PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doktorum Şizofrenisin Diyor

gezgin
25-05-2010, 06:05 PM
.........................................

siyahın_matemi
25-05-2010, 07:56 PM
Bende kendimi sevmiyorum, çirkin bir adamım, ne zaman bir bayandan hoşlanıp duygularımı açsam hayır cevabı aldım. Şimdi ben kendimi sevmiyorum diye, bana bir tanı koymaya hakkı var mı bir psikoloğun? Ya da ne bileyim bir psikaytristin?

gezgin
25-05-2010, 08:28 PM
...........................................

gezgin
25-05-2010, 08:52 PM
.................................

devhis
15-02-2011, 06:24 AM
Merak Ediyorum Acaba Benim Gibi Rahatasılğı Olanlar Varmı Aynı Duygular İçerisinde Hep Bunu Merak Etmişimdir.Düşünce Bozukluğu,Korku,Heyecan Anlatılmaz Aslında Ama Merak Ediyorum İşte=)
şizofreniden önce sana hangi teşhis koyulmuştu?
neyden korkuyorsun? ilgimi çektin.

gezgin
17-02-2011, 03:23 PM
.......................................

kırçiçeği
17-02-2011, 03:38 PM
peki düşüncelerini okuduklarını nerden anlıyorsun... elinde bir ispat bir kanıt var mı? diye hiç düşündünmü? bunlar tamamen sana ait olan düşünceler..sana ait olan bu düşünceleri sadece bilen sensin... eğer bu düşüncelerini kimseyle paylaşmadıysan.....

gezgin
17-02-2011, 03:42 PM
......................................

kırçiçeği
17-02-2011, 03:49 PM
bunu doktorunla paylaşmana çok sevindim....bu düşüncelerini kimseyle paylaşmıyorsan o zaman onlarda bunları bilmezler. dolayısıyla onlar eve geldiklerinde odadan kaçmana gerek yok bence..belki onlara bi hoş geldin desen belki onlar çok mutlu olacaklar...ve en önemlisi de onların yanında oturmadığın müddetçede onların bunları bilip bilmediğini anlayamazsın bence....

Selina
17-02-2011, 03:54 PM
bunu doktorunla paylaşmana çok sevindim....bu düşüncelerini ailenle paylaşacak olsan (burda bizimle paylaştığın gibi) ailenin tavrı nasıl olur sence... belki onlarda sana yardım edebilirler...belki iyileşmen için sana faydaları olur....
yada yardim etmekten usanirlar ,

tek basina kalabilirsin benim gibi

gezgin
17-02-2011, 03:57 PM
...............................

gezgin
17-02-2011, 04:02 PM
..............................

kırçiçeği
17-02-2011, 04:04 PM
bu düşünceleri içimde başka biri üretiyor diyorsun... bence bu başka biri dediğin aslında sensin... yani tüm insanlardaki benlik duygusu... sen kendin için ben diyebiliyor musun merak ettim sadece,,, yanlış anlama olur mu?sadece seni anlamak istiyorum... belki sana bir faydam olabilir?

Selina
17-02-2011, 04:04 PM
bende öleyim tek başımayım. arada bir bitane arkadaşım var o geliyor.

benim sizden baska arkadasim yok ,

bir esim var

gezgin
17-02-2011, 04:07 PM
.............................

gezgin
17-02-2011, 04:12 PM

gezgin
17-02-2011, 04:16 PM
........................................

derya
17-02-2011, 11:23 PM
kendini çok güzel ifade ediyorsun en azından bende başarabilsem inşallah iyi olursun geçmiş olsun

balık
18-02-2011, 05:48 PM
bu içimdeki ses olayı o.k.b. de oluyor diye duydum bazen içimden bir ses bazen değil çok sık diyorki sen işe yaramazsın cama çık at kendini aşağı diyor ama yapmıyorum bazen yaklaştığım oluyor ama yapmıyorum..

