Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
56 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Beni birakmayan aci Hayatim

amelia
    Guest

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim,evethaklisin.
    Ben acinmak istemiyorum,beni buzamana kadar kimse anlamadi.
    ne kardes nede arkadas,daha cok onlari sevgimlen bogdum..herzaman onlari kaybetmekten korktum,ve neyaziki basima geldi korktuklarim.
    kimseye kendimi anlatamiyorum,ve bu yazdiklarim daha baslangic.
    diyorsun,insanlardan korkuyormuyum yoksa kaciyormuyum.
    ikiside,hem korkuyorum hemde kaciyorum.benim bütün güvencemi,sevgimi aldilar kullandilar.daha bu zamana kadar gercek bir dost bulamadim,benimde ihtiyacim var..ama artik,yanlizliga alistim.doktorlar benim dert ortagim oldu.insanlardan korkum:sag solu hic belli olmuyor,yanliz erkeklerden degil kadinlardanda korkuyorum.
    hatirliyorum bana terapi doktoru sunu sormustu:ben bi erkek olarak,beni istemiyebilirsiniz,hakli olarak.bir bayan doktoru secme hakiniz var .dedi.
    bende sunu dedim:bütün erkekler tecavüzcü degil,onun icin bütün erkekleri kötü görmüyorum,ama ben kadinlardanda korkuyorum,ikiside kötü olabilir...erkek bi vurur devirir kadin ama aci cektire cektire sevk alarak devirir.
    bütün erkekler tecavüzcü değil demişsin bu senin hala doğru düşünme yeteneğini kaybetmediğini gösterir.

'o zaman bunu bütün insanlar kötü değil'diye de genelleyebilmelisin.

doktora gidip gelmek senin tercihin ama bence artık kendi kendini tedavi etmeyede başlamalısın sen istemedikten sonra kimse sana yardım edemez.senin de böyle düşündüğünü tahmin edebiliyorum.

elbette psikoloji bi bilimdir ve çok ilerlemiştir.o ayrı konu.

hiç kimse beni anlamıyo deme bak biz burdayız sen iyi ol yeter ki istediğin zaman istediğin şeyi yaz.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

sevgili pinarcigim,
    ben ellhamdüllah müslümanim.benim birtek allahim var inanacak güvenecek,sonunda onun huzurunda yanina gidecem.
    kalbim allah askiylan dolu.eger dinsiz olsaydim,coktan
    intihar etmistim.ben 12 yasimdayken ilk intihara kalkistim.ama bu ilk,cok denedim...ve bugün diyorum ,iyiki intiharla ölmedim.
    ben hastaneye yatigimda,doktorlar benden emin olmak istiyorlar cünkü Suizid tehlikesi oldugum icin.
    onlara diyorumki:ben cok dinime düskünüm,yanliz benim dinimde degil ,bütün din kitaplarinda intihar günahlarin en büyüyü,derim.onlarda ,evet öyle diyorlar.
    ve imza atmam lazim.baskasi icin kenidini öldürmek,günaha girmek istemem.

Karar Dönemi nılupher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşadıklarınızı ve yazdıklarınızı üzülerek, hayretle bu kadarı da mı oluyormuş diyerek okudum.Allah yardımcınız olsun...Kendinizi çok iyi ifade eden, maneviyatı yüksek biri olduğunuzu düşündüm.Arkadaşsız olduğunuzu yazmışsınız,Yazık çevrenizdeki insanlar sizin gibi biriniden istifade edemedikleri için...Bence siz dertlisiniz ama pek çok dertliye de destek olabilecek manevi güçtesiniz.Umarım yarınlarınız çok ama çok iyi olur...
    Durgun Sular Derin Akar...

Yer
    Berlin

Yaşadıklarınızı ve yazdıklarınızı üzülerek, hayretle bu kadarı da mı oluyormuş diyerek okudum.Allah yardımcınız olsun...Kendinizi çok iyi ifade eden, maneviyatı yüksek biri olduğunuzu düşündüm.Arkadaşsız olduğunuzu yazmışsınız,Yazık çevrenizdeki insanlar sizin gibi biriniden istifade edemedikleri için...Bence siz dertlisiniz ama pek çok dertliye de destek olabilecek manevi güçtesiniz.Umarım yarınlarınız çok ama çok iyi olur...

