Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: imdat ..............çok kötü bunalımdayım ...

Karar Dönemi

Standart imdat ..............çok kötü bunalımdayım ...

merhaba ben siteye yeni üye oldum. googleda depresyondan kurtulmanın yollarını ararken siteyi keşfettim.Neyse konu ben boşanıyorum ve çok kötü bir ruh hali içindeyim. Canımdan çok severek 5 yıl önce evlendiğim eşimden ayrılma kararı aldım ...nedeni bana yaptığı bazı şeyleri unutamıyacağımı anlamış olmam...nemi yaptı : dayak,aldatma,aşağılama ...ne yokki
    ama bunları yapmadığı zamanlarda kendisi tamamen bir meleğe dönüşürdü ve ben onun o hali yüzünden bu duruma 5 yıl katlandım... halen deli gibi seviyorum bu adamı ... dilekçeyi verdik ...yakında mahkeme tarihi bellirlenir sanırım ...biliyorum mantıklı olanı yapıyorum ama içimdeki bu acı nasıl dinecek... sanırım kafayı oynatıyorum çünkü sürekli olarak acaba şöyle davranmasam beni dövmezmiydi,böyle yapmasam beni aldatmazdıydı diye sürekli kendimi suçlar bir hale girdim. ... ya lütfen birileri bu durumdan nasıl çıkacağımı söylesin bana ...stresten diş etlerim çürümeye başladı..........

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

ilk önce hosgeldin forumumuza ZEYNA

seni cok iyi anliyorum inan,
    bende o yollardan gectim ama sonunda ben kazandim.
    senin gibi bende kendime sorular sorardim,ve herzaman onu kaybetmemek icin herseyi denedim.
    27 senelik evliyiz,ve su son 10 senedir istedigim gibi bir es oldu..hasta oldugumdanda cok üstüme titriyor,tabii degismeside gerekiyordu onun madem birbirimizi cok seviyoruz,
    ama tek tarafli olsaydi kendini asla degistirmezdi.
    arkadasim hayirlisi nasilsa öyle olsun,sadece tek tarafin evliligi tutma cabasi yetmiyor.

Karar Dönemi badee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Dayak atması ve aldatmasının bir gerekçesi olamaz bence.Bu sebeple kendinizi fazla üzmeyiniz.Zor günler geçiriyorsunuz,ama sizi sevseydi değer verseydi inanın böyle şeyler yapmazdı.Ayrılmanız en mantıklı karar gibi..Elbet onutacaksınız acınızda hafifleyecek tek çaresi zaman..

goffee
    Guest

zeyna bence bir doktorla görüşmelisin.
    belki seninde hataların vardı ancak bunu detaylara girmeden bilemeyiz.
    bu saatten sonrada sanırım bunları düzeltemezsin ayrılmışsınız?
    bir doktorla görüşüp senin yada onu yada ikinizinde hatalarını düzeltebilirsiniz ama bu zaman alabilir.
    bence hataların varsa kendini suclamak yerine benmde hatalarım vardı diye kabullen.
    bunu suçluluk duygusuna kapılıp kendine zehretmek için değil sadece ilerde aynı hataların hata oldugunu bilip yapmamak için kabullen.
    yoksa sonucta sende bir insansın elbette hataların olabilir kendini heder etme.
    her halükarda şuan üzgünsün ve bir doktorla görüşmelisin.
    gelince eğer hala sıkıntı hissediyorsan yazarsan sevinirim belki yardım edebiliriz.

