Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: <<< ayak fetişizmi bir rahatsızlıkmıdır >>>

 1. #21
  Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Yer
  cennet
  Mesajlar
  2.066

  Standart

  Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Beni cok sasirttin sevgili Platoni.Boylesine kadinlarin asagilandigi ''kadin dedigin nedir ki'' gibi sacmaliklarin yazildigi bir konuyu onayliyor ola bilecegine hic ihtimal vermezdim dogrusu..
  Ben onun yazdıklarını onaylamadımki abla hem ona cevap vermeye değer bir yazısınıda görmediğim için senin mesajını alıntı yaptım. Yazdıklarımında arkasındayım akıllı insan yok mesela ben akıllı olsam böyle yanlış anlaşabilecek bir yorum yapmazdım.
  Beni 9 ay taşıyıp bu dünyaya getiren insanda bir kadın, ben bunu unutup görmezden gelcek kadar nankör değilim. ben kadınları seviyorum çünkü onlarsız hayat olmazdı olsada anlamısız olurdu.
  Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

  Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

  ama

  Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

 2. #22
  Karar Dönemi
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20

  Standart

  hakkımda epey yorum yapılmış doğrusu...yalnız beni eleştirenlerin anlamadığı bir nokta var...bunu yazımda da yazmıştım...fetiş olmayanlar fetişizmden anlayamazlar bu mümkün değildir...doğrudur mesajımda biraz ayrıntıya kaçtım çünkü konu hakkında hiç bilgisi olmayanların az da olsa genel olarak bilgilenmelerini istediğim içindi...
  erkeklere söylüyorum bana bu kadar hınç duymanıza gerek yok sebep te yok !!!
  fetişizme yabancı olanların gayet ciddiyetsiz , alaycı ve fevkalade gereksiz yorumlarını istemiyorum burada...
  daha önce dediğim gibi kadınların bu türk toplumunda değersiz görülmesi hayli yaygın birşeydir ve bu bir realitedir ki hemen her erkek toplumsal ve nasırlaşmış kabullerin ruhlarını gütmesi neticesinde çeşitli şekillerde kadını aşağılama yolunu seçerler...bu durum gelişmiş ülkelerde haliyle daha azdır...
  bir de ayak fetişizmi türkiyede epey var bundan eminim !! 10 erkekten 2 si diyebileceğim kadar var hem de. bu küçümsenecek bir rakam değildir..
  kimileri fetişizmi cinsel sapkınlık olarak görüyor...bu durum fetişzmi anlayamamalarından kaynaklanıyor...zira fetişizm ancak yaşanılarak öğrenilebilecek birşeydir bunun haricinde bilinebilmesi mümkün değil !!!
  fetişizm erkeklerde daha yaygındır ve fetişizmin türleri vardır ancak temel felsefesi erkeğin kendini bir şekilde kadına ezdirmekten zevk duyması diyebilirim...bu yüzden fetişistlerin topluma zararlı ve korkulacak bir yönleri kesinkes yoktur...
  esas cinsel sapma mesela kendi cinsine ilgi duyma ( homoseksuallik,lezbiyenlik ) rontgencilik,sübyancılık,ırza tecavüz ,ensest vs gibi konulardadır...
  fetişizm ancak cinselliğin bir yönüdür yahut bir fantazisidir. tıpkı anal sex yahut oral sex gibi...
  bir de şunu belirtmemde fayda var : ben bayanların bu konudaki düşüncelerini özellikle merak ediyorum...belki yaşadıkları ilişkilerde benzer deneyimleri olmuş olabilir. mesela bir erkeğe ayaklarını öptürmüş olabilirler ya da başka birşey...sonuçta bu da bir fetişizm deneyimidir ve insanda da iyi yada kötü bir iz bıraktığı malumdur...
  şimdi soruyorum (özellikle deneyimi olan bayanlara ) : fetişizm iyi birşeymidir yoksa kötü birşeymi ?
  bir erkeğe yakışır mı yakışmazmı ?
  bir hastalıkmıdır değilmidir ?
  işte tam olarak bunları öğrenmek istiyorum...

