Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
56 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Beni birakmayan aci Hayatim

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Beni birakmayan aci Hayatim

Merhaba Arkadaslar Dertortaklarim,

Ben 46 yasinda bir bayanim,hastaligim Posttravattik-Bordeline (vaginal kesme),cokluk kisilik bazen 6 bazen 8,Sizofren kat 1,siozid Panik ve sozial hayatan uzak durma,ve %70 sakatim(belgeli).Ben aslinda cok korkagim,ama degilimde.Ben daha cok insanlardan korkuyorum,kendimi eve kapatiyorum ,kapi zilli caldimi ter ve titremeler basliyor evin icinde saklaniyorum beni görürler diye,Telefon caldimida aynisi,misafir kabul etmiyorum,kalabaliga hic gelemiyorum,löp diye kendimden geciyorum.Ben 11 senedir hastanede calistim.hastaligimin sebebiyle erken emekli olmam tespit edildi,bu yasta!
    senede en az 2x hastaneye(kapali) gidiyorum bazen 4 haftaligina bazende 3 ayligina,2x rehabilationda yattim sonunda iste emekli yaptilar.cok ilac kullandim.Simdi 2,5 yilldir ambulat therapie yapiyorum,haftada 1-2 x durumuma bagli.Ve sonunda ne kadar agir bir hasta oldugumu ögrendim,bazen kendimden bile korkuyorum,sesler duyuyorum.... ,bazen tv ye bakarken aniden siyah kedi görüyorum söyle soldan saga birden kendisini kabartmis sekilde kactigini görüyorum.
    icimde baskasi oldugunu duyuyorum,ama o kötü....bana istemedigim seyleri yaptiriyor,yapmasam mesela bana uyutmuyor,yada yemek yedirmiyor,yada gece 12de arabaya atlayip cikiyorum,ozaman neolursa olsun bana umrumda degil.
    kardeslerimle aram iyi degil,aramiz acildi.cünkü beni anlamiyorlar.arkadas felanda yok,edinemiyorum.
    konusulcak bir konum yok.
    yaa düsündügümü yazamiyorum kusura bakmayin
    arkadaslar
    Hastaligimin ön hikayesi:
    Annem beni ve babami almanyaya(berline) getirdi 1968 senesi,cocukugum hic olmadi babamdan her gün dayak ve siddet yasadim,annemde aynisini yasadi,ozamanlar annem beni cok severdi kucagindan indirmezdi.Ben 6 yasidayken babam bana tecavüz etti bir kac kere,anneme söyliyemedim korkumdan.sonra annem ondan bosanmayi basardi,babam türkiyeye geri gitti ve baskasinlan evlendi 2 cocugu daha oldu.Annemde almanlan evlendi ve 2 cocugu oldu,annem basladi bana siddet vermeye,hergün dayak,üvey babada onu hep dürtedi beni dövsün diye,hayatim artik zindana döndü,"babasindan ne hayir görümde,döllünden ne bekliyim"derdi,kollarimi yakti kizgin masayla ,üvey babamda kollarimi tutu,okulda itilirdim kakilirdim tükürülürdüm,hic bir arkadasim olmadi,derslerdede kötüydüm,konsentra yok,annem bir gün 1 haftaligina Türkiyeye gitti,ben 12 yasindayim ozaman ,üvey baba firsat bulup oda beni tevavüz etti,kendimi banyoya kitledim ,orada ne ilac varsa yuttum,kendimi hastanede buldum,annem ögrendikten sonra,bana inanmadi dediki "kimbilir kimlerlen S...,simdide babam yapti yok üvey babam yapti"dedi bana ,ben "anne beni neolursun kadin doktoruna götür"dedim,"hayir,seni gelinliginlen bu evden yolluyacam,o gece ben degil sen rezil olacaksin"dedi,ve bana artik hic güvenci kalmadi,birgün ögretmen beni odasina cagirdi"birseyden süpheleniyorum,senin ailenle derdin var degilmi,spor neden yapmiyorsun,yoksa yasakmi?"dedi ,ben hickirmaya basladim"T.shirt ünü bi cikar" dedi,itiraz ettim ama ögretmen sirtima bi bakti,sok oldu ,"pantlonunu cikar" dedi,sok gecirdi"aman allahim bu ne,simdi anliyorum,onlari hemen sikayet edicem"dedi,ama bir seyde olmadi,annem daha cok bedensel ve ruhsal olarak iskenceye devam etti,beni tek odaya lamayida cikardi,"haketmemisim"kapiyida kilitledi,yemek saatinde bir köpege kemik atar gibi yemek verdi"aslinda yemekde vermicem ama allahtan korkuma"derdi.17 yasima kadar dayandim,sonra evden ayrildim(kactim)...ellde ne para ne pul ,ac kurtlar cok sokakta...sonrasini anlarsiniz.....
    2 sene önce annemi gördüm "hakinni helal et anne"dedim"helal olsun,sende hakinni helal et dedi"ama ben dedim "hayir anne,öbürtarafta hesabim var" dedim ,cok agladi.
    simdi kendisinin 5 yeri var ,biz 3 kardesiz(üvey)3 yerini satti ,2 sindide kardeslerme verdi,yani birsey yok artik,Bana birzamanlar derdi "sana ne mal ne mülk ,hic bir sey hakketmedin"derdi ,aynisi babam izini kaybetirdi bulamiyorum öldümü yasiyormu,1990 senesinde babam beni kütügnden cikartmisti,muhtarlan hal etmistik.

yawwww ne yapicagimi bilmiyorum,esazen annemlen barismak istiyorum hellal etmek istiyorum,bi pisman olsa....itiraf etse..ne olur diki,
    benim düsündügüm buradan yani berlinden,türkiyede bi doktor bulup kalin dosyamida götürüp gitmek istiyorum,3 lü konferans (therapie)gibi,cünkü biliyorum o da hasta belki benimlen doktora gelir itiraf eder.
    Internet den aradim bulamadim .

Annem Mersin-Mezitli taraftlarinda oturuyor,Psyjolog
    doktoru ariyorum,mailesip anlasip ,yada telefon numarasi....artik nereye basvurabilirim.....lütfen bana yardim

yaa kizmayin,okumakta güclük cekebilirsiniz.
    olmus bir destan,anlamadiginizi cavaplarim.

siz benim yerimde olsaydiniz ne yapardiniz?

Konu Selina tarafından (13-01-2010 Saat 07:21 PM ) değiştirilmiştir.

öncelikle çok üzüldüğümü belirteyim.bir baba öz çocuğuna nasıl tecavüz eder anlamış değilim ve siz nasıl tepkisiz kaldınız hiç mi tanıdığınız yoktu söyliyecek yada sığınma evleri yok muydu?mutlakabir doktora başvurun sizinki ciddi bir durum ve size Allahtan sabır diliyorum.o insan lardan uzak durun onlar sizin için kötü ne annesiymiş ya boşverin onu yapmadığı kalmamış birde babanızı hala arıyoprsunuz sizi anlayamıyorum:S

Nefertiti
    Guest

Merhaba,öncelikle hoşgeldiniz foruma..

Başınızdan geçenleri irkilerek ve içim acıyarak okudum...ve hissetiklerimi şu an
    kelimelere dökmekte zorlanıyorum.
    Yaşadığınız tüm mezalime...insafsızlıklara rağmen..yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla içinizdeki insan sevgisi,merhamet duygusu ve Allah korkusu gibi meziyetlerin hala sizde varolduğunu görmek beni çok duygulandırdı.

Yanlış biliyorsam lütfen kusura bakmayın..Bildiğim kadarıyla bilhassa Almanya 'da bu tarz durumlarda devlet ve polis anında olaya el atıyor ve şiddete ve kötü muameleye maruz kalmış çocuklar heim denilen kurumlar tarafından sahiplenilip aileyide cezalandırıyorlar.Hoş bu saatten sonra ne desek boş ama aklıma geldi işte.
    Yaşanmış olayları yoksaymak,Ve keşke olmasaydı diye hayıflanmak bizlere bir şey kazandırmıyor...Çünki geçmişe geri dönmemiz imkansız ..bu olaylar yaşandı.

Şu an sadece yazıyı okudum ve kayıtsız kalamadığımdan dolayı bunları yazma ve paylaşma isteği duydum.

Tekrar yazacağım,Görüşmek üzere....

Karar Dönemi sevdenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nefertiti ablanında dediği gibi siz gerçekten kalbi merhamet dolu saygı duyulucak bir insansınız. Okurken sanki roman okuyormuşum gibi geldi. Keşke öyle olsaydı isterdim. Size o kadar acı eziyet çektiriyor ve siz hala onu düşünüyorsunuz yani annenizi. Açıkçası ayakta durabilmeniz bile mucize. Sanırım evlisiniz aklımda öyle kalmış.

İstanbulda psikolog isteseydiniz tanıdığım iyi bir psikolog vardı fakat yinede bu linke bir göz atın isterseniz. Mersinli psikolog ve psikiyatr adres telefonları var.
    http://www.psikologlar.info/index.ph...larin-Listesi/
    Konu sevdenur tarafından (20-04-2009 Saat 09:29 PM ) değiştirilmiştir.

Yer
    Berlin

yorumlarinizi okudum,
    cok tsk.ederim.
    okurken inanin kendimi tutamadim.

evet haklisin merhamet -yardim ve acima cok oldugu icin,
    herzaman kendimi o insanin hissetiklerini hissederim.
    ve onun icinde cabuk kullanirim,hayir diyemem.teraphisini yaptim,olmuyor iste.
    benim cevrem yok ve hicde olmadi,cocukken arkadasim olmasi yasakti.
    zaten arkadas olunacak cocukda degildim,ben onlar gibi degildim,inanilacak güvebilecek kimsem yoktu...tek allaha inaniyordum,sakli gizli kuran kursuna gitim.

Nefertiti senin sordugun ,neden önlem yapilmadi.
    ögretmen sikayet eti,mahkemeye cikti ya 300DM yada 3 ay hapis,bu kadar.oda ödedi.
    bu olaylarda almanyanin kanunlari degisikti,bugünkü gibi degil.

Yer
    Berlin

Ben devamli istanbul/kücük Cesmecedeyim,orada kuzenim var,2 ay sonra mesela gidecegim.
    iyi olurdu bana o tanidiginiz İstanbuldaki psikolog doktorunla birde görüsseydim

Nefertiti
    Guest

Sevgili Selina hanımcığım,okuduğum kadarıyla sıkıntıların konusunda uzmanlar gerekli teşhisi koymuş ve devam etmekte olan düzenli bir tedavin var.
    Bizler ise ancak sen istediğin sürece ,fiilen elimizden bir şey gelmese bile
    paylaşmak istediklerini,anlatmak istediklerini dinler ve buradan sana manevi destek olabiliriz.

Bence miras konusunda da annenden düşen payı takip etmeli ve hakkın olanı almak için çaba sarfetmelisin.Bu senin en doğal hakkın.Bununla ilgili bir avukatla
    görüşebilirsin.

yawwww ne yapicagimi bilmiyorum,esazen annemlen barismak istiyorum hellal etmek istiyorum,bi pisman olsa....itiraf etse..ne olur diki,
    benim düsündügüm buradan yani berlinden,türkiyede bi doktor bulup kalin dosyamida götürüp gitmek istiyorum,3 lü konferans (therapie)gibi,cünkü biliyorum o da hasta belki benimlen doktora gelir itiraf eder.
    Internet den aradim bulamadim .

Annem Mersin-Mezitli taraftlarinda oturuyor,Psyjolog
    doktoru ariyorum,mailesip anlasip ,yada telefon numarasi....artik nereye basvurabilirim

Yukarıda yazdıklarını biraz daha açarsan sevinirim,annenin bir pskilogla görüşüp seninle ilgili gerçekleri ona açıklamasınımı istiyorsun.?Bu itiraf ve olası üçlü terapi seni rahatlatacak diye anlıyorum doğrumu?

Yer
    Berlin

evet canim aynen öyle,
    rahat degilim... onu af etmek ve helal etmek istiyorum.
    ve pismanligini görmek istiyorum,eger bu yasadikca olmasa
    orasini allah bilir.
    burdaki Dr.lar o hicbir zaman pismanligini göstermez,
    ama icten pisman diyorlar.

ve kendisinide normal olmadigina eminim,o da cok seyler yasamis

Karar Dönemi harmonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ѕαкαяуα

yazdıklarınızı biryere kaydettim nezaman dertliyim diye yakınırsam , anlattıklarınızı okuyup kendime glmek için ..
    sizin için çok üzüldüm .. ama bence annenizi affetsenizde bu anlattıklarınız unutulacak gibi değil.. bence kendinizi düzeltemeye bakın hiçbişey için geç değiL ..babanızı niye arıyosunuz anlamadım , bırakın annenizi de diğer kardeşleriniz doktora götürsün .. pişman olduğu sizin için belli ise duymak size bişey kazandırmaz .. artık mutlu olmalısınız ..
    Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun.
    Niye bugünden başlamıyorsun?

Yer
    Berlin

harmonyy ya beni aglatin,inan.
    dogru söylüyorsun ne anne nede baba kardes,
    ben onlarda ne sevgi nede sefkät aldim.
    herkes benim yasimda anne baba diye üzülürken,
    bende üzülüyorum neden benim annem babam böyle olmadi diye,ellimde degil....

ben buraya isterseniz,aralikli,
    hatirladigim kadar buraya yasadigim acilari, satirlara dökebilirim.

bana doktorlar tavsiye ettlier,bir kitap yazmami yani kendi biographimi,belki birgün filimi olabilir dediler.
    yardimsiz mümkün degil.

bana bildirin neolursunuz isteyip istemediginizi

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon