Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
56 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Beni birakmayan aci Hayatim

amelia
    Guest

Exclamation

beni bırakmayan acı hayatım değil de benim bırakmadığım acı haytım olmalıydı
    sımsıkı tutmuşsun..

bırakmalısın. eğer böyle mutlu oluyosan bırakmamayı da tercih edebilirsin.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Bölüm 2

Benimde bir Agacim vardi

Ninem öldükten sonra,annem almanyadan gelip beni babamda birakmadi.Bir bakici cocuklu aileye verdi,bayagi kalabaliklardi beni hic takmiyorlar ve sevmiyorlardi,ellime kuru ekmek verirlerdi.
    Yakinimizda Ilkokulu vardi,onlara cok özenirdim ..önlük giymek kurdele takmak.yasim daha 4 olmasi lazim.
    Bizim orda Kartal-Cevizli/Tamirhanede haftada 2x pazar kurulurdu,ve yollu cok uzundu...ve o yollun sonunda bir kocaman Agac vardi adi Cinar'di.O beni seviyormuydu bilmiyorum ama ben onu cok seviyordum.... cok bagliydim.Annem bana demistiki almanyaya giderken"kizim ben yine gelicem ve seni alip almanyaya götürcem"ben almanya ne oldugunu bilmiyorum ama cok uzakta bir yer oldugunu biliyordum.
    Ve iste bende burda Cinaragcimda oturup annem gelicek
    umutuyla oturup onu beklerdim.Kötü olan...gelen gecen ..beni dilenci saniyorlardi...vah vahh yazik derlerdi,bi yasli teyze basimi oksadi beni sevdi diye cok hosuma gitmisti....bazilari ise para verirlerdi...hatirliyorumda ozaman kuruslarin deligi vardi...bazilari ise ekmek arasi verirdi.Sali pazari oldugu zaman sevinirdim...onlari izlerdim devamli .
    Birgün bir kiz geldi yanima,benden 1-2 yas daha büyük olacak.ben onun arkadasi olmustum,bana devamli leblebi tozu bide harcligini verirdi...beni aradigi zaman cinaragcinda bulurdu,kizin adi Nurhayat'ti,birgün pazardan Karpuz almis ve bana dediki"Al kardesim bu karpuzu evine götür ve ailenle ye" dedi "ama bu karpuz cok büyük ben tasiyamam" dedim"tasirsin"dedi ve verdi...verdiginen düsmesi bir oldu ...karpuz bin parca oldu,ben cok üzülüp agladim.
    Zamanin nasil gectigini anlamadan,birgün annem geldi söz verdigi gibi.Beni ve babamida(ne yaziki)Almanyaya/Berline götürdü.Austos 1968 senesi

Arkadaslar: Gecen sene Istanbuldayken esimle ,merak ettim o cinar agcini,esim bir bakalim dedi,ve ne yaziki agcin yerine yuvarlak daire yapmislar ve ciceklerle süslemisler.Sonra orda oturup anilarima üzülüp agladim.
    orda bir yasli tesyze gördüm,dedim o mutlaka biliyordur...teyzeye sordugumda oda o agci bildigini söyledi...ama ne yaziki kestiler dedi,icimin nasil oldugunu kimseye anlatamam....o agac benim sahitimdi sanki

Bölüm 3'e hazirlaniyorum

nurhayat dedin ya abla o benim 8 aylıkken ölen ablamın ismiydi.... annem onu zaman zaman düşünür ağlar....

dedemle ninem cahil insanlardı... çocuğa inek sütünden içirmeyin.... çok masraf yapıyorsunuz diye sürekli babama baskı yaparlarmış.... annemin sütüde ona yetmemiş.... ölmesine yakın hastaneye götürmüşler.... doktor bunu aç bırakmışsınız demiş.... artık bu yaşamaz fazla demiş.... çok geçmeden de ölmüş....

annem ondan sonra sürekli depresyonlara girdi durdu.... yeni dpğmuş bir evladı kaybetmek ne kadar üzücü bir şey onun için.... hala da öyle

Yer
    Berlin

3.ye hazirlaniyorum ama benim icin cok kötü yazmasi,
    inanin yazarken gözyaslarim yazdigimi siliyor...ama bitircem...ve bayagi uzun

