3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: TSSB hakkında

Karar Dönemi burcuburcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Standart TSSB hakkında

Sevgili arkadaşlar
    İçinizde Travma Sonrası Stres Bozukluğu yaşayanlar oldu mu ve tedaviye yanıt sürecinde neler yaşadınız.Tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum.17 ay önce başladı benim sözde tedavim.Ancak hareketli ve rahat görüntüm yüzünden manik depresif olacağım sonucuna varıldı ve o yönde bir tedavi başlandı.İlaç üzerine ilaç.Oysa yaşadığım olay beni bir türlü bırakmıyor iyice dibe çekiyordu.Tamamen hissizdim.Üstelik bir kaç ay içinde yürüyemez ve konuşamaz hale geldim.Sonunda kendi isteğimle hem doktoru hem ilaçları bir anda bıraktım.1 ay içinde daha iyi hissediyordum ama acım hiç geçmedi.Kalbimde bir acı ile yaşıyordum sanki.Yeni bir doktorla başladım şimdi ilaç tedavim TSSB+depresyon olarak devam ediyor.Ancak bu 3. ilaç değiştirilmesi.Bir müddet yanıt veriyor gibi olsam da bir anda yeniden dibe vuruyorum.Ortada hiç bir neden yokken bile grip olur gibi depresyon yaşıyorum.Yani zaten çizgim eksi 1 lerde ise ben bir anda eksi 3 e düşebiliyorum.Tam bir hiçlik istiyorum o anda.Hiç psikoterapi görmedim.Denedim aslında iki kez ama dinlemek istemiyorum nedense onları.İşte böyle.Eğer başka sorumluluklarım olmasydı daha mutlu olurdum yalnızlığımla bundan eminim.Sorumluluklarımdanda herşeyden de nefret ediyorum.Yalnız kalmak istemenin nesi kötüki.Bunu da anlamıyorum.Bana anormal gözüyle bakıyorlar.Hasta olduğumu düşünüyorlar(Gerçi duruma göre değişiyor bazen)Belki de benim normalim budur kimbilir.Ben şimdi ilaçla ve telkinle mi düzelicem yani.??!!*!?
    Kendini boşa harcamış olur insan,dilediğine ulaşıp da sevinç duymazsa.Yıktığın hayat kendininki olsun daha iyi;yıkmakla kazandığın yapmacık bir mutluluksa.
    MACBETH'ten alıntıdır.

goffee
    Guest

bir parca yanlız kalıp kafanı rahatlatmakta hiçbir sakınca yoktur burcu.
    sorun kendini sürekli yanlızlığa itersen o zaman var olur.
    sen sana uygulanan tedavinin dogru tedavi olup olmadıgını anlamak için forumdaki her bölümde bir parça inceleme yapabilrsin.
    sonucta neler yaşadıgını ve iç dünyanı bilmediğimiz için seninde kendini ve sorununu önce tanıman gerekir.
    bir süre sonra sana en uygun gördüğünü bize yaz. ve en önemlisi doktorunla durumu paylaş.
    bu tavsiyeyi sadece dogru teşhisin konulup konulmadıgından emin olman için yazıyorum.

Bak kardeşim bu hastalık sıkıntılıdır biraz iyi bir tedavi olman lazım yoksa ilerde sürekli depresyon ve okb gibi sorunla uğraşırsın iyi bir doktor bul ilaç tedavisinin yanında bilişsel tedavide görmen gerek ..Allah şifa versin