PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bitsin artik bu cile!!!!

smyre
24-11-2010, 01:35 PM
selam;arkadaslar bende anksiyete tedavisi gordum yillarca bi ara iyiydim lcai birakmistim!!bundan birbucuk sene oncesine kadar;bibucuk sene once aile doktoruna gitmistim rutin kontrol icin nabzimi olctu ve kalbimin biraz gerekenden fazla hizli attigini soyledi ve acil e gidip baktirmami soyledi;cunku tasikardi sirasinda bakilirsa bi bozukluk olup olmadigi daha kolay anlasilir diye;tabi oyle deyince bendeki heyecan uc kat artti acile gidene kadar kalpatislarim daha hizli atmaya basladi;kardiyoljiye gittim cok heyecanliydim kalbim yerinden firlayacak gibiydi!!sonra doktor bana bir betabloker olan(atenolol) yazdi ritm bozuklugu ve tansyon icin bunu herzamn kullanacagimi soyledi;;ayrica yeniden paxil kullanmaya basladim,ama bu tasikardi bende buyuk bi korku yaratti;surekli kalbimi dinliyorum;tansyonumu olcuyorum;kalp krizi gecircem diye korkuyorum;hayatim alt ust oldu;sizce benim rahatsizligim ne!!!doktor kalp te bi sey gormediklerini soyluyo;sizce psikolik olabilirmi;bazen kalbim zipliyo gibi oluyo;bazen hizli atiyo:tansyonumda bazen yukseliyo;;bu aralar surekli deprseif bi haldeyim;paxil e tekrar basladim;;bazen intihari bile dusunuyorum;;;icinden cikilaz bi durum;;napmaliyim!!

colours2004
24-11-2010, 01:40 PM
Çayı kahveyi, saf şekeri azaltın mümkünse hiç almayın..

smyre
24-11-2010, 02:11 PM
sizce sadece kahve ve caydanmi oluyor;psikolojik nedenleri olamazmi!!anksiyetenin etkisi yokmu;panik bozukluk olamazmi!!

maviyesil
24-11-2010, 02:53 PM
Panik bozukluk veya yaygın anksiyete gibi ihtimaller var. Teşhisi bir psikiyatrist veya terapist koyabilir. Bence en doğru tedavisi bilişsel davranışçı terapidir.

smyre
24-11-2010, 04:08 PM
neden hep kalbimmi dinliyorum;;kalp krizi gecircem korkusu var sizce kalbimde problem olabilirmi!!

balık
24-11-2010, 08:19 PM
sizce sadece kahve ve caydanmi oluyor;psikolojik nedenleri olamazmi!!anksiyetenin etkisi yokmu;panik bozukluk olamazmi!!

Bence tansiyon hastalığına meyilli bir bünyeniz varmış ve bu sizde bir şekilde ortaya çıkmış.
Şu anki çarpıntınız, ritm bozukluğu tansiyon hastalığına bağlı da olabilir, psikolojik de olabilir.
Fakat bu hastalık sizde biraz zorlanma oluşturmuş. Kalp, şeker, tansiyon gibi bazı kronik hastalıklar hastanın psikolojisini etkiler.
Bunu annemden biliyorum. Tansiyon hastası olduğunu öğrendiğinde bunu epeyce kafaya takmış.
Bu kaygıların çoğu yersiz olsa da(üstelik doktor kalbinizde bir sorun olmadığını söylemiş) bunlarla başa çıkmak için yardım almak gerekebilir. Bence bi psikiyatri uzmanına gidin ve şikayetlerinizi burada olduğu gibi anlatın. O size yardımcı olacaktır. Bu arada paxil'i kendi kendinize mi başladınız?

smyre
24-11-2010, 09:07 PM
birbucuk senedir tansyon ve

carpinti ilaci kullaniyorum;daha onceleri depresyon,anksiyete ve okb tedavisi gormstum;paxil xanx gibi ilaclaar kullandim uznu sure ama kendi istegimle biraktim ;daha sonra tansyon rahatsizligi ortaya cikinca beni cok etkiledi 32 yasindayim;kafama cok takiliyo so zamanlarda beni cok zorluyo zaten cok takintili bi yapim var ;doktor yazdi yeniden paxil ve xanax;bu tansyon ve carpintilar sizce depresif anksiyetif mizactan kaynaklaniyo olamazmi!!

balık
24-11-2010, 09:34 PM
E olabilir de bunu bilmen neyi değiştirir. Gene yapacağın en iyi şey, doğru dürüst bir psikiyatra gidip tedavi olmak. Stresli kaygılı insanlarda kalp, tansiyon, şeker gibi kronik hastalıklar görülebiliyor, sizinki de bundan olabilir. Ayrıca gerçek dışı düşüncelerinizi de doktora anlatıp psikoterapi yöntemiyle çözümleyebilirsiniz.(Kalp krizi geçireceğini düşünme, devamlı kalp atışlarını kontrol etme, doktor aksini söylediği halde kalbinde bir sorun olduğunu düşünme vb)

smyre
24-11-2010, 10:10 PM
ok tesekkurler ilgin icin;