4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Kararsızlıktan Kurtulma Nasıl Olaiblir??

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kararsızlıktan Kurtulma Nasıl Olaiblir??

Merhabalar.
    Ben şahsen oldukça kararsız bir insanım. O kadar ki artık hayatımdaki önemli kararlarda bile çok etkisi oluyor ve bu da çok sıkıntıya neden olabiliyor. Mesela bir şeyi çok isteyip sonra ona ulaştım diyelim, bu kez de aklım diğerine gidiyor, onu düşünüyorum. Sonra ona ulaşma imkanı elime geçince , daha tam kesinleşmeden bile "Acaba bunda mı kalsaydım, şu özelliği güzeldi, şuyu şöyleydi" vb diye düşünmeye başlıyorum. Ama diğer fırsat da elimden tam olarak çıkınca onu düşünmeye başlıyorum.

Artık bundan tamamen kurtulmak istiyorum. Bunu yaşayan var mı, yaşayıp atlatan?

Önerileriniz nelerdir?

paradox
    Guest

Alıntı aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Ben şahsen oldukça kararsız bir insanım. O kadar ki artık hayatımdaki önemli kararlarda bile çok etkisi oluyor ve bu da çok sıkıntıya neden olabiliyor. Mesela bir şeyi çok isteyip sonra ona ulaştım diyelim, bu kez de aklım diğerine gidiyor, onu düşünüyorum. Sonra ona ulaşma imkanı elime geçince , daha tam kesinleşmeden bile "Acaba bunda mı kalsaydım, şu özelliği güzeldi, şuyu şöyleydi" vb diye düşünmeye başlıyorum. Ama diğer fırsat da elimden tam olarak çıkınca onu düşünmeye başlıyorum.

Artık bundan tamamen kurtulmak istiyorum. Bunu yaşayan var mı, yaşayıp atlatan?

Önerileriniz nelerdir?
    Sevgili Aydemir.Bence bu hastalik degildir kurtunulmasi gereken.Kisinin karekteristik yapisiyla ilgili bir sorun oldugunu dusunuyorum.Hedeflerinimizi,hayattan beklentilerimizi tam olarak kafamizda oturtamadigimiz surece yasiyoruz bu gel gitleri.Belki birazda ozguven eksikliginden kaynaklaniyor kararsizliklarimiz.Kendimize, kararlarimiza olan guvensizligimiz, kafamizda hep acebalar olusmasina neden oluyor.
    Bunu asmanin yolu, ne istedigimizi, nicin istedigimizi tesbit edip o yolda ilerlemekle mumkun olabilir kanisindayim...

Karar Dönemi aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haklısınız. Bir yandan düşünüyorum ve belki de ne ,stediğimi bilmiyorum diyorum. ama mesela bir şeyi isterken çok istiyorum, artılarını vb düşünüyorum ve ona ulaşmak için uğraşıyorum; ama elime geçince bu sefer önceden elimde olan şeyi düşünmeye ve "acaba yanlış mı yaptım" demeye başlıyorum.

bir karar verdiğimde galiba diğer seçeneği tam olarak silemiyorum. yapılması gereken bu mu? işte bu pek yapabildiğim bir şey değil..

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

aydemir kararsızlık çok kötü bir şey.Özgüven eksikliği var bunun içinde,ne istediğini bilmemek,neyden mutlu olacağını bilmemek.Ani karar verme kararlarında artısını eksisini düşünki düşünüyorsun verdiğin ilk karar doğru olandır,diğer seçenek belki başka şartlarda karşına çıkar.