8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Moralinizi Düzeltme Yolları

Karar Dönemi

Smile Moralinizi Düzeltme Yolları

Moralinizin kötü ve canınızın sıkkın olduğu zamanlar rahatlamak için bunları yapın.

Yapılan araştırmalar insanların sıcak, parlak renklerle, kendilerini daha mutlu hissettiklerini ortaya çıkardığını söylüyor. Eğer giyecek sarı veya turuncu bir giysiniz yoksa bile en azından masanızı bu renk çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Kendinizi mutlu hissettiğiniz yeri gözünüzde canlandırın. İster tropik bir adadaki plajı, ister çocukluk yatak odanızı gözünüzde canlandırın. Hayal ettiğiniz mekan neresi ise gözlerinizi kapayın ve kendinizi orada hissedin. Thomas, zihninizdeki görüntüyü sevdiğiniz bir manzara ile değiştirmenin sizi mutlu edeceğini söylüyor.

Seksi anlarınızı düşünün. Sekse vaktiniz yoksa bile zihninizde özel bir anınızı canlandırmak da içinize mutluluk hissi yayılmasını sağlayacak.

Biraz ara verin, müzik dinleyin ve biraz mola verin.

Kulaklıklarınızı takıp sevdiğiniz melodilere kendinizi bırakmanızı öneriyor. Yavaş tempo sizi sakinleştirirken, daha güçlü ve ritmik bir melodi, üzerinizdeki sıkıntıyı atmanıza yardımcı olur.

Kırmızı rujunuzu sürün. Kırmızı dudaklar etrafa güven ve cazibe yayar. Etrafınızdakilerden göreceğiniz olumlu tepkilerle, içinde bulunduğunuz kötü ruh hali yerini, seksi ve kendinden emin bir havaya bırakır.

Gülmek için interneti kullanın. Gülerken kendinizi kötü hissetmeniz mümkün değildir. Canınız sıkıldığında bir mola vermek için youtube gibi sitelerden eğlenceli bir video indirebilirsiniz.

Masa lambanızı yakın. Çalışırken yukarıdan gelen yoğun ışık, stres ve rahatsızlık duygusu yaratabilir. Oysa ki masanızdaki yumuşak ışık kaynağı sizi sakinleştirir.

Portakal, mandalina atıştırın. Narenciye yemek ruh halinizi düzeltmenize yardımcı olur. Üstelik soymak zaman aldığı için yavaş yenir ve abur cuburla aşırıya kaçmaktan kurtulursunuz.

Beş saniye boyunca derin ve yavaş bir şekilde nefes alın, sonra nefesinizi yine beş saniyede, yavaşça verin.

Doğayla bütünlesin. Arada bir öğle yemeğinizi açık havada, örneğin bir parkta yiyin. Çimenlerin üzerine sırtüstü uzanıp doğayı seyredin. Açık havada olmak, kalp atışlarınızı yavaşlatacak ve karamsar ruh halini üzerinizden alacaktır.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

paylaşım için teşekkurler,bende bir tavsiyede bulunucam .
    benim bir yöntemim var,canım sıkıldımı arkama yaslanır guzel geçirdigim bir yaz tatilini ve ordaki guzel anılarımı duşunurum birazdan butun sıkıntılarımı atmış bir şekilde yaşama geri donerim ,çok faydası oluyor deneyin.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkurler,bende bir tavsiyede bulunucam .
    benim bir yöntemim var,canım sıkıldımı arkama yaslanır guzel geçirdigim bir yaz tatilini ve ordaki guzel anılarımı duşunurum birazdan butun sıkıntılarımı atmış bir şekilde yaşama geri donerim ,çok faydası oluyor deneyin.
    ya arkadaslar benım hayal edecegım guzel bı anım yok hangı tatıl hangı cocuk odası bız tatıle bızım bodrum katına ınıyoruz ben ruyalarımda bıle evde ıs yapıyorum offffff offffff

Karar Dönemi mpeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence en etkili yol morali bozan etkenlerden kurtulmaktır.
    ama tabi bazı kuralları çiğnemeden.

Karar Dönemi heart_warming - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

Standart ilk beş

Huzur genel olarak herşeyde gerekli.
    Ancak bizleri en çok kızdıran veya en çok endişelendiren, sorunsuz olması gereken ilk beeşşş;

Sağlık
    Evde huzur
    İşte huzur
    Trafikte huzur
    Sabır
    Hesaplamaya bile gerek yok, işte ve trafikte diğer tüm aktivitelerimize oranla fazla vakit geçiriyoruz. Bunlarda sorun olmazsa genel olarak hayat düzgün akabilir.

Evdeki ortam aynı şekilde önemli. Eğer evde sorun olursa bunun yan etkileri işte ve trafikte görülebilir ne yazıkki

Kaybetmedikten sonra kıymeti asla bilinmeyen sağlık tabiki en önemli madde.
    Elinde çekiç olan kişi herşeyi çivi olarak görür.

Cahillik Dönemi pcshik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel bir paylaşım teşekkürler kimisi bana uymasa da diğerlerini deneyeceğim.. mesela müzik bana her zaman iyi gelmiyor.. düşünmemi engellemiyor boşu boşuna çalıyor yada sözlerini kendi acıma uyarlıyorum mutlu bile olsa.. her neyse

birde dikkatimi çeken birşey var ne zaman çok kötü bir şekilde moralim bozuk olursa canlı sarı renkli sponge bob tshirt ümü giyiroum 32 diş sırıtan.. hemde bilinçli değil.. sonradan farkediyorum hep onu hiç mutluyken giymedim .. somurtuk bi insanda sırıtan bir tshirt

bunları denemek istemiyorum ki en başta istemek gerekiyor peki bu isteği nasıl oluşturucaz?

Karar Dönemi

ne kadar uzman bilemiyorum ama bir çok sıkıntılı dönemimde bana yardımcı olan bi arkadaş vardı isteyenler psikolog__@hotmail.com adlı msnden eylül ablaya mail yollayabilir hepinize yardım edeceğinden adım gibi eminm umarım adres vermemin sakıncası yoktur