ne yaziki benim gibi insanlar hep yanliz.
    ben dogruyu bildigim icin,yardim cok etmek istedim....yardim etmek icin yiprandim,sonunda herkes kendi bildigini yada düsündügünü yapiyor.
    bende yipramlan kaldim,terk edildim anasilmadim.
    artik bende kendimden süphelenmeye basliyorum,bunca insanmi dogru...bendemi bir yanlislik var ...kafam bir türlü almiyor.
    yemisim artik psikolog damgasini,artik ne desemde beni kimse normal görmüyor.halbuki ben deli degilimki....bunu neyaziki ayirt edemiyorlar

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yaşadıklarınız için üzüldüm ama sizi tebrik etmek istiyorum
    hala ayaktasınız. manevi gücünüz sizi hep ayakta tutacaktır.
    eğer paylaşmak isterseniz kendi adıma ben hep burdayım. diğer arkadaşlarda böyle düşünüyordur sanırım
    evet bu dünyada kötü insanlar var ve elbet bunun karşılığını alacaklar
    ve bu dünya da iyilerde var dilerim Allah sizi onlarla karşılaştırır artık
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Anlıyorum seni... Üzüldüm,ama geçiyor.Bir şekilde geçiyor zamanla,eskisi kadar sızlamıyor değil mi?Sanki senin başından geçmemiş gibi anlatabilir bi hale geliyorsun.Önceden,yaşadıklarımı biri ile paylaştığımda dayanamaz ağlardım,sürekli ağlar ve çığlıklar atardım.Şimdi ise,donuk bir ses tonuyla,sadece anlatıyor ve konuşmam bitince de hiçbir şey olmamış gibi öylece susuyorum.
    Love etc.

Yer
    Berlin

ben daha alisamdaim.
    herzaman anlatigimda ,cok agliyorum kendimde geciyorum yani o senaryoyo yasiyorum.
    eskiden hic kimseye birseyimi anlatmiyordum,bugün ise tam tersi....malesef...hep konusma ihtiyaci duyuyorum,ve biliyorumki kimseni bana acimaktan baska birsey yapamadigini-diyemedigini.
    bazen caffeeye giderim yanliz basima,orada secerim kendime kimin yanina otursam diye,ve inanirmisin....kötüsü...herseyimi anlatiyorum.
    icimdende diyorumki,aman bosver tanimiyorumki zaten konusulanda burda biter.
    biliyorum cok yanlis oldugunu.beni dinliyecek doktordan baska arkadasimda yok,olmazda.

Kendini tanımadığın insanlara anlatmak,tanıdığın insanlara anlatmaktan daha iyidir diyebilirim.Bunu ben de yapıyorum...Demek ki için bi şekilde bunları dışarı atmak ve seni rahatlatmak yolunda gayretli.Yaşadıkların gerçekten ağır fakat aşılmayacak şeyler de değil bunu kabullenmelisin.Ve kim sana acımış,şu kişi sana acımış da vs,bunları düşünme.Cidden bunları düşünme,çünkü insanlar kendilerine acımaktan kaçındıkları için çoğunlukla farklı kişilere acır ve merhamet ederler.Bu,kafaya takacağın en son şey olmalı bence.
    Love etc.

Smile

şuan iyileştiğimi de smyleyebilirim ama iyileşmiş insanların gerçek dostu var mı sanki arkanı dönmeden başlıyorlar dedikoduya kuyunu kazmaya inanki öyle olaylar yaşıyorum ki hayretin şaşar tabi seninki kadar olmasa da. ama şu var insanların kendinden başka kimseyi pek taktıkları yok olan iyi niyetlilere oluyor
    insanlardan kaçmaya gelince ben de bir yıl nhiçbirşekilde hiçkimse temasım olmadı devamlı insanlardan kaçtım bir zaman sonra acılarımın insanlarla olunca geçtiğini görmeye başladım o zaman acı çekmemek için insanlarla olmaya başladım bu da aslında iyi olduğunu gösterir şuan ise iyi olmama rağmen etrafımda kimse yok biraz altını deşince korkunç niyetler görüyorum ve insanlardan nefret ediyorum insanlığımdan utanıyorum ama tabiki bütün insanlar öyle değil iyi olanlar da var. saygı ve sevgilerimle

Yer
    Berlin

burda yazdiklarinizi okuyorumda,benim gibi güsünen insanlarda var.
    ama neden bukadar uzak oluyor bu iyi insanlar.....bazen diyorum : üstümdeki komsu bana göre iyi olmaya bilir,
    ama bazilarina göre,
    bulunmayan bir dost olabilir.

yoksa yanlismi düsünüyorum

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon