Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gece Korkusu ve Deprasyon

Karar Dönemi

Smile Gece Korkusu ve Deprasyon

merhaba ben seren bu benim ilk mesajım.Umarım yanlış birşeyler yazmam öncelikle bu siteden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Benim sorunum deprasyon ilaçları kullanıyorum ama hala gece korkusunu yenemedim.Bu konuda neler tavsiye edersiniz. Saygılarımla

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

öncelikle depresyonu yanlış yazmışsın
    sonralıkla gece korkusunu yenmen için benim tavsiyem çivi çiviyi söker hesabı karanlık yerlerde dolaş ama yanında birileri olsun ilk başta,sonra baktın alıştın yavaş yavaş kendi başına takıl.. yada kızıl ötesi bir kamera alıp odanın içinde onunla etrafa bak, aslında karanlıkta herşeyin aydınlıkta olduğu gibi olduğunu ve korkacak birşey olmadığını görürsün diyorum
    tabi bu benim şahsi kanaatim problem de çıkabilir,evde tek başına deneme
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Alıntı _ZeuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle depresyonu yanlış yazmışsın
    sonralıkla gece korkusunu yenmen için benim tavsiyem çivi çiviyi söker hesabı karanlık yerlerde dolaş ama yanında birileri olsun ilk başta,sonra baktın alıştın yavaş yavaş kendi başına takıl.. yada kızıl ötesi bir kamera alıp odanın içinde onunla etrafa bak, aslında karanlıkta herşeyin aydınlıkta olduğu gibi olduğunu ve korkacak birşey olmadığını görürsün diyorum
    tabi bu benim şahsi kanaatim problem de çıkabilir,evde tek başına deneme

aynen katiliyorum ama en once tam olarak karanligin yada gecenin senin nasil ve neden korkuttugundan emin olman lazim gerektigini dusunuyorum..
    bu korkuyu kendi dusuncelerinle yarattigindan emin olduktan sonra da bu korkunun ustune gitmelisin daha 'mantikli' veya 'gercekci' dusuncelerle ..
    ve bundan sonra da guvendigin birinin yardimiyla bir karanlik oda icinde dolasip sorununu halledebilicegini dusunuyorum.. veya halletmek icin ilk adimlari atmis olabilcegni..
    basarilar
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar söylemişler aslında ama ben de bir şeyler söylemek isterim
    karanlıktan niye korktuğu belirle önce sonra da bunun ne kadar mantıklı olduğunu gerekçelerini düşün. ve en önemlisi bunu aşabileceğine inan
    sonra karanlık odada dolaş hatta istersen eline fener al öyle dolaş. çok panik yaparsan hemen yakarsın ya da bir arkadaşınla dolaş.
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

mmontessori
    Guest

ben de çok küçükken karanlıktan korkuyodum.gece kalkıp tuvalete bile gidemiyodum o derece yani.sebebide arkamdan garirip yaratıklar beni takip ediyomuş düşüncesi vardı hayalgücümün azizliği yani
    sonra koşa gidip geliyodum sonra alıştım
    sende çok fazla korku filmi izliyo olabilir misin
    olasılık işte olabilir de olmayabilir de

Karar Dönemi YADELLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabaha karşı olan zamandan korkuyorum güneş doğmak üzereyken veya o saatler işte,çok garip bir korku hali küçüklüğümden beri ,tesadüf uyanırsam eğer panikliyorum hemen.Neden böyle oluyor anlayamıyorum.
    YA SEVMEYİ BİLEMEDİM YA SEVİNCE GEÇ KALDIM

Karar Dönemi

Unhappy Gece sıkıntısı

merhaba ben seren öncelikle hepinizin ilgisi için çok teşekkür ederim ve hepinizden özür diliyorum çünkü ben derdimi tam olarak sizlere anlatamadım benim korkum karanlık değil karanlık basınca içime heycan korku giriyor o anda nefesim daralıyor sanki kalbim sıkışıyor kollarım ve bacaklarımgüçlüzleşiyor her-
    şeyi olumsuz düşünüyorum başta ölümü hastalığı ve bu durum beni çok üzüyor
    bu sıkıntıdan hiç kurtulamıyacağımı düşünüyorum bu duruma ailemide çok üzü-
    yor lütfen bana yardımcı olun şu anda hiç bir ilaç kullanamıyorum daha psiko-
    lok uzmanınada gidemedim bu durumda bana neleri tavsiye edersiniz saygılarımla.

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

karanlık olunca neden öyle hissettiğine dair bir fikrin var mı.bence önce bunu çözmelisin. küçükken belki karanlıkta bir şeyden korkmuşsundur. nedenini bulabilirsen çözümü daha kolay olabilir belki.
    tabi bu konuda psikolog çok daha aydınlatıcı bilgiler verecektir aslında.
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Benimde çocukluktan kalma karanlık korkum var ama zamanla azalıyor.
    Bence gecenin tadını çıkarmaya çalışman işe yarar, geceleri sahilde dolaşmak, kaldırımlarda ışıkların altında yürümek, yıldızları seyretmek gece mümkün olan eğlencelerdir, insan sırf bunlar için geceyi sever.
    Kararanık sizi aşırı derecede rahatsız ediyorsa en kısa sürede doktora görünmelisiniz!
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Ben de karanlıktan korkuyordum küçükken. Mmontessori'nin dediği gibi korku filmlerinden dolayı oldu biraz. Hâlâ da hafif korkum var. Tam olarak yok da aslında, gece herkes uyurken, evde karanlık koridorda dolaşıyorsam aklıma Signs ya da Ring gibi filmlerden sahneler getiriyorum o zaman biraz korkuyorum. Bilerek yaptığım için sorun olmuyor ama . Seren, eğer bu şekilde korkuyorsan, ailenden birinin yanında gelmesini söyle, tuvalete kalkarken bile sana eşlik etsinler.
    Eğer gece dışarı çıkmaktan korkuyorsan, yine ailenle kalabalık bir şekilde dolaş, çünkü gece evde dolaşmaktan korkan ben, gittiğimiz tatil yerlerinde geceyarısı, hiç sokak lambası olmayan yerlerde(gerçekten hiç ışık yoktu) dolaşmaktan hiç çekinmiyordum. Çünkü ailem yanımdaydı .

Bir de ne olursa olsun lütfen kafana bunu çok takmamaya çalış. Bende de birkaç sene önce tam açıklayamayacağım bir rahatsızlık vardı. Geceden değil de gündüzden rahatsız oluyordum. Güneşe hiç çıkmak istemiyordum, akşama kaç saat kaldığını hesaplıyordum resmen. Güneş battıktan sonra çok rahatlıyordum, mutlu oluyordum. Neyse ki şimdi kalmadı .

Sayfa 1/2 12 SonSon