Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aşk evliğimi yoksa mantık evliliğimi???sizce hikayemi okuyun karar verin.

Karar Dönemi aven222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Aşk evliğimi yoksa mantık evliliğimi???sizce hikayemi okuyun karar verin.

ben 3yıl önce bir kız ile çıktım ve ayrıldım onu öyle sevdimki kimseyi yerine koyamadım kalbimde hep o kaldı onunla ikimiz ayrı yollardan hayata devam ediyoruz...Şimdi tekrar aynı aşk duygusunu yaşayacağımı sanmıyorum çünki çok denedim ve yıllar geçiyor evlenme çağındayım yürüdüğüm yol yürüdükçe inceliyor evlenmek istiyorum..geçen ay orta okul arkadaşımla facebook ta birbirimizi bulduk şu an görüşüyoruz ve çok iyi bir kız nazik anlayışlı güleryüzlü ve en önemlisi güvenebileceğim birisi her konuda anlaşıyoruz şimdi ben bu kızla ciddi bir ilişki içersine girmeyi ve sonunda evlenmeyi düşünüyorum...buraya kadar herşey normal dimi sizce fakat ben bu kıza aşık değilim duygusal anlamda hiç birşey hissetmiyorum..zamanla severbilirmiyim sizce yoksa mantık evliliği değilde aşk evliliğimi yapsam aramaya devam edipte riskmi alsam çaresiz düşünüyorum sizce ne yapmalı.???

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Aşk zaten geçicidir, evlenince aşk kayboluyordur. Ama hoşlanmak, sevmek, sevilmek, değer vermek, bunları karşı taraftanda görebilmek yeter insana aşk gelip geçici bir heves gibidir, onun için saygı ve sevgi aşktan önce gelmeli. Aşk tatmin olup yok olduğunda bu duygularla birliktelik devam eder.
    Eğer evlenirsen günlerini geçirdiğin insana zaten aşık olursun ama hep yanında olduğu için bunu anlayamazsın, eminimki aşkın heycanını yine yaşarsın.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi nılupher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onun arkadaşlığı mı hoşuna gidiyor yoksa size eş olabileceği için mi evlenmeyi düşünüyorsunuz? Hayatınızda arkadaşlık ihtiyacını başkaları da doldurabilir ama herkes eşiniz olamaz...Hayat arkadaşlığı iyisiyle kötüsüyle pek çok şey barındırır içinde.Bana göre de evlilikte bir çıkmaza girildiğinde duygular şart. Ancak gönülden bir bağlılıkla aşılabilecek çok tepeler olabiliyor bazen.Mantık lazım ama duygularla birlikte...Naçizane fikrim
    Durgun Sular Derin Akar...

psikolog_yolunda
    Guest

Smile

Kendi fikrimi söylemeliyim ki bence mantık evliliği yapma.Ne kadar saygı,değer versende alsanda karşı taraftan yürek razı olmaz.Şimdi onunla evlendiğini düşün mantığın onunla evlenmeni istesede kalbin başka bişey dediğini duyar gibiyim buralardan...

Neyse evlendin diyelim sen sevmeden nasıl yapabilirsin ki hem o kişiye büyük bi haksızlık olur onun seni sevdiğinide düşünürsek harbi çok haksızca olur hem ona hemde sana evliklik bu bir ömür boyu aynı yastığa başını dayıcaksın,eve her geldiğinden aynı yüz ve ses olucak...Belki zamanla alışırsın ama kalbin onu kabul edemez etmez.Günümüzde boşanmalar çok sık bence en iyisi beklemek doğru insan doğru yerde çıkıp gelicek.Diceksin bekleyemem evlenmek istiyorum ama benim kendi fikrimce eğer gerçekten o doğru insan gelicekse bir ömür beklemeye hazırım...Çok iyi düşünmelisin umarım birazda olsa karar vermene yardım etmişimdir.Umarım seni en mutlu edicek yolu seçersin...

Karar Dönemi aven222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar yorumlarınıza çok teşekkürler gerçekten çok kararsızım şu an ama bir karar vermeliyim ayrıldığım kız a öyle inanmıştımki ondan sonra aşk a inancımı kaybettim ne zaman birini sevmeye çalışsam kalbimde yer açamıyorum kalbimden onu söküp atamadım ama yaşamak zorundayım bir ömür boyu yas tutamam o yüzden hayata kaldığı yerden başkası ile devam etmek zorundayım ama tabi karşımdakine önceden yaşadıklarımı belli etmemem lazım duygularım çok karışık ne yapıcam bilmiyorum

Karar Dönemi

Alıntı aven222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buraya kadar herşey normal dimi sizce fakat ben bu kıza aşık değilim duygusal anlamda hiç birşey hissetmiyorum..zamanla severbilirmiyim sizce yoksa mantık evliliği değilde aşk evliliğimi yapsam aramaya devam edipte riskmi alsam çaresiz düşünüyorum sizce ne yapmalı.???
    arkadaşım bence asıl risk senin evlenmen olur (ortaokul arkadaşınla). neden?

1)sevgilinden ayrılmışsın. bu durumun tek ilacı zamandır. zaman geçtikçe unutur, kendine ve diğerlerine yeni şanslar verirsin. üç yıl bence çok yeterli bir süre, ben artık unutmuşsundur diye düşünüyorum. unutmadıysan kötü=)

2)mantık evliliği yapma derim. evlenmeyi düşündüğün insan sana güven verebilir, ama sen ondan hoşlanmadığına göre onun sana veremeyeceği şeyler de var. bir zaman sonra çevrende birbirine aşık insanları gördüğünde kendini kötü hissedersin. açıkcası en iyi ihtimalle kötü hissedersin=) kötü ihtimallere bir göz atalım: boşanma, ortada kalan bir çocuk, belki bir yasak aşk, ve hiç şüphesiz pişmanlık.. ikinize de yazık etme.

biraz daha zaman geçsin. sen eski sevgilini tamamen unutana ve hayatına yeni biri girene kadar hayata doludizgin devam et. bunları çok düşünme. düşündükçe boğuluyor insan.. sevgilisinden iki buçuk yıl önce ayrılmış (ve o günü sanki dünmüş gibi hatırlayan) kardeşinin sana tavsiyeleri bunlar.
    Konu ville tarafından (07-04-2009 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ask anca o kisiye ulasamadigini farkettigin anda büyür ondan baskasini istemez hale gelirsin emin ol eger o kizla evlenseydin mutlaka ask bitecek vede ayrilmis oldugunda onu daha cabuk unutacakdin, ona ulasamamak seni bu duruma getirmis kanaatimce,mantik evliligine gelince inan bir cok insan biliyorum mantik evliligi yapmis ama cok daha mutlular, tabiki insan önce sevmeli ve öyle evlenmeli bana göre, ama her insan icinde degisiyor tabiki,yalniz sunu söyleyebilirim eger su an tanistigin kisi iyi bir karaktere sahipse eminim seni mutlu edecekdir allah yolunu acik etsin

amelia
    Guest

Alıntı aven222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3yıl önce bir kız ile çıktım ve ayrıldım onu öyle sevdimki kimseyi yerine koyamadım kalbimde hep o kaldı onunla ikimiz ayrı yollardan hayata devam ediyoruz...Şimdi tekrar aynı aşk duygusunu yaşayacağımı sanmıyorum çünki çok denedim ve yıllar geçiyor evlenme çağındayım yürüdüğüm yol yürüdükçe inceliyor evlenmek istiyorum..geçen ay orta okul arkadaşımla facebook ta birbirimizi bulduk şu an görüşüyoruz ve çok iyi bir kız nazik anlayışlı güleryüzlü ve en önemlisi güvenebileceğim birisi her konuda anlaşıyoruz şimdi ben bu kızla ciddi bir ilişki içersine girmeyi ve sonunda evlenmeyi düşünüyorum...buraya kadar herşey normal dimi sizce fakat ben bu kıza aşık değilim duygusal anlamda hiç birşey hissetmiyorum..zamanla severbilirmiyim sizce yoksa mantık evliliği değilde aşk evliliğimi yapsam aramaya devam edipte riskmi alsam çaresiz düşünüyorum sizce ne yapmalı.???
    bana fikrimi sorarsan bilmiyorum ama bilimsel bi gerçeği hatırlatırım aşkın ömrü 3 yıl taş çatlasın 4 5 yıl.

ama yinede aşık olmak güzel
    Konu amelia tarafından (07-04-2009 Saat 10:53 PM ) değiştirilmiştir.

Aşk evliliği bence de arkadaşım..şu an nişanlıyım ve 3 yıl birlikte olduğum ve ilk ilişkimdi.. Aşk olunca ilişki daha bir başka oluyor..
    ANSIZINIM... yaŞAMAyı SeviyORUM...

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence mantık evliliği.nedenmi çünkü hepimiz aşık olduk onunla evlilik hayalleri kurduk ama aşık olduğumuz insanla evleneceğiz diye bir kural yok.ilişkide sadece aşk var diye aramızdaki sorunları bir süre sonra göz yumamıyoruz ve aşk evliliğinde sanki hep ilgi olacakmış gibi zannediyoruz.fakat oda bir gün bitiyor ve benim aşık olduğum adam/kadın bunu diyoruz.bunu dememek için ben mantık evliliği ve saygı duyduğun biri olsun diyorum.çünkü ben bunu yaptım ve 15 yıldır iniş çıkışları olsada şiddeti olmayan,az sorunlu bir evlilik yaşıyorum.

Sayfa 1/3 123 SonSon