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı therapi25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nurhayat dedin ya abla o benim 8 aylıkken ölen ablamın ismiydi.... annem onu zaman zaman düşünür ağlar....

dedemle ninem cahil insanlardı... çocuğa inek sütünden içirmeyin.... çok masraf yapıyorsunuz diye sürekli babama baskı yaparlarmış.... annemin sütüde ona yetmemiş.... ölmesine yakın hastaneye götürmüşler.... doktor bunu aç bırakmışsınız demiş.... artık bu yaşamaz fazla demiş.... çok geçmeden de ölmüş....

annem ondan sonra sürekli depresyonlara girdi durdu.... yeni dpğmuş bir evladı kaybetmek ne kadar üzücü bir şey onun için.... hala da öyle
    yazdıkların beni de üzdü

selina zenin için de üzüldüm. ama yazdıkça rahatlarsn belki biraz
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Karar Dönemi

ne kadar uzman bilemiyorum ama bir çok sıkıntılı dönemimde bana yardımcı olan bi arkadaş vardı isteyenler psikolog__@hotmail.com adlı msnden eylül ablaya mail yollayabilir hepinize yardım edeceğinden adım gibi eminm umarım adres vermemin sakıncası yoktur

Karar Dönemi

selina yaşadıkların gerçekten ağır kötü dönemler atlatmışsın ama herşeyden önemlisi öyle güzel anlayışlı ve seni çok seven bi eşin var bazen insanlar elindekilerin değerini var oldukları için farketmezler fakat bence sen eşinin o güzel armağanın farkındasın hayata sımsıkı tutunabilmen için bi gerekçen var evlisin bi evin bi eşin sana ait mutlu bir dünya o dünyayı cennete çevirmek ve cehenneme çevirmek senin elin de hastalığına kulak verdiğin kadar bence ailene ve eşine kulak ver bu sana daha iyi gelicek tir gördüğün o halüsünasyon yani kedi umursamamaya çalış aldırış etme ben onunla yaşamayı da öğrendim bende bi insan gölgesi hayatımın bi parçası oldu he an görüp konuşuyor benimle ben karanlık dünyama kapı aralığı kadar da olsa bi ışık yarattım kendime sende yapabilirsin güveniyorum başarabilirsin mutluluk avuçlarının içinde sıkma onu özgür bırak artık sen herşeyden önemlisin

Yer
    Berlin

Standart Sen kendi kendine yar olamadın...

Bunu Annem icin yazdim:
    Sen kendi kendine yar olamadın...

Vurduğun her yerde gül biter sanma
    Sen beni ilk defa yaralamadın
    Ben sana kul köle olurdum amma
    Sen bana bir günlük yar olamadın

Bu kadar yüklenmek varmı susana
    Yerimde olupta çıldırmasana
    Ben gönül köşkümü açtımda sana
    Sen sokak kapını aralamadın

Hançerle mavzerle yıkılmazdım da
    Süründüm aklımı senle bozdum da
    Ben sana yüzlerce roman yazdım da
    Sen bana bir satır karalamadın

On binde bir kula kısmet olsam da
    Kadrimi bilmedin nimet olsam da
    Ben senin bağına rahmet olsam da
    Sen benim dağıma kar olamadın

Kalplere şifalar sunan meyvaydım
    Her aaafe kedere derde devaydım
    Ben senin bahtına gülen ayvaydım
    Sen bana ağlayan nar olamadın

Yıllara mal oldu gözümden düşmen
    Ey şimdi aynayla kavgalı düşman
    Her zaman mahcupsan her zaman pişman
    Sen kendi kendine yar olamadın...

Karar Dönemi canca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Nerede yaşadığım önemli değil,nasıl yaşadığım önemli.

Standart Selina ya

Selina özür dilerim senden,hayat hikayeni okuyunca çok üzüldüm,anne olayı o kadar önemli ki...benim sıkıntılarım seninkilerinin yanında hiç kalır.

Karar Dönemi

selinacım hikayeni okudum ve bi insanın başına bu kadarmı kötülük ardı ardına gelir diye düşünmedende edemedim.inan bana tüylerim diken diken oldu.çok zor şeyler yaşamışsın gerçekten .allah sana sabır versin.yinede ayakta kalabilmen çok önemli.umarım bundan sonraki hayatını tıpkı istediğin vede hakettiğin gibi yaşarsın.

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon