2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Psikoloji lisansı üstüne farklı bir dalda yüksek lisans yapmak

Karar Dönemi

Question Psikoloji lisansı üstüne farklı bir dalda yüksek lisans yapmak

Herkese merhaba,
    Forumunuza yeni giriş yapmış biri olarak sizlere birkaç sorum olacak;
    2008 de Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum ve artık yüksek lisans yapmak istiyorum ancak psikoloji alananında değilde Satış, Pazarlama, MBA yada onun gibi bölümlerden birinde.
    Sizlere sormak istediğim konu, hangi üniversite ve yüksek lisans bölümleri daha iyi eğitim veriyor, örneğin Psikoloji lisansından sonra MBA yada Pazarlama Satış alanında yüksek lisans yapmanın getireceği artılar nelerdir?
    2009 yüksek lisans başvuru tarihlerinin geçtiğini biliyorum ancak 2010 için hazırlık yapmak ve benim gibi psikoloji alanından farklı bir dalda yüksek lisans yapmak isteyenlere ışık tutmak istiyorum.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Herkese iyi çalışmalar.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Hizmet sektörü ön plana çıkacak
    Bu yıl 11’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan ve Çağ Üniversitesi, Mersin’in Tarsus ilçesinde kurulmuş bir vakıf üniversitesi. Üniversitede fen - edebiyat, iktisadi ve idari bilimler ve hukuk fakültesi olmak üzere üç fakülte bulunuyor. Meslek Yüksek Okulu’nda ise işletme yönetimi, halkla ilişkiler ve tanıtım, pazarlama, dış ticaret, bankacılık ve sigortacılık, bilgisayar ve iletişim sistemleri, insan kaynakları, muhasebe ve vergi uygulamaları bölümleri yer alıyor.

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Çağ Üniversitesi aynı zamanda dünyanın saygın akreditasyon kurumlarından IACBE ve AACSB’nin de üyesi. Öğrenim dilinin İngilizce olması nedeniyle Çağ Üniversitesi öğrencileri, Avrupa Birliği eğitim ve kültür olanaklarından (ERASMUS) öncelikle yararlanıyor ve ikili anlaşması bulunan 22 Amerika ve Avrupa ülkesinde istedikleri üniversitesinde bir yıla kadar eğitim görme imkanına sahipler. Bu ikili anlaşma kapsamında aynı zamanda yabancı öğrenciler ve öğretim üyeleri de, Çağ Üniversitesi’nde eğitim verip alabiliyorlar.

“Uzman görüşü alın’’
    Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Gülmez, üniversite eğitiminin asıl amacının toplumsal yaşamda mutlu olabilmesini sağlamak için bireyin kendini yetiştirme ve geliştirmesine dönük beceriler kazandırmak olduğunu vurguluyor.

Tercihlerle ilgili yapılan araştırmaların, pek çok öğrencinin yaptığı tercihlerden hoşnut olmadıklarını, okumak istedikleri bölüm yerine, kamuoyu veya aile bireylerinin etkisi altında saplantı haline getirdikleri üniversiteyi tercih ettiklerine dikkat çeken Prof. Gülmez, bu nedenle de istemedikleri fakülte ve bölümlerde, zorlanarak ve mutsuz bir şekilde okumaya devam etmek zorunda kaldıklarını hatırlatıyor.

Tercih yapacak öğrencilere, tercih yapmayı düşündükleri mesleği çok iyi tanımaları konusunda öneride bulunan Prof. Dr. Yener Gülmez,’’Seçeceğiniz mesleğin gerektirdiği koşullara sahip olduğunuzdan emin olun.’’ diyor.

alinti