PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçimizden biri "broken"

Selina
06-07-2010, 09:01 PM
10.Haftanın Konuğu : broken
oylamaya açmış olduğumuz

anket sonucunda onuncu hafta sorular soracağımız üye : broken

olmuştur...

soracagimiz sorular cuma günü bitiyor

Hadi gelsin sorular...

Selina
06-07-2010, 10:39 PM
eee nerde sorular bakiim

Hydra
06-07-2010, 11:15 PM
Yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız, kendimizi nasıl gördüğümüze ayna tutar.

Bu mesele bu kadar basit mi Broken sizce?

broken
07-07-2010, 08:57 AM
Çok teşekkür ederim. Gerçekten onur duydum beni seçmenizden... =D

broken
07-07-2010, 09:03 AM
Yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız, kendimizi nasıl gördüğümüze ayna tutar.

Bu mesele bu kadar basit mi Broken sizce?

Öncelikle yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız sözünden ben, kudsi hadiste geçen "Ben kulumun zannı üzereyim. Beni nasıl tanırsa öyle muâmele ederim" sözünü anlıyorum. Buna göre, biz Rabbimizin rahmetini ümit edersek öyle muâmele görürüz. Ayrıca Rabbimize sû-i zan etmemeliyiz. Yani, "Ben çok günahkârım, bana mutlaka azap eder" demek, Allah'ın irâdesine karışmaktır. "Ben çok günahkârım, ama Rabbim af ve mağfiret sahibidir" diye düşünmek, günahlara tevbe edip, af dilemek gerekir.

Ayrıca burda önemli olan nokta bizim bunları düşünürken korku ve ümit arasında olmamız. Kişinin ameline güvenmesi, "ucb" denilen mânevî bir hastalıktır ki, en az ümitsizlik kadar kötüdür...

Yazdığın sözden bunu anladım hydra, daha farklı bir bakış açısı için soruyu biraz daha kapsamlı yazarsan sevinirim =D

broken
07-07-2010, 02:10 PM
ben yoktum çoktan kaçırmışım herkesi ama seni yakaladım :)

insanın hayatta bir amacı ,birde keşkesi vardır ...seninkilerin ne olduğunu sormamda bi sakınca yoksa cevaplarmısın ...

Elbette cevaplarım =D

Hayattaki amacım ne yazık ki şu an net olarak belli değil. Bazı amaçlarım var elbet, kısa vadede yapmayı düşündüğüm şeyler, bunlar için çalışıyorum da, ama o büyük amacı, yani hayata tutunmayı sağlayacak en büyük amacı bulamamanın sıkıntısını çekiyorum. Pek çok şeye sahibim ve artık sahip olduğum maddi şeyler de zevk vermiyor, o yüzden artık bitmeyecek, sonsuz bir amaç istiyorum. Tüm varlığımla Allaha yönelmek gibi... Bilmiyorum, bu amacım dediğim gibi daha net değil...

Keşkelerim yok... Yaşamımda öğrendiğim ve artık hayatıma koyduğum biricik tecrübelerden birisi de; olanları olduğu gibi kabul etmek... Bu yüzden geçmişe eseflenip saplanıp kalmamı sağlayacak keşkeler bana uzak çok şükür...

Hydra
07-07-2010, 04:44 PM
Öncelikle yaradanı hangi kelimelerle tanımladığımız sözünden ben, kudsi hadiste geçen "Ben kulumun zannı üzereyim. Beni nasıl tanırsa öyle muâmele ederim" sözünü anlıyorum. Buna göre, biz Rabbimizin rahmetini ümit edersek öyle muâmele görürüz. Ayrıca Rabbimize sû-i zan etmemeliyiz. Yani, "Ben çok günahkârım, bana mutlaka azap eder" demek, Allah'ın irâdesine karışmaktır. "Ben çok günahkârım, ama Rabbim af ve mağfiret sahibidir" diye düşünmek, günahlara tevbe edip, af dilemek gerekir.