Bunun şizofreniyle alakası yok, kendini değersiz ve diğerlerinden farklı gören ve hisseden insanlar bu tür şeyler düşünür. Bunlar düşüncelerin. (Yani herkes kendiyle iç konuşma yapar, olumlu veya olumsuz.) Ben de iyi hissetmediğim zaman buna benzer düşünceler çok geçiyor aklımdan, hiç kimsenin benim kadar zor durumda olmadığını, benim naparsam yapaym hayattan zevk alamayacağımı, çaresiz olduğumu falan düşünüyorum. "bu hayatın hiç tadı yok" "böyle başladı ve böyle devam edecek, yaşamanın ne anlamı var ki. Niye yaşıyorlar..", "yaşamaktan ne anlıyorlar, ne için çabalıyorlar.." bunun gibi cümleler... Aslında nasıl olsa sonlanacak bi hayatı devam ettirmeye gerek görmeyecek bir anahtar bulmuş gibi oluyorum. Ama bir yandan da sonlandırmayacağımı biliyorum. Önümde uzun yıllar olsa da geçmesini bekleyeceğimi biliyorum.(Şimdilik)

gezgin
18-02-2011, 06:48 PM
...........................................

gezgin
18-02-2011, 06:54 PM

gezgin
18-02-2011, 06:57 PM
..................................

elmaelma
20-02-2011, 04:07 AM
Dokturun anlattıklarına göre belirti olarak ençok benzeyeni teşhis koymuş biraz konuşma duyduğunu falanda söylüyossun belki drecesi farklıdır. Hayatını buna göre yönlendirmemen güzel. Yinede sorun denilebilecek bir şey varsa ve hayatını etkiliyorsa düzelmeye yönelik hayatında değişiklikler yapmalısın.

Kemal_KABCIK
20-02-2011, 03:38 PM
Anlaşılabilirim Umuduyla; Doktoruma, Yapmak İstediklerim Konusunda, Ayrıntılı Bilgi Vermeye Çabalamıştım!. Kendimce Önemsediğim Konular Vardı ve Çok Şeyler Yapmak İstiyordum!. En Az Çaba ile; Kazanılabilecek En Çok Kazanç Arayışı İçersindeydi, Ruhumun Coşkusu O Anlarda!. Kitaplardan Çok Çok Etkileniyordum; Kitaptan Bir Güzellik Kapsam: Kontrolsüz ve Duyarsız Bir Biçimde, Kendimi Başarının Yoluna Atıyordum Bilinçsizce, İstemeden!. Bir An Geldi ve Kendimi Tanımalıyım ve de Doktorlarımdan Yana Şikayetçiliği Bırakmalıyım, Dedim Kendi Kendime!. Doktorlarıma Hak Verdim; Başarı Adına Elle Tutulur, Gözle Görülür Bir Kazanıma Ulaşamaz İsem: Kendimi Anlatmakta Başarılı Olamam ve Ben Yalnızlığımla Bir Hayat Sürerim, Anlamına Gelen Çeşitli Düşünceler İçersinde Yaşadım!.

Sonra Bir An Daha Geldi ve Kendi Kendime; "Başarı Nedir?." , "Başarı Kiminledir?" , "Başarı Nerededir?." , Gibi, Çeşit Çeşit Sorular İçersinde Düşüncelere Daldım!. Başarıyı Kendimce Tanımlamaya Çabaladım ve Paylaştım!. Kendime Göre, Bir Değerler Kültürü Bütünlüğüm Oluştu ve İnandığım Değerleri Muhafaza Etmeye Çabaladım, Kendimce!. Büyüklerimin Denetiminde; Başarı Adına, Yeni Şeyler Öğrenmek İstiyordum!. Ve Büyüklerimin Takdirini Kazanacak, Olgun Davranış Biçimlerine Sahip Olabilmek ve Kaleme Almaya Çabaladığım, Başarıya Ait Düşüncelerime Uyumlu Olmak İstedim!. Dünya Görüşü Açısından, Seçici Olmak Zorundaydım ve Doktorlarımın Tedavimde Etkisi Büyük Olmuştur, Diye Düşünüyorum!. Çünkü, Gerçek Başarıyı; Kullanmakta Olduğum İlaçlarımın Kazandırdığı Bir Denge ile, ve Hayatı Dengeli Bir Biçimde Yorumlamaya Yarayan Artan Bir İstekle, Başarıya Dair Yeni Bir Tanım Getirebilmiştim!.

Her Bir İnsanın; Kendine Göre, Bir Başarıya Dair Beklentisi Var!. Başarıya Dair, Yeni Tanımlamalara Katkısı Olan TÜM SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZE ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDER, SAYGILARIMI SUNARIM!.

Benim İçin; Gerçek Başarı: SOSYAL FOBİLERİMDEN ARINMAK ve ANTİSOSYAL OLAN KARAKTERİMLE, Küçük Başarılara Dair Girişimciliğimin Devam Edebilmesidir, Diye Düşünüyorum!. Ben; Kendimce, Kendime Bu Şekil Telkinde Bulunabiliyorum!. Ve Yapılabilmesi Zaman Alan Büyük Başarıları, SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZİN KONTROLÜ ALTINDA GERÇEKLEŞTİREBİLMEYİ İSTERİM!. BANA BU KONU ÜZERİNDE, BÜYÜK DESTEĞİ OLAN YETMİŞ MİLYONLUK MEMLEKETİMİZ İNSANLARINA DA, AYRI AYRI ve ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDER, SAYGILARIMI SUNARIM!. İYİ Kİ VARSINIZ!. DOSTLUKLARIMIZ SAĞOLSUN İNŞALLAH!.

dıskokralı
03-06-2011, 01:34 AM
Merak Ediyorum Acaba Benim Gibi Rahatasılğı Olanlar Varmı Aynı Duygular İçerisinde Hep Bunu Merak Etmişimdir.Düşünce Bozukluğu,Korku,Heyecan Anlatılmaz Aslında Ama Merak Ediyorum İşte=)

gezgin kardeş merak ediyorum bu kullandıgın ilaçların etkisini hiç görmüyomusun yani bahsettiğin gereksiz korku heyecan toplumdan kaçma gibi durumları ilaçlar kontrol edemiyor mu seni anlıyorum bende yuzden seksen şizoyum sadece doktora gidip raporumu alıcam o kadar ama ilaçlarlada çekilmiyomu bu hastalık? birde gezgin kitap okurken tv izlerken gün içersinde birileriyle konusurken ve ya suraya mesaj yazarken bile içine korku doluyormu senin...bana oluoda

bekirecr
17-07-2011, 03:49 PM
Mrb.ben de 14 aydır invega kullanıyorum.ben dışarı çıkma da sorun yaşıyorum korku değil.odaya kendini kapatmasan iyi olur derim.

gezgin
20-07-2011, 10:16 PM
...............................

gezgin
20-07-2011, 10:17 PM
....................................

CN-07
09-09-2011, 10:02 PM
kendin söylemişsin işte, düşünce bozukluğu demişsin. muhtemelen sen de işitsel halüsinasyonlarda vardır.
duygulanmadaki bozukluğuda eklersek ,psikotik bir rahatsızlığının olduğu ortada. yüksek ihtimalle bu şizofrenidir.

devhis
11-09-2011, 01:26 AM
şizofreniden önce organik olmayan psikoz tanısı koyulmuştu aradan 4 sene felan geçti.sonra şizofreni tanısı kounuldu.korkularım şöle bellli belirsiz korkularım var.bilinmeyen korkular.ilk heyecanla başlıyor sonra korkuya dönüşüyor.korkmamın sebebi ise şöle. ilk düşüncelerim de kibirlilik var ise ,yada yanlış istekleri düşünüyorsam insanların içine girdiğimde bu düşüncelerimi anlıyolar diye korkuyorum.ama o düşüncelelerim ben değil içimdeki başka biri üretiyor.biraz karışık oldu galiba :)misal komşum var çok sexi bir kızı var onun düşündüğümde. ailesi geldimi bizim eve korkuyorum düşüncelerimi okuyorlar hissi çok oluyor bende.bende kendmi odaya atıyorum.böle bişe.sonra akrabam misal çok uyanıklık yapıyor onu farkediyorum ama o bu düşüncemi okuyor hissine kapılıyorum korkuyorum. evet sorun bu galiba düşüncelerimi okuyorlar diye çok korkuyorum. evet olay bu sanırım.
sen kendinin fazlasıyla farkındasın.bence değişim için umut vaad ediyorsun..

bekirkl
22-02-2012, 11:06 PM
şizofreni hastaları bir yerde yalnızlığa mahkum oluyorlar.ilaçlar bir yere kadar etki ediyor.ne yapalım bu da bizim kaderimiz.allah yardımcımız olsun amin.

9 ŞUBAT
23-02-2012, 02:00 PM
şizofreni hastaları bir yerde yalnızlığa mahkum oluyorlar.ilaçlar bir yere kadar etki ediyor.ne yapalım bu da bizim kaderimiz.allah yardımcımız olsun amin.

Asla böyle duşunme ,şizofren tanıdıgım bir kaç kişi var ,eger kendilerin durumlarından bahsetmeseler kolay kolay anlaşılmıyor.Ne kadar çok içine kapanırsan yaşadıgın sorunlar o denli buyuk olur .

Rahatsızlıgını kabullenmen senin için artı avantaj ,birde bununla yaşayabilecegini kendine inandırırsan hayat senin için çok daha guzel olucaktır .

bekirkl
24-02-2012, 07:47 PM
hastalık ne zamandır vardı.yeni mi şizofreniye geçmiş hastalığın.