PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayattan beklentilerimiz

drsnylmaz
16-12-2007, 03:10 PM
bizler galiba hayattan çok şey istiyor ve bekliyoruz, kendime sürekli soruyorum ne bekliyorsun bu hayattan?
bakıyorum ki sadece bir tutam huzur, bir çorba kaşığı dostluk, bir fincan yürek, bir parça saygıyla karıştırılmış ve yoğurulmuş sevgi,,, sizler bu tarifi uzatabilirsiniz, bu kadar yazmak geliyor içimden,,,
yaşam o an daha yaşanırken yitip:confused: gidendir!!!!!!

esin_29
16-12-2007, 04:08 PM
Evet arkadaşım çok doğru söylüyorsun beklentilemiz o kadar fazla ki..Elimizde olanla bile yitinmeyi bilmeyiz hep daha fazla..fazla..Belki o anda elimizde olanın değerini bilsek ve mutlu olsak huzur dediğimiz mutluluğu kazanırız ama maalesef olmuyor gözümüz çook aç.Geride bizde kalan ahlar ve vahlar..İlerdede bunlardan dolayı zaman kaybı olan keşkeler kalıyor..Azla mutlu olmak yeterli çünkü hep daha fazlası... dahası...!!

9 ŞUBAT
17-12-2007, 11:05 AM
hayat bir merdiven , merdivenin basamakları .hayata beklentilerle başlıyor her basamak çıkıldıgında daha yukarı çıkmak istiyoruz ,
evet daha yukarıya ulaşmaya çalışmak guzel ama birde geride bıraktıgımız basamakları asla unutmadan ve o anki basamakta sahip olduklarımızın kıymetini bilerek yaşayabilmek bence en guzel ve en huzur veren yaşam tarzı olmalı .

atomcekirdegi
23-12-2007, 03:49 PM
Evet beklentisiz yaşanmıyor hayatta.galiba önemli olan kimden ne kadadr beklememiz gerektiğini iyi bilmek galiba.Ama en çok da gerçekleşmeyen beklentilerimiz yıkıyor,üzüyor bizi.Diyoruz ki "çok da şey istemiyoruz aslında beni birazcık sevsin yeter,sevgisini göstersin yeter,sonra beni üzmesin yeter..." derken liste uzadıkça uzuyor.Bu durumda beklentilerimizin esareti altında mı yaşıyoruz yoksa kendimizi mi kandırıyoruz???

keşiş
25-12-2007, 03:47 AM
Hayattan tek beklentim bana musallat olmaması.

mavigece
30-12-2007, 03:41 AM
hayattan beklentim mutluluk,sağlık...

blackenmyday
07-08-2011, 10:05 PM
hayat bir merdiven , merdivenin basamakları .hayata beklentilerle başlıyor her basamak çıkıldıgında daha yukarı çıkmak istiyoruz ,
evet daha yukarıya ulaşmaya çalışmak guzel ama birde geride bıraktıgımız basamakları asla unutmadan ve o anki basamakta sahip olduklarımızın kıymetini bilerek yaşayabilmek bence en guzel ve en huzur veren yaşam tarzı olmalı .

Kesinlikle katılıyorum:)... bu basamakları çıkarken de yalnızca kendimiz için değil bizim durumumuzda olmayan insanları da düşünmeliyiz...aslında insanlara yardım etmek öyle bir mutluluk ki, merdivenleri çıktıkça hırsımıza da sahip çıkmalı ve bencil olmamalıyız... hayattan beklediğim insanların yardımlaşma içinde olması...

Kubbe
26-05-2015, 12:37 AM
Yiyecek yemek,yatacak yer hepsi o kadar benim için.

losstar
26-05-2015, 12:56 AM
tatil başlasın bi an önce

deli dumrul
26-05-2015, 11:51 AM
benim hayattan beklentim düzgün sigortalı bir iş hayırlı bir eşş bulmak başka bişey istemiyorum ...

dreamer8
26-05-2015, 04:35 PM
bizler galiba hayattan çok şey istiyor ve bekliyoruz, kendime sürekli soruyorum ne bekliyorsun bu hayattan?
bakıyorum ki sadece bir tutam huzur, bir çorba kaşığı dostluk, bir fincan yürek, bir parça saygıyla karıştırılmış ve yoğurulmuş sevgi,,, sizler bu tarifi uzatabilirsiniz, bu kadar yazmak geliyor içimden,,,
yaşam o an daha yaşanırken yitip:confused: gidendir!!!!!!

Hayattan çocukluğumu bekliyorum desem getirecek mi geri? Ne kadar masumdu, güzeldi, harikaydı. Hiçbirşey bilmiyordum, bomboştum, hesapsızdım, kaygısızdım...Eğer mümkünse çocukluğumu istiyorum. Mümkün olmadığı için bir kadın ve iki çocuk istiyorum. Hayattan tüm beklentim bu.

Sokaktanbiri
26-05-2015, 05:51 PM
Hayattan sadece beni kendi halime bırakmasını istiyorum, çok mu bu? Neden sürekli çabalamak, kafa yormak gereken durumlar içine sokuyor beni ? Ben yalnızlığımla tüm insanlardan uzakta gayet mutluyum. Hayat bana bulaşmasın yeter.