5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Panik atak olabilir mi?

Standart Panik atak olabilir mi?

Sorunum şu ki,dışarıda kalabalık insan toplulukları veya toplu taşıma araçları,pazarlar,düğünler vb insan fazlalığı olan yerlerde içime adını koyamadığım bi sıkıntı geliyor bayılıcak,kötü bişey olucak gibi oluyorum,çarpıntı başlıyor kalbim hızlanıyor vb belirtiler var,bu sırada nedenini bilmem etraftaki insnlardan korkuyorum ve mümkün olduğu kadar uzaklaşmaya çalışıyorum.Depresyon ve sosyal fobim var zaten doktorumla henüz bunu konuşmadım ama acaba panik atak da olabilir mi ?

Karar Dönemi
    Yer
    türkiye

panik atak olabilirsin. ama biyolojik bir rahatsızlığı elemek için doktora git. bir şeyin yoksa ya geçici bir paniktir ya da panik ataksındır.
    •♪♫☼¶♠♣♥♦→↓↨↑←∟↔►▲▼◄øØ¿®¬◘◙½¼¡░▒▓│┤©╣║╗╝¥┐└┴┬├─┼╚Ì ╩╦╠═╬¤ºª┘▬┌█▄▀µ¯±¾§÷¹²³■

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Bahsettiginiz belirtiler panik ataga benziyor ama ayni zamanda bu belirtiler sosyal fobisi olan birinde gorulebilir. Zaten sosyal fobinizin oldugunu soylemissiniz, belki bu semptomlar da onun bir parcasidir.

Boyle dusunmemin nedeni, panic atagin cok daha ciddi semptomlar ile meydan gelmesindendir. Nefes alamama, asiri terleme, anormal kalp atislari, bas donmesi, bayilma, ve 'gercek disi' gibi hissetme duygulariyla dogan bir hastalik. Genellikle boyle hastalar olumle karsi karsiya geldiklerini dusunurler. Ayni zamanda bir telasa kapilirlar, yeniden boyle birsey yasiyacaklarini dusunerek. Bu daha sonra farkli fobilerin dogmasina sebep olur..[mesela bir insan bir alisveris merkezinde panik atak yasadiysa, birdaha o alisveris merkezine gitmek istemez, belki disari bile cikmak istemez, bu da daha sonra ciddi bir probleme donusur, ve agorafobia (evden disari cikmama) dedigimiz hastaliga yol acar]

Tabi panic atak hakkinda boyle bir aciklama yapip, siz bu kategorilere uymuyorsunuz deme hakim yok. Zaten tam olarak butun belirtileri yazmamissiniz, yazdiklariniz da uyuyor. Ama dedigim gibi ayni zamanda sosyal fobinin belirtileri olabilir. Veya onceden bir panik atak hastasi olup bunun sonradan sosyal fobiye donusmus olmasi da soz konusu olabilir..Bunun icin en iyisi siz doktorunuza anlatin neler hissettiginizi..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Peki,saolun arkadaşlar..

Karar Dönemi
    Yer
    türkiye

reca ederim. bir şey değil.
    •♪♫☼¶♠♣♥♦→↓↨↑←∟↔►▲▼◄øØ¿®¬◘◙½¼¡░▒▓│┤©╣║╗╝¥┐└┴┬├─┼╚Ì ╩╦╠═╬¤ºª┘▬┌█▄▀µ¯±¾§÷¹²³■