki ortalıkta insanları yüzüne bakılacak gibi değil:(

hayal peres
24-11-2008, 01:07 AM
dogrusu bende öyleyim evde daha mutluyum disarisi beni cok yoruyor insan evinde daha cok mutlu oluyor ayrica bide insanlarla ugrasmasi var dimi ama aman onlarin dertleri falan filan en iyisi evinde oturacaksin acicaksin televizyonunu yada internete gireceksinoh sakin sakin

ikra``
27-12-2008, 09:31 PM
ben de yalniz kalmayi cok seviyorum,fakat insanlarin arasina katilarak hayati daha dolu yasariz,yani herseyin dengeli olmasi daha dogru...

goodnews
28-12-2008, 01:12 PM
Sanırım bende de var asosyallik. Güvenecek kimsem kalmadığı için belki de yanlız takılmayı tercih ediyorum.

dipsizkuyu
29-12-2008, 01:05 AM
Sanırım bende de var asosyallik. Güvenecek kimsem kalmadığı için belki de yanlız takılmayı tercih ediyorum.

yalnız kalınmaz. insan kendini yalnızlaştırır.güven duygusu bir günde olşmadığı gibibir anda da silinemez.
yalnınlık paylaşılmaz paylaşılsaydı yalnızlık olmazdı:cool:

aLoneaqLe
29-12-2008, 03:28 AM
İnsanlarla iletişim kurabildiğinize göre yalnız ve asosyal değilsiniz. Bu sizin tercihiniz olmuş gibi.. Kısa süreli yalnızlıklar tatlı gelir insana ama aşırıya kaçmayın derim çünkü aynı durum bende de mevcut ve aşırı boyutlarda.. Fakat ben iletişim becerimi ve özgüvenimi kaybettim.. Bu yüzden arkadaş ortamlarından bir an önce kurtulup eve dönmek istiyorum. Önce davetlere katılmamaya başlıyor insan, sonra konuşmamaya.. Artık yalnızlıktan sıkılıp şöyle bir etrafa bakmak istediğinizde ise iş işten geçmiş oluyor. Bocalıyorsunuz çünkü dediğim gibi iletişim becerinizi kaybediyorsunuz..

--------------------------------------
Arkadaşa cevap yazdık ama uzun süredir aktif değilmiş .))

NAR_K
29-12-2008, 09:42 AM
İnsanlarla iletişim kurabildiğinize göre yalnız ve asosyal değilsiniz. Bu sizin tercihiniz olmuş gibi.. Kısa süreli yalnızlıklar tatlı gelir insana ama aşırıya kaçmayın derim çünkü aynı durum bende de mevcut ve aşırı boyutlarda.. Fakat ben iletişim becerimi ve özgüvenimi kaybettim.. Bu yüzden arkadaş ortamlarından bir an önce kurtulup eve dönmek istiyorum. Önce davetlere katılmamaya başlıyor insan, sonra konuşmamaya.. Artık yalnızlıktan sıkılıp şöyle bir etrafa bakmak istediğinizde ise iş işten geçmiş oluyor. Bocalıyorsunuz çünkü dediğim gibi iletişim becerinizi kaybediyorsunuz..

--------------------------------------
Arkadaşa cevap yazdık ama uzun süredir aktif değilmiş .))

aynen katiliyorum..

PinkPrincess
13-02-2009, 10:04 PM
:)doktor çok korkuyorum bendede asosyal belirtileri baş gösteriyor.çok korkuyorum.bunun içinde bir ilaç versenize.bünye alıştı ne de olsa....:):)

plüton
13-02-2009, 11:08 PM
Bir asosyal olarak, asosyalliğin çok güzel bir hediye olduğunu belirtmek istiyorum.

merttt9
20-04-2009, 03:49 AM
aynı durum bedede var,
şu şekilde inlemek lazım,mesela bundan bir kaç sene önce arkadaşlıklar iyiydi,ayrıca evde bilgisayar yoktu,o yüzden ev dışında gezer eğlenirdik..
ama zaman ilerledi toplumda etkileşim başladı,mesela bir kişiden kötülük gören birisi susuyor başkasına gidiyor,ondanda kötülük görüyor vede susuyor,2,3,4 derken bakıyor olcak gibi değil bu kişide aynısını başkasına yapmaya başlıyor yalan,üçkağıt,herkes birbirine demeye başlıyor,borç isteyen alan kişi borcunu vermiyor gibi...
bu sefer herkes herkese kötülük yaparak dengeyi sağlamaya çalışıyor,komşuluklar bile bitti...
sonra kişi rahat etmek için milletten uzak durmaya çalışıyor tek geziyor evde oturuyor..ayrıca evde durunca bilgisayar olduğu için bu şekilde zaman geçiriyor,yani evde uğraşcak şeylerde buluyor.
bende bilgisayar vede tv yokken 1 ay evde duramam,ama bilgisayar tv varken 1 sene bile çıkmasam olur :))
ayrıca insanlarıda hiç sevmiyorum..nedeni ise her seferinde belki bu iyi biri olabilir diyorum ve hep kazık yiyorum,en az 500 kişiden kazık yeyince bu sefer iyi biri yok diyorsun..
ama illaki bir yerlerde iyi birileri vardır,ama bunun için sabır vede zaman gerekir çünkü %90 ı berbat :)))