Ayrıca burda önemli olan nokta bizim bunları düşünürken korku ve ümit arasında olmamız. Kişinin ameline güvenmesi, "ucb" denilen mânevî bir hastalıktır ki, en az ümitsizlik kadar kötüdür...

Yazdığın sözden bunu anladım hydra, daha farklı bir bakış açısı için soruyu biraz daha kapsamlı yazarsan sevinirim =D

Teşekkür ederim:) Anladım.Ben de sizin gibi düşünüyorum.
Bir soru daha:Eğitiminiz hakkında bilgi almak isterim?

broken
07-07-2010, 04:47 PM
Eğitiminiz hakkında bilgi almak isterim?
Eczacıyım =D

Hydra
07-07-2010, 05:21 PM
Broken; bana sormuştunuz ya sinirlendiğinizde ne yaparsınız diye.Ben sizi merak ettim.Siz sinirlendiğinizde ne yaparsınız?

broken
07-07-2010, 05:31 PM
Broken; bana sormuştunuz ya sinirlendiğinizde ne yaparsınız diye.Ben sizi merak ettim.Siz sinirlendiğinizde ne yaparsınız?

Aslında duruma göre değişir biraz, çoğunlukla susup ortam değiştiririm. ''Susmak dayanılması çok güç bir cevap'' bu yüzden bazen gerçekten acı veriyor =D Fakat sinirli bir halde konuşmak da zarar getirir...

Eğer çok fazla öfkelenmişsem -ki böyle durumlarda ben bile kendimden korkuyorum, çünkü sabırlı biriyim ve sabrımı taşırdıklarında da insanlara hiç bağırmadan sakin sakin ağır laflar söylerim, bu bağırmamdan kötü olur çünkü çok kırıcı konuşurum- mümkün olduğunca konuşmamaya çalışıp, abdest alıp, farklı şeylerle meşgul olmaya çalışırım, rubai falan okurum =D

Hydra
07-07-2010, 06:50 PM
Aslında duruma göre değişir biraz, çoğunlukla susup ortam değiştiririm. ''Susmak dayanılması çok güç bir cevap'' bu yüzden bazen gerçekten acı veriyor =D Fakat sinirli bir halde konuşmak da zarar getirir...

Eğer çok fazla öfkelenmişsem -ki böyle durumlarda ben bile kendimden korkuyorum, çünkü sabırlı biriyim ve sabrımı taşırdıklarında da insanlara hiç bağırmadan sakin sakin ağır laflar söylerim, bu bağırmamdan kötü olur çünkü çok kırıcı konuşurum- mümkün olduğunca konuşmamaya çalışıp, abdest alıp, farklı şeylerle meşgul olmaya çalışırım, rubai falan okurum =D

Korkuyorum :) Anladım

broken
08-07-2010, 09:09 AM
Bende şöyle bir soru sorayım eczanelerde bayanlar için ceşitli markalarda pahalı güzellik kremleri satılıyor (nemlendiriçi kırışıklık vs ) bu kremlerin soylenildigi gibi işlevleri olduna siz inanıyormusunuz (ben pek inanmıyorumda).

Bu çok genel bir soru oldu :D

Şöyle söyleyeyim, dermakozmetikler aynı ilaçlar gibi üretilme ve kontrol safhaları daha sıkı olduğundan etkinlikleri elbette vardır. Fakat kozmetik olduğu için ciltten cilde değişebilecek etki göstermesi de bazen, normal aslında... Yani herkeste aynı düzey etki gösterilmeyebilir. Bu da kişilerin ciltleri arasındaki farktan kaynaklanır... (Bu kozmetiklerle, günü birlik reklamı yapılan, ne içerdiği ve etkinliği tam olarak bilinmeyen kozmetikler çok farklıdır. Dermakozmetik üreten firmalar daha ciddi ve kapsamlı çalışırlar. )

Kişi cildine uygun nemlendirici bulduğunda, bundan beklediği etkiyi de görecektir. Kırışıklık ise daha farklı bir konu. Cildin nemlendirilmesi gibi basit değildir, daha karışık işlemler söz konusu olduğundan bunun için uygulanacak kozmesötiklerin etkinliği de değişkenlik gösterir.

broken
08-07-2010, 10:41 AM
Rica ederim... Kozmetikler çok geniş bir konu kabaca anlattım ben...
Bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim, bununla ilgili 2 ay önce bir eğitime gitmiştim, orda eğitimcimiz en iyi kozmetiklerin japonyada üretidiğinİ söylemişti. Japonlar bu konuda çok hassas davrandıklarından kozmetiklerini de gönül rahatlığı ile kullanabileceğimizi söylemişti. Sonradan ben de biraz araştırdım, evet, iyiler, ama çok pahalılar da =D Yani eczanelerde gördüğün markalar bunlar yanında ... =D

Hydra
08-07-2010, 03:25 PM
Broken geçen Selina ile konuşuyoduk da , broken diye taratınca çok fena bir flim çıkıyor.Birde evenance 'nin şarkısı sanırım.Neden Nickin Broken?

broken
08-07-2010, 04:21 PM
Filmi bilmiyorum hydra... Ben üniversite üçüncü sınıfta ''broken'' şarkısı ile tanıştım ve çok sevdim. Şarkı sözleri çok güzel... Seether featuring ve evanescence söylüyor... ''Kalbi kırık'' diye çevirebiliriz, şarkının sözlerine uygun olan çeviri bu olur çünkü...

Bu şarkıyı o zamanlar kalbim çok kırık olduğundan sevdim ve kendimle özdeşleştirdim. Çok uzun bi süre sonra tekrar bu şarkı ismini nick olarak kullanmamı ise yine kalbimin kırık bir durumda olmasına bağlıyorum :D Bu siteye üye olduğumda yüreğim yaralıydı -gerçi hala da öyle- sanırım bu yüzden kullandım...

Hydra
08-07-2010, 04:29 PM
Filmi bilmiyorum hydra... Ben üniversite üçüncü sınıfta ''broken'' şarkısı ile tanıştım ve çok sevdim. Şarkı sözleri çok güzel... Seether featuring ve evanescence söylüyor... ''Kalbi kırık'' diye çevirebiliriz, şarkının sözlerine uygun olan çeviri bu olur çünkü...

Bu şarkıyı o zamanlar kalbim çok kırık olduğundan sevdim ve kendimle özdeşleştirdim. Çok uzun bi süre sonra tekrar bu şarkı ismini nick olarak kullanmamı ise yine kalbimin kırık bir durumda olmasına bağlıyorum :D Bu siteye üye olduğumda yüreğim yaralıydı -gerçi hala da öyle- sanırım bu yüzden kullandım...

Anladım.Peki bu siteye üye olmanda kalp kırıklığının etkisi var mı?

broken
08-07-2010, 04:32 PM
Anladım.Peki bu siteye üye olmanda kalp kırıklığının etkisi var mı?

Elbette :D Sadece uzaklaşmaya çalışıyordum... Gerçi başaramadım, yine aynı noktadayım :D

Hydra
08-07-2010, 05:01 PM
Elbette :D Sadece uzaklaşmaya çalışıyordum... Gerçi başaramadım, yine aynı noktadayım :D

:) Bir arkadaşım unutmak için yeni birisi olmalı der hep.Sence olur mu?

broken
08-07-2010, 05:13 PM
:) Bir arkadaşım unutmak için yeni birisi olmalı der hep.Sence olur mu?

aynen öyle ;D

Hydra
08-07-2010, 05:32 PM
aynen öyle ;D

Anlıyorum Broken:)

broken
12-07-2010, 06:30 PM
Sanırım benim haftanın konuğu olma sürem sona erdi :D
Herkese ve özellikle hydraya sorularından ötürü teşekkür ederim...