Ben şu an 15 yaşındayım. Eminim ki ergenliğin de yaşattığı problemler vardır ancak en önemli problemim olduğu için buradan başlamak istiyorum. Benim sorunum daha çok şu eksende açıklanabilir <Bilgisayar, İnternet bağımlılığı, Uyku düzeni>. Ben 1995 doğumluyum. Bilgisayarla tanışmam oldukça erken oldu. 1999 Yılında yani 4 yaşında bilgisayar başına oturdum. 2000 Yılında ise internet kullanımım başladı. 6 Yaşında bir bilgisayarı toplayabilecek(Parçalarını satın alıp daha sonra birleştirmek) hale geldim. Ortalama günde 12 saat bilgisayar kullanımım vardı. 6-12 Yaşları arasında bu böyle devam etti. Saatler gittikçe karışmaya başladı ve gece gündüz karıştı tabiri caizse. Şöyle anlatayım; sabah saat 6:30'da kalkıp 7:00'da okulda oluyorum(Olabilirsem tabi.). Eve saat 13:00 gibi gelip yemeğimi bilgisayar başında yiyip saat 4:00-5:00 gibi yatıyordum. Bu hayatımı tamamen engelliyor neredeyse. Haftada 2-3 gün okula mutlaka geç kalıyorum. İşittiğim azar, küfür yanıma kar kalıyordu. Yaz tatillerinde okul bittiğinde ise iyice saçmalamaya başlıyorum. Akşam 7:00-8:00 gibi uyanıyorum. Bilgisayar başına oturuyorum, sabah 9:00 civarlarında yatıyorum. Anlayacağınız ailemle sofraya dahi oturamıyorum denk gelmiyor. Onlar uyurken ben ayakta oluyorum ve her zaman bilgisayar başında. Şu an bilgisayar bilgim(ne yazık ki) inanılmaz seviyede. Evimde 5 tane bilgisayarım var. İnternet sitesi kurabiliyor/üretebiliyorum. İleri seviye php,asp,c++,3dsmax ve maya 3d kullanabiliyorum. Fakat haliyle okulumda 8.sınıfta neredeyse sınıfta kalıyordum. O derece ki artık evden dışarı neredeyse çıkmıyorum, gittiğim yerde internetin olması dahi bana yetmiyor yavaş olduğu için evden çıkmıyorum, misafirliklere gitmiyorum, gezmeye hiç gitmiyorum, şimdi dönüp bakıyorum gerçek hayattan tanıdığım 2 tane insan var msn listemde. Geri kalan 264 kişi ile internette tanışmışım .Artık hayatımı düzene sokup normal bir insan olmak istiyorum, nereden başlamalıyım ne şekilde devam etmeliyim, hayatım rezil bir durumda

Yardımcı olun bana delirmek üzereyim