Karar Dönemi

doktora gitmeyi bende düşünüyorum ...çünkü en azından sürekli ağlamaktan vazgeçmemi sağlarlar heralde... geceleri o kadar çok ağlıyorumki sabah göz kapaklarım su toplamış halde uyanır oldum... tabi iş yerimede yansıyor bu durum aynen ..şuan ayrı evlerde yaşıyoruz. 1 ay oldu kendime yeni bir ev tuttum ve yeni eşyalar aldım... evden benim çıkmış olma nedenim eski bir sürü anısı olan eşyalara bakıp bakıp ruh sağlığımı iyice bozmak istemeyişim. dilekçeyi verdik yakında mahkeme tarihi belli olur sanırım... o beni artık hiç aramıyor... ben bazen dayanamayıp saçma sapan bahaneler bulup sesini duymak için arıyorum ( mesela eve gelen temizlikçi kadını arayıp artık kendisini aramasını sağlamasını söylüyorum )biliyorum bu yaptığım yanlış ama dayanamıyorum. Dün ortak bir tanıdığımızla konuşmuş ve zamanla herşeyi çözücez...bizim ayrılmamız için hiç bir neden yok demiş.,,, çocuk yapmak istediğini söylemiş... yaşım 36 oldu ne zaman çocuğum olacak benim gibi şeyler söylemiş... (buarada ben 30 o 36 yaşında)..halen onu neden terkettiğimi ,bir insanı dövmenin yanlış olduğunu anlayamıyor. Son şidddet uyguladığında otobüs terminalindeydik ve gizlice cep telefonuna baktığını görünce aşkım neye bakıyorsun diyip telefonu aniden elinden aldım ...oda sen ne yaptığını sanıyorsun diyerek herkesin içinde bana vurmaya başladı bunu 19.mayıs 2009 yaptı ve o tarihten beridirde ben boşanmayı düşünüyorum .....birkeresindede hamile olmama rağmen bana tekmeler atttığı için çocuğumu düşürdüm... bilmiyorum artık aklımı başıma toplamam lazım...böyle şeyler yapabilen birini sevmekten vazgeçmeliyim ......... YARDIMA İHTİYACIM VAR...zaten ince bir bayandım iyice kilo verdim (54 kilodan 1 ayda 47 kiloya düştüm ) ...saçlarımda çok fazla dökülmeye başladı... Bankacıyım ve nisanda müdür olacaktım... ama bu performansla artık yaparlarmı hiç bir fikrim yok... cevap yazan herkese çok teşekkürler... inanın siz bir şeyler yazınca sanki yanlız değilmişim ...sanki yanımdaymışsınız hissine kapıldım... bir nevi terapi gibi oldu benim için... çok teşekkür ediyorum...

Yer
    Ankara

Alıntı ZEYNA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktora gitmeyi bende düşünüyorum ...çünkü en azından sürekli ağlamaktan vazgeçmemi sağlarlar heralde... geceleri o kadar çok ağlıyorumki sabah göz kapaklarım su toplamış halde uyanır oldum... tabi iş yerimede yansıyor bu durum aynen ..şuan ayrı evlerde yaşıyoruz. 1 ay oldu kendime yeni bir ev tuttum ve yeni eşyalar aldım... evden benim çıkmış olma nedenim eski bir sürü anısı olan eşyalara bakıp bakıp ruh sağlığımı iyice bozmak istemeyişim. dilekçeyi verdik yakında mahkeme tarihi belli olur sanırım... o beni artık hiç aramıyor... ben bazen dayanamayıp saçma sapan bahaneler bulup sesini duymak için arıyorum ( mesela eve gelen temizlikçi kadını arayıp artık kendisini aramasını sağlamasını söylüyorum )biliyorum bu yaptığım yanlış ama dayanamıyorum. Dün ortak bir tanıdığımızla konuşmuş ve zamanla herşeyi çözücez...bizim ayrılmamız için hiç bir neden yok demiş.,,, çocuk yapmak istediğini söylemiş... yaşım 36 oldu ne zaman çocuğum olacak benim gibi şeyler söylemiş... (buarada ben 30 o 36 yaşında)..halen onu neden terkettiğimi ,bir insanı dövmenin yanlış olduğunu anlayamıyor. Son şidddet uyguladığında otobüs terminalindeydik ve gizlice cep telefonuna baktığını görünce aşkım neye bakıyorsun diyip telefonu aniden elinden aldım ...oda sen ne yaptığını sanıyorsun diyerek herkesin içinde bana vurmaya başladı bunu 19.mayıs 2009 yaptı ve o tarihten beridirde ben boşanmayı düşünüyorum .....birkeresindede hamile olmama rağmen bana tekmeler atttığı için çocuğumu düşürdüm... bilmiyorum artık aklımı başıma toplamam lazım...böyle şeyler yapabilen birini sevmekten vazgeçmeliyim ......... YARDIMA İHTİYACIM VAR...zaten ince bir bayandım iyice kilo verdim (54 kilodan 1 ayda 47 kiloya düştüm ) ...saçlarımda çok fazla dökülmeye başladı... Bankacıyım ve nisanda müdür olacaktım... ama bu performansla artık yaparlarmı hiç bir fikrim yok... cevap yazan herkese çok teşekkürler... inanın siz bir şeyler yazınca sanki yanlız değilmişim ...sanki yanımdaymışsınız hissine kapıldım... bir nevi terapi gibi oldu benim için... çok teşekkür ediyorum...
    Bekara karı boşamak ne kadar kolay deselerde, ben sizin için en hayırlısı ayrılık olduğunu düşünüyorum. Bu insanın size karşı zerre kadar sevgisi yok, ve okumuş mesleği olan bir kişisiniz.Neden çekiyorsunuz onun kahrını,şuna bak hamileyken tekme atıp canınızı acıtan bu kişiyi halen sevdiğinizi söylüyorsunuz.Biz kadınlar neden bukadar acizizki.Bence kendinize gelin ve silkelenin.Dünaydaki tek erkek o değil.Biliyorumm alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil,ama size toplum içinde küçük düşüren,aşağılayan,döven bu insanı halen seviyorum deyip, göz yaşı dökmenizede anlam veremiyorum.Değermi bir düşünün..

Karar Dönemi

haklısın biliyorum badee.... mantığım kesinlikle seninle aynı şeyi söylüyor... ama inan bana iş bu durumu yaşamaya gelince öldürücü bir acı.....ama zamanla geçecek diye umuyorum... hangi acı bitmiyorki öyle değilmi....

Yer
    Ankara

Alıntı ZEYNA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın biliyorum badee.... mantığım kesinlikle seninle aynı şeyi söylüyor... ama inan bana iş bu durumu yaşamaya gelince öldürücü bir acı.....ama zamanla geçecek diye umuyorum... hangi acı bitmiyorki öyle değilmi....
    Alışanlıklar dır insanı yıkan.Bir düzeniniz vardı,kolay değil elbet.Ama sizi sevmeyen ve saygısı olmayan bir adamı seviyorum demek saçma geliyor.Ne güzel bir işiniz var,ayrı evde açmışsınız kendinize,bırakın onu dolaylı yollardan aramayıda ne hali varsa görsün.Olmazsa psikolojik destek alın,kafanızı dağıtacak uğraşlar bulun,(kurslar vs gibi).Şu andan itibaren kendinize çeki düzen verin,toparlanın.Henüz çok gençsiniz kim bilir ilerde sizi anlayan gerçekten seven biri karşınıza çıkabilir.Ama şimdi bu kişi yüzünden,hemde hiç size saygısı olmayan bir kişi yüzünden bu genç yaşda hayatınızı kendi kendinize mahvetmek niye.Lütfen toparlanın,ağlamayı da bırakın...

goffee
    Guest

zeyna ağlama isteği içine girince tek yapılması gereken doyasıya ağlamaktır.
    bunu yapınca rahatladıgını farkedeceksin.
    sana söylediğim şaka gibi gelebilir ancak ağlamaya başlayınca kendini tamamen bırak odana gir yatagına yat ve canım artık aglamak istemiyor sıkıldım deyinceye kadar kendini rahat bırak aglarken kendine karısma.

Karar Dönemi seratonin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart haklı bu kardeşimiz

Alıntı badee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bekara karı boşamak ne kadar kolay deselerde, ben sizin için en hayırlısı ayrılık olduğunu düşünüyorum. Bu insanın size karşı zerre kadar sevgisi yok, ve okumuş mesleği olan bir kişisiniz.Neden çekiyorsunuz onun kahrını,şuna bak hamileyken tekme atıp canınızı acıtan bu kişiyi halen sevdiğinizi söylüyorsunuz.Biz kadınlar neden bukadar acizizki.Bence kendinize gelin ve silkelenin.Dünaydaki tek erkek o değil.Biliyorumm alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil,ama size toplum içinde küçük düşüren,aşağılayan,döven bu insanı halen seviyorum deyip, göz yaşı dökmenizede anlam veremiyorum.Değermi bir düşünün..
    hamile halinizle dayak atan birine tahammül etmek zorunda değilsinz ve ayrılmanız bence çok iyi bir karar ayrılmazsanız başınıza neler geleceğini kestiremezsinz apaçık bir cinayet bu bence bir an önce yakanızı kurtarın benden söylemesi ki bu işin ucu açık , çok daha ileriye gidebilir onunla aynı ortamda olursanız ve size saygısıda kalmamış,biz fedakar bir eş bulamazken onlar ellerindeki harika eşlerine bir çırpıda nasıl hayatı zindan ediyorlar üzüldüm bu duruma allah yar ve yardımcınız olsun
    Konu seratonin tarafından (14-12-2009 Saat 07:50 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: kelime hatası

Sayfa 1/2 12 SonSon