Sayfa 1/4 1234 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ben lanetlenmiş biriyim galiba !

Karar Dönemi

Standart Ben lanetlenmiş biriyim galiba !

arkadaşlar sürekli sıkıntı içindeyim sinirleniyorum kafayı yiyeceğim hiç birşey düzgün gitmiyor şansım yok 0 hiç iyi birşey çıkmaz çıksada kesin bir şey tersdir üstümde 10 yıla yakındır bir garip kas hastalığı var kaslarımda tutulma var boynumdan tutun el-ayak parmaklarımdaki kaslara kadar tutulma var mesala otobüse felan binerken inerken ayaklarım kilitlenip kalıyor elimi sıkıp açmaya kalkınca kilitlenip kalıyor ama 5-7 kez yapınca normale dönüyor aradan 20 dk geçtikten sonra kilitlenme tekrar geliyor spor felan yaptığım zaman daha beter oluyor ağrılar başlıyor yorgunluk sürekli sinirlilik sürekli oluyor uykum geliyor sürekli doğru dürüst bir yerde çalışamıyorum işe girmekde istemiyorum kendimi çok ezik görüyorum en salak en becereksiz olarak görüyorum bir iş yapamam edemem şimdi batırırım o işi hiç gitmiyim felan düşünürüm hep pek arkadaşımda yok yaşım 20 ama ben sanki 40 yaşında gibi hissediyorum bu tür şeyler kaç senedir var ne yapacağım ben ?

ben sinirlenmekten geceleri uyuyamıyorum düşünmekten kafayı yiyeceğim bu olay kaç senedir var orta okula giderkende vardı küçükken okulda felan çok aşşağılarlardı beni hayatım bu tarz şeylerle geçti yani okul hayatım boyunca lise hatta üniversiteye kadar iyi olmamın sakin olmamın acısını çektim içki sigara felan kullanmıyorum kız arkadaşım zaten hiç olmadı teklif bile etmek istemiyorum benim gibi salakla ne yapacak felan düşünüyorum öyle gidiyor hayat kimse beni istemiyor suratım daima düşük her kez neden üzgünsün neden negatifsin diyip duruyor herkez söylüyor bunu bu kas tutulması yüzünden çokda rezil oldum annem babamla sürekli tartışıyorum

Karar Dönemi

Arkadaşlar bu sitedede aynı konuyu açmıştım belki oradaki üyeler buradada vardır daha fazla yazdıklarımda burada zaten diğer sorunlarımıda buradan okuyabilirsiniz !

http://www.psikoloji.gen.tr/modules....=485786#485786

bu kas hastalığına denk gelen arkadaş varmı hiç ? yada aynı durumu yaşayan ???

paradox
    Guest

Selamlar Sugibi..Oncelikle aramiza hosgeldiniz...
    Kendinizi be denli acimasizca elestirip lanetli adletmeniz, cok uzucu..Herhangi bir tedavi goruyormusunuz veya rahatsizliklariniza bir teshis konuldumu bilmiyorum.Siz de bu konuda pek fazla bir bilgi vermemisiniz..Fakat yasamis oldugunuz kas agrilari ve tutulmalari, bende strese bagli kas spazmlari izlenimi uyardi..Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla pekte parlak bir cocukluk ve genclik yasamamisiniz.Size nacizane onerim bir uzmandan bu konular hakkinda destek almaniz ki sorunlariniz hayatinizin geri kalan doneminide etkilemeden cozumlene bilsin..Sorunlar biriktikce ve uzerine yenileri eklendikce dahada cozumsuz bir hal ala bilir..
    Sagliklar dilerim....

Karar Dönemi

öncelikle teşekkür ederim paradox 2.mesajımda belirttiğim gibi bu sitede olanı biteni elimden geldiğince anlattım

buraya kopyala yapıştır yapacaktım ama çok uzun olur canınızı sıkmıyim diye yapmadım ama isteyen o linke tıklayıp görebilir ne yaşadığımı ve hakkımda daha çok bilgiyi görebilir şuan hap kullanıyorum en son gittiğim doktor ankara tış araştırma merkezine gitmemi söylediler kan tahlillerine girdim bir çok sonuç çıkmıyor en son gittiğim doktorda sizin gibi sinirsel birşeyler söyledi ve hap yazdı işte 2 tane onu kullanıyorum secita ve sirdalud MR diye bir hap bundan öncede kullandım psikolojik haplar

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Linkteki adresteki bütün yazılarını okudum, anladımki sen bütün zorluklara rağmen çok güçlü bir insansın hiç pes etmemişsin, eğer pes etsen intihar etmek istemezdin, kendini ezik olarak görüyorsan ezik ol kendini güçsüz görüyorsan güçsüz ol ne ezik olmak ne de güçsüz olmak kimsenin elinde değil güçsüz olmak suçta değil zaten, kabullen halini ve rahatla. Çevrendekiler seni önemsemezse önemsemesin, evet zayıf ve sorunlu bir insansın çok fazla sorunun var hiç başarılı değilsin, olabilir gayet doğal şeylerdir bunlar bunun için sen suçlu değilsinki arkadaşım hayatı okadar dert ediyorsunki sapasağlam insanlar bile bu kadar umursamıyor hayatı, salla dünyayı dalganı geç sen elalem seni beğenmiyor diye kendini suçlama. Ve haline şükret kör, sağır, kolsuz, bacaksız insanlarda var, kendi fiziken sapasağlam olduğu için seni küçük gören akılsızlarda var şükretki onlar gibi değilsin.

Boşluktan kurtulmak için allaha sığın belki hiçbirşeyin olmayabilir ama içinde allah sevgisi olsun, inan bu yeterde artar bile sana.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

paradox
    Guest

Alıntı Sugibi09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim paradox 2.mesajımda belirttiğim gibi bu sitede olanı biteni elimden geldiğince anlattım

buraya kopyala yapıştır yapacaktım ama çok uzun olur canınızı sıkmıyim diye yapmadım ama isteyen o linke tıklayıp görebilir ne yaşadığımı ve hakkımda daha çok bilgiyi görebilir şuan hap kullanıyorum en son gittiğim doktor ankara tış araştırma merkezine gitmemi söylediler kan tahlillerine girdim bir çok sonuç çıkmıyor en son gittiğim doktorda sizin gibi sinirsel birşeyler söyledi ve hap yazdı işte 2 tane onu kullanıyorum secita ve sirdalud MR diye bir hap bundan öncede kullandım psikolojik haplar
    Demek ki doktorlarinizda Yasadiklarinizin strese bagli kas spazmlari oldugunu dusunuyor..Sevgili arkadasim ilaclar tek basina bir cozum olmuyor ne yazik ki.Ilaclarin yaninda alicaginiz bir psikoterapinin eminim ki cok faydasini goruceksiniz...Bu kas spazmlari icin ayrica fiziyo terapide muhtesem sonuclar veriyor (tecrubeyle sabittir)..
    Bir doktor arkadasimin bana soyledigi bir sozu sizinle de paylasmak isterim.Kendisi bana soyle demisti:Hastalik yoktur, hasta vardir.Siz beyniniz de bir hastaligi ne kadar buyutup, korkularla beslerseniz o denli hastasinizdir...

Sayın Sugibi09...Yazılarını okudum.Keşke bu cevabı ;sana biraz yol gösterebilecek nitelikte yazabilseydi.Yazmaktaki amacım duyguların çokk kuvvetli ve benimkilere inanılmaz derecede benziyor.
    Sana takma kafanı,dr a git vs tavsiyelerde bulunamayacağım.Keşke bi çıkış olsaydı ama tek şunu diyebilirim ki -belki de bir yerlerde bir çıkış vardır-
    İntihar filan etme ki bahsettiğim çıkış yoluna -bu gezegen de olmasa da- ulaşabilesin.Umarım demek istediğimi anladın sadece sabır iyileşemezsen de yine sabır.Esenlikle kal...
    HEPSİ BİRER UMUTTULAR,
    BİRER BİRER UYUTTULAR,
    BİZİ BURADA UNUTTULAR,
    GİDENLERE SELAM OLSUN !!!

Banned

Kim lanetlenmiş değil ki, keyfine bak...

Karar Dönemi

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için

platoni kendimi hiç güçlü hissetmiyorum dediğin gibi eğer öyle hissetsem zaten yazmadımki böyle şeyler becerisizlik felan tavsiyelerini deniyeceğim ama yinede

paradox ankaraya giderim herhalde ama nezaman bilmiyorum ha birde son sözüne gelince ben aslında bir aralar bu hastalığımı silip atmıştım ama olmuyor işte çünkü günlük hayatta sürekli karşıma çıkıyor yapacak birşey yok çocukken daha beterdi şimdi herhalde kaslarım güçlü olunca kilitlenmeye kendimi zorluyorum ama tabi zorlanıncada nerede zorlanma olduysa orada kaslar sanki yırtılıyor onun ağrısı duruyor 1-2 gün öyle onun için düşmüyorum galiba yada artık kilitlenip çözülmesini bekliyorum ağır ağır kalkıyorum yaşlı gibi :S

canlı cenaze nickinde güzelmiş

sabır diyorsun ama bıktım artık sabırdan içimde tuta tuta bu hale geldim ilk defa bu başıma gelen şeyleri böyle forumda paylaşıyorum yani

Banned

Sugibi09
    "Lanetlenmiş biriyim..." Bu cümleyi defalarca ben kurdum, kurmuş olan da birçok insan vardır forumda eminim. Ama güçsüzlüğünü belirten bu cümleyi kullanmamanı rica edeceğim. Canlılık, şanslı ve şanssızlarla doludur. Bir kaplan genetik olarak hızlı koşar. Ama bir ceylan da yaşamak zorundadır, ve zikzaklar,daireler çizerek aslana kafa tutar. Bu onun analiz ettiği, yaşamak için geliştirdiği, çalıştığı birşeydir.
    Ceylan şanslı değildir, ama bu eksikliğini yaşama isteği ve çalışmayla giderir. Şanslı şansı bitene kadar yaşar, bizim gibi şanssızlar ise her duruma ayak uydurup çalışmak ve savaşmak zorundayız.
    Güçsüz olmak gibi birşeyi haketmiyoruz, bunu unutma.

Sayfa 1/4 1234 SonSon