 3. #23
  Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Yer
  Berlin
  Mesajlar
  1.947

  Standart

  Fetişizm Nedir Tedavisi Mümkünmüdür

  Cinsel davranış sapması çocukluğa kadar uzanır!
  Fetişizm, bilinçdışı kaygıdan kaçınmak için cinsel dürtüleri uygun olmayan nesnelere aktarma çabasıdır. Bu tür cinsel davranış sapmalarının başlangıcı çocukluğa kadar uzanır..

  Kadın ayağına karşı çocukluğumdan beri ilgim vardı. Ama artık sürekli yenileyen ve kriz gibi bir şey yaşıyorum.
  Aklıma durup dururken kadın ayağı ile ilgili hayaller geliyor. Bu sorun yüzünden evlilik fikrinden kaçıyorum. Ahmet S./İstanbul

  Fetişizm, cansız bir nesne ya da bedenin bir bölgesinden tahrik olma ve cinsel doyuma ulaşmayı ifade eder.
  Ayak, çorap, ayakkabı, kalem, iç çamaşırı gibi nesneler fetiş nesnesi olabilir. Fetişizm, bilinçdışı kaygıdan kaçınmak için cinsel dürtüleri uygun olmayan nesnelere aktarma çabasıdır.

  TEDAVİSİ MÜMKÜN
  Kişinin cinsel kimliğinin oluşumunda ödipal dönem olarak adlanırılan 3-5 yaşları arasındaki anne-baba ile kurduğu ilişki esastır. Çocuk bu dönemde ortaya çıkan birtakım sorunları aşamazsa, orada takılıp kalır ve bu sorunlar ileride parafililer (cinsel davranış sapmaları) olarak karşımıza çıkabilir. Parafililer; genellikle tekrarlanan ve kişiye üzüntü veren özel cinsel fanteziler, yoğun cinsel dürtüler ve uygulamalar ile karakterize cinsel bozukluklardır. Cinsel terapi ile tedavisi vardır, rahat olun.


  Fetişizm


  İnsan doğasının ve değer yargılarının kabul ettiği cinsel uyarım ve cinsel objeler dışın da uyarılabilen insanlar vardır. Normal ve anormal davranışlar insanın yapısında birlikte bulunur. Olmayan bir şey hiçbir zaman ortaya çıkmaz. Toplumsal etmenler, kişinin yetiştiği aile ortamı, etkilendiği yaşam olayları insanın tercihlerini şekillendirir..
  "Fetişizm ‘de bazılarının bir cinsel obje seçimindeki sapkınlığıdır; cinsel objenin (sevilenin)çoğunlukla cansız, bazen değersiz maddenin oluşturduğu durumdur.

  Fetiş kişinin cinsel objesi; bir kadın iç çamaşırı, ayakkabısı, parfümü olabildiği gibi bir erkeğinde çorabı külotu, eldiveni olabilir. Her ne kadar fetişizm şimdilerde cansız cinsel objelerle sınırlandırılmışsa da bir insanın vücudunun bir kısmı da, örneğin meme, ayak, saç, ense, göbeği de fetişisti için cinsel uyarı ve tatmin aracı olabilmektedir.

  "fetiche"kelimesi" büyüleyici anlamına gelen "fitico"dan alınmadır. Fetiş, aşk objesi sembolüdür. Bir çok kadın ve erkekte az çok bir "fetiş"e karşı ilgi vardır. Bunun normal cinsel yaşamı etkilememesi durumunda problem yoktur. Amerikan Psikiyatri Birliğinin "Parafililer" başlığı altında sınıflandırdığı fetişizm tanımı aşağıdaki gibidir.

  Amerikan Psikiyatri Birliğine Göre
  FETİŞİZM:

  A) Dürtülerinin ya da davranışlarını yineleyici bir biçimde ortaya çıkması. En az 6 aylık süre boyunca, kişinin canlı olmayan nesneleri kullanmakla ilgili yoğun (örneği: ‘kadın iç çamaşırları) Cinsel yönden uyarıcı fantezilerinin cinsel dürtülerinin ya da davranışlarının yineleyici bir biçimde ortaya çıkması.

  B) Bu fanteziler, cinsel dürtüler ya da davranışlar, klinik acıdan belirli bir sıkıntıya ya da toplumsal, mesleki alanlarda ya da önemli diğer işlevsellik alanları da bozulmaya neden olur.

  C) Bu fetiş nesneleri aykırı-giyimde kullanılan kadın giysileri(Travestilik fetişizmde olduğu gibi) ya da taktil genital uyarı sağlamak amacıyla tasarlanmış araçlarla (örneğin:bir vibratör) sınırlı değildir.
  Yani kişinin fetişlerinin, onun aile toplum, mesleki ve hobisel alanlarını daraltmaması ve fonksiyonlarını bozmaması durumunda normal sınırlarda olduğu kabul edilir

  Fetişizmde cinsel ilişki sevdalaşma, oynaşma için bir kişi söz konusu değildir. O kişiye ait bir obje önemli ve gereklidir bazen obje çalınır ve çalınırken de büyük bir şehvet duyulur. Bazen gazete haberlerinde kadın külotu çalan erkek haberlerine rastlarız. Bunların çoğu fetişist insanlardır...

  Fetişist kişiliği bakımından zayıf, pasif, bağımlı ve sıkılgandır. İçe dönük ve fantastik bir dünyası vardır. Zaman zamanda öfke ve saldırganlık nöbetleri geçirirler. Öz saygısı, güveni düşük olduğundan, çevrenin kendisi hakkındaki düşüncelerini önemserler. Çok hassas ve kuşkucu olurlar.

  Bu insanlar kadınlara karşı (Fetişistlerin çoğu erkekler arasından çıktığından..) naziktirler, onlar tarafından sevilir ve takdir edilirler, evlenme teklifleri alırlar, ona evlilikte normal bir cinsel yaşam başarısını göstermezler..

  Gülünç olma, kendisiyle alay edilme şüphesini taşırlar, kaygılı ve ürkektirler, Bundan dolayı kendilerini güçsüz hissederler kadınlara karşı utangaç, çekingen olurlar. Oysa fiziksel açıdan hiçbir zayıflıkları yoktur.Temelde çocukluk yıllarında kendini diğer insanlardan aşağı görme kompleksi önemli rol oynar.
  alinti


 4. #24
  Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Yer
  Berlin
  Mesajlar
  1.947

  Standart

  Aksesuar Fetişizmi

  Cinsel nesnenin gözlük, protez, diş teli, şapka, şemsiye, oyuncak, bisiklet, araba vb. akseuara sahip olması şartı aranır. Internetteki bazı forum sitelerinde bunlar üzerine özel konu başlıkları açılmaktadır.

  Diğer Fetişizmlerle ilgisi :

  Özellikle gözlük fetişizmi, okul üniforması ve sekreter fantezileri gibi üniforma fetişizmleriyle birlikte görülür. Kültürel öğeler nedeniyle şemsiye ve bisiklet, Japonların okul üniforması fetişizmlerinde çok sık rastlanan akseuarlardır.
  Diğer fetişizmlerle karıştırılabilir. Sözgelimi, eğer fetişist, belirli türde bir çorabın kullanımını şart koşuyorsa, bacak fetişizmi gibi beden parçalarına ilişkin fetişizm söz konusu değildir


  Bedenin Bölümlerine İlişkin Fetişizm


  Cinsel nesnenin bütünüyle değil, yalnızca tek bir parçasıyla ilgilenmeye dayanır.


  Ayak fetişizmi
  Cinsel ilişki sırasında ayak odak noktasıdır. Çok farklı olmakla birlikte genellikle bakımlı ve ojeli ayaklara duyulan ilgi olarak tanımlanabilir

  Bacak fetişizmi

  Vücutta bacak dışındaki yerlerle ilgilenilmez.

  Büyük/küçük göğüs fetişizmleri

  Büyük göğüslü kişilere veya küçük göğüslü kişilere ilgi...


  Göz Rengi Fetişizmi

  Göz rengi fetişzmi, renkli ve parlak gözlere sahip aynı ya da karşı cinse duyulan ilginin ön planda olması.

  Kalça fetişizmi

  Aksesuar kullanımı - etek, külotlu çorap, transparan giysi, jartiyer - açısından ve tematik açıdan bacak fetişizmiyle ortak özellikler gösterir.

  Saç rengiyle ilgili fetişizmler

  Sözgelimi, cinsel nesnenin belli bir renkte (kızıl, sarı, yeşil, vb) saça sahip olması tercih edilmektedir.

  Diğer Fetişizmlerle ilgisi :

  Hemen hemen her fetişizmde rol oynarlar. Özellikle üniforma ve iç çamaşırı fetişizmlerinde göğüs, bacak ve kalça fetişizmleri başat rollere sahiptir.
  Çorapla ilişkili aksesuar fetişizmi ayak, bacak ve hatta kalça fetişizmleriyle birlikte görülür. Yine bu üçü transparan kıyafet gibi bir aksesuar fetişizmine konu olabilirler.


  Irk Fetişizmi

  Irk fetişizmi,cinsel konuda belirli ırki özellikler aranması -derinin rengi,gözün biçimi vb.


  Üniforma Fetişizmi
  Cinsel nesnenin belirli bir üniforma giymesi şartı aranır. İç çamaşırı fetişizmi gibi striptiz temasıyla birlikte görülür

  Asker üniforması fetişizmi
  Cinsel nesne asker üniforması giymiştir. Otorite temsili olarak kabul edilen bir nesne söz konusu olduğu için fanteziler genellikle sadizm öğeleri içerir.

  Hemşire Üniforması Fetişizmi
  Cinsel nesne hemşire kıyafeti giymiştir. Gündelik yaşantıda da erkekler arasında yapılan sohbetlerde hastanede yatmak zorunda kalanlara güzel hemşirelerin olup olmadığı sorusuyla espriler yapılır. Bu fantezi, bu tür gündelik yaklaşımların uçlaştırılmasından ötesi değildir.
  Hemşire; bakım veren, gerekirse doyuran, koruyucu ve denetleyici bir özne olarak annenin ikamesi olmaya aday bir figürdür.Nesne ilişkileri teorisine göre annenin tümgüçlü figür olarak algılanması,çocuksu bağımlılıktan kaynaklanır. Hasta düşmüş ve bakıma gereksinimi olan kişi, yeniden annenin tümgüçlü olduğu bir bağımlılık durumuna gerilediğinde hemşire, tümgüçlü anne figürünün yerine geçer.
  Bazı temalarda ise cinsel dürtüleri bastırılmış kişiyi, bu baskıyı kaldırarak tedavi eden hemşire, bir ideal figür olarak belirir. Hemşirenin genelde beyaz ya da açık renkli bir üniforması olması onun "kurtarıcı" ya da "melek" olduğu şeklinde bir çağrışıma da neden olmaktadır.

  Okul Üniforması Fetişizmi

  Cinsel objeye okul üniforması giydirilmesidir.Okul ve Çocuk öğelerini barındırdığından pedofilik bir fetişizmdir

  Polis Üniforması Fetişizmi

  Sekreter Fantezisi
  İş yaşamının stresi ve tekdüzeliğine yönelik bir tepki olarak görülen bu fetişizmde eril kültürün yadırgatıcı yönlerini görmek de mümkündür. Yine anne ikamesi olan sekreter, herşeyini erkeğine veren bir kadın imgesini temsil eder. Sekreter, ev kadınının bir yansımasıdır. Erkeğin çamaşırlarını yıkayıp, yemeklerini pişiren eşi ile işlerini düzenleyen sekreteri arasındaki işlevsel ortaklık, diğerindeki cinsel işlevi öbürüne de yansıtarak ikisi arasındaki özdeşimi tamamlamaya ve "kadın" imgesini tektip kılmaya hizmet eder.

  Üniforma Fetişizmlerinin Kültürle İlişkisi
  Okul üniforması fetişizminin yaygınlaşması ve popüler kültürün bir öğesi haline gelmesi, üniformanın cinsel kimliği yansıtmak ve gururla bu kimliği temsil etmek gibi işlevler edinmesine yol açar. Postmodern çağda genç kızın bilincinde erkeklerin ilgisini üniforması sayesinde çekebildiği gibi bir kanı yerleşmiştir. Kitle endüstrisi, üniforma aracılığıyla - tıpkı astrolojinin yaptığı gibi - gençlere bir kimlik verir. Sözgelimi,Britney Spears'ın "Baby One More Time" isimli video klibi, çeşitli Amerikan gençlik filmlerinde,Rebelde gibi dizi filmlerinde okul yaşantısının yarattığı kimlikler ön plana çıkar.MTV'nin TRL isimli programının bir bölümünde genç kızlar okul üniformasını bir gurur vesilesi olarak kabul ettiklerini açıkça itiraf ederler.

  Otto Kernberg , fantezilerin olmadığı ilişkileri de sağlıksız kabul eder. Arada sırada değişiklik yapmak kuşkusuz herkesin hakkıdır. Ne var ki, bu tür fetişizmlerin belirli çerçevelerde ve özel olarak yaşanmaları gerekir. Kitle iletişimiyle birlikte, popüler kültür öğeleri haline gelen bazı fetişizmler, imgelerin yanlış kurulumlarına neden olur. Söz gelimi, sekreter olarak çalışan kadınlar, cinsel kültür öğelerinin yarattığı nedensel düşünce kalıpları nedeniyle, işlerinden pek de memnun değildirler.


  Diğer Fetişizmlerle ilgisi :
  Akseuar fetişizmleriyle tema açısından zorunlu bağları vardır. Asker üniforması fetişizminde silah; hemşire fantezisinde şırınga; okul üniforması fetişizminde kalem, gözlük; sekreter fantezisinde yine gözlük ve kalem genel temaya eşlik ederler. Ayrıca striptiz fantezisi boyunca cinsel nesnenin terketmediği tek şey aksesuardır.
  alinti

  Ben OP yani amaliyat hemsiresi olarak,bizim soyunma odamiza disardan bir adam girmis onu yakaladim ve beni görünce korkarak kapidan kacti,
  kacti ama bos degildi..bizim giydigimiz o yesil önlüklerden 1-2 tane,basimiza kapatigimiz o örtü ve agizlik ve silokon eldivenleride yürütmüstü.Ben bunu Bashemsireye anlattim bana "önlük Fetiş i oldugunu anlatti,ve kapinin giris codunu degistirdi..birdaha gelmesin diye ama nasil olduysa adam bizim yeni sifreyide ögrenmis,haftada 1-2x kendini yakalatmadan gizlice yine gelirdi
  .


 5. #25
  Karar Dönemi Ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  79

  Standart

  Alıntı megane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  hakkımda epey yorum yapılmış doğrusu...yalnız beni eleştirenlerin anlamadığı bir nokta var...bunu yazımda da yazmıştım...fetiş olmayanlar fetişizmden anlayamazlar bu mümkün değildir...doğrudur mesajımda biraz ayrıntıya kaçtım çünkü konu hakkında hiç bilgisi olmayanların az da olsa genel olarak bilgilenmelerini istediğim içindi...
  erkeklere söylüyorum bana bu kadar hınç duymanıza gerek yok sebep te yok !!!
  fetişizme yabancı olanların gayet ciddiyetsiz , alaycı ve fevkalade gereksiz yorumlarını istemiyorum burada...
  daha önce dediğim gibi kadınların bu türk toplumunda değersiz görülmesi hayli yaygın birşeydir ve bu bir realitedir ki hemen her erkek toplumsal ve nasırlaşmış kabullerin ruhlarını gütmesi neticesinde çeşitli şekillerde kadını aşağılama yolunu seçerler...bu durum gelişmiş ülkelerde haliyle daha azdır...
  bir de ayak fetişizmi türkiyede epey var bundan eminim !! 10 erkekten 2 si diyebileceğim kadar var hem de. bu küçümsenecek bir rakam değildir..
  kimileri fetişizmi cinsel sapkınlık olarak görüyor...bu durum fetişzmi anlayamamalarından kaynaklanıyor...zira fetişizm ancak yaşanılarak öğrenilebilecek birşeydir bunun haricinde bilinebilmesi mümkün değil !!!
  fetişizm erkeklerde daha yaygındır ve fetişizmin türleri vardır ancak temel felsefesi erkeğin kendini bir şekilde kadına ezdirmekten zevk duyması diyebilirim...bu yüzden fetişistlerin topluma zararlı ve korkulacak bir yönleri kesinkes yoktur...
  esas cinsel sapma mesela kendi cinsine ilgi duyma ( homoseksuallik,lezbiyenlik ) rontgencilik,sübyancılık,ırza tecavüz ,ensest vs gibi konulardadır...
  fetişizm ancak cinselliğin bir yönüdür yahut bir fantazisidir. tıpkı anal sex yahut oral sex gibi...
  bir de şunu belirtmemde fayda var : ben bayanların bu konudaki düşüncelerini özellikle merak ediyorum...belki yaşadıkları ilişkilerde benzer deneyimleri olmuş olabilir. mesela bir erkeğe ayaklarını öptürmüş olabilirler ya da başka birşey...sonuçta bu da bir fetişizm deneyimidir ve insanda da iyi yada kötü bir iz bıraktığı malumdur...
  şimdi soruyorum (özellikle deneyimi olan bayanlara ) : fetişizm iyi birşeymidir yoksa kötü birşeymi ?
  bir erkeğe yakışır mı yakışmazmı ?
  bir hastalıkmıdır değilmidir ?
  işte tam olarak bunları öğrenmek istiyorum...
  Megane,şu an konunun sadece bir bölümüne değineceğim,hem zamanım az hem de anlaşılması daha kolay diye.'Fetişizme yabancı olanların fevkalade gereksiz yorumları' demişsin;evet 'hekimden sorma,çekenden sor' derler ama sen sadece seni onaylayacak birilerini arıyorsun demektir bu. Objektif bir yorum olamaz o sana fevkalade gerekli olacak yorumlar.
  Ayrıca,bu duyguyu bir kaç saniyeliğine yaşadım ve hemen kafamdan silip attım.Üniversitedeyken,kantinde manken gibi bir kız(zaten mankenlik de yapmış) gözlerimin içine bakarak kalemimi istedi ve kullandıktan sonra geri verdi.Akşam evde o kalemi elime aldığımda garip bir mutluluk,haz hissettim 'o kız bu kaleme dokundu' diye.Evet gerçekten çok hoş bir duyguydu ama hemen kafamdan silip attım,'ne yapıyorum ben?bu sadece bir kalem' dedim.

 6. #26
  paradox
  Guest

  Standart

  Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben onun yazdıklarını onaylamadımki abla hem ona cevap vermeye değer bir yazısınıda görmediğim için senin mesajını alıntı yaptım. Yazdıklarımında arkasındayım akıllı insan yok mesela ben akıllı olsam böyle yanlış anlaşabilecek bir yorum yapmazdım.
  Beni 9 ay taşıyıp bu dünyaya getiren insanda bir kadın, ben bunu unutup görmezden gelcek kadar nankör değilim. ben kadınları seviyorum çünkü onlarsız hayat olmazdı olsada anlamısız olurdu.
  Canim bende seni sevdigim ve iyi niyetini bildigim icin biraz uzulmustum.Fakat goruyorum ki ben yanlis yorumlamisim senin yaziklarini.Aciklama getirmis olmana cok sevindim.Yoksa bosu bosuna kirgin kalicaktim kardesime

 7. #27
  Karar Dönemi
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Yer
  ankara
  Mesajlar
  20

  Standart

  doktorlar da anlayamazlar çünkü yabancı gözlerle olaya baktıkları için objektif olamazlar...tıbbın normal kabul ettiği cinsellik gayet sınırlı bir yapıdadır aslında !! ve bu sınırlı yapının haricindeki cinsellik peşinen anormallik kapsamında değerlendirilir...
  bu konuda benim için onay almak gerçekten önemli değil. yazımı onay almak için de yazmıyorum ama okuyanlara birşeyler vermek de istemiyo değilim...
  bakın öyle bi toplumda yaşıyoruz ki kız çocukları daha yetiştirilme çağlarından itibaren silik ve baskı altında yetiştiriliyor karakterleri oturmuyor. çoğu ailesine sormadan kendi başına karar verebilme yetisinden yoksun durumda...çoğu daha kendini keşfetmeye fırsat bulamadan hemen evlendiriliyor zaten...şimdi böyle bir toplumdaki erkek psikolojisi ise doğal olarak kadını ezme yönünde şekilleniyor...mesela kadın kocasına karşı ses tonunu biraz yükseltse kocasından dayak yemese bile en azından tehdit ve iki misli bağırma yiyor...burada erkeğin kadına mesajı basit olarak şudur : bak ben erkeğim,senden kuvvetliyim ve istersem seni dövebilirim ona göre davran bana...
  ilkel toplumlar her zaman böyledir bu hiç değişmez...
  buna karşılık bir toplumun gelişmişliği kadına verilen değerle doğru orantılı olarak seyreder...yani ne kadar kadına değer verilirse o toplum o kadar gelişmiş demektir !!!
  iki kere iki dört kadar gerçektir bu olay !!!
  bunu toplumlara olduğu gibi bireylere de uygulayabilirsiniz...ve diyebilirsiniz ki bir erkeğin gelişmişliği kadına verdiği değerde gizlidir...
  şimdi fetişizmle bu olayın bir ilgisi varmı ?
  hem de yakinen !!!
  erkek kadını dövdüğü zaman kadın nasıl aciz kalıyor ve bişey yapamıyorsa ( bu olay erkek egemen toplumda )
  bunun tam tersi kadın erkeği dövdüğü zaman erkeğin aciz kaldığını bir düşünün !!! ( bu da kadın egemen toplumda olması gereken birşeydir...)
  şimdi bu sözleri ben söylüyorum hem de türkiye gibi bir yerde !!!!
  ve sonra da anlaşılmayı bekliyorum....
  zor...çok zor....neden ?
  çünkü topluma yabancı ...
  alışılagelen bir şey değil ...
  anormal ...
  sapkınlık...
  sapıklık...
  tedaviye ihtiyacınız var !!!
  acıyorum size !!!
  zavallı ...
  iğrenç...
  bunlar benim türkiyede aldığım tepkiler...
  güzel karşılayanlar da oldu tabi onu da söylemeliyim...
  avrupa ve amerikada da yaşadım ben. oralarda biraz daha farklı...tabi garipseme çok daha az oluyor...bir ayağını öptüm mü öbürünü kendiliğinden uzatıyor zaten...
  bi gün açık hava konserine gitmiştik ben unutmuştum o bana hatırlattı !!!
  hadi bakalım beni taşı dedi...
  öyle zayıf falan da değildi ha !
  en az 75 kilo çekerdi ...
  derhal dedim hemen ....
  belki 1 saat hiç inmedi omuzumdan !! hah hah
  Konu megane tarafından (11-10-2009 Saat 12:27 PM ) değiştirilmiştir.

 8. #28
  Karar Dönemi Ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Mesajlar
  79

  Standart Neden Megane?

  Sn.Megane,neden Megane nickini aldığınızı ve mümkünse hangi şehirlerde,ne tür okullarda okuduğunuz,hangi ülke ve şehirlerde ne kadar yaşadığınız,ne tür işler yaptığınız,babanızın mesleği gibi konularda biraz bilgi verebilir misiniz?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Benzer Konular

 1. Ayak şişmesinden kemikler sorumlu olabilir
  By malahit in forum Sağlık
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-07-2009, 12:27 AM
 2. Ayak sağlığınızı önemseyin!
  By Gümüş in forum Sağlık
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 22-12-2007, 06:53 